Gıda ve içecekYemek tarifleri

Evde somon Tuzlama

insanların daha az sayıda yeme Balık, çoğu insan et çeşitleri tercih ederim ama kesinlikle iyi tadı yok anlamına gelmez, tatmin, yoksa hiçbir besin mevcut değil - her şeyi kesinlikle aykırıdır. Çoğu tatil tablo tuzlu üzerinde görmek istiyorum kırmızı balık ve beyaz ekmek ve tereyağı bir parça üzerindeki havyar. Evde hazırlayabileceğiniz Böyle bir faydalı ve lezzetli yemek. Evde somon tuzlama mümkün olduğunu inanmıyor musunuz? Eh, başlayalım ...

Kendi ev kırmızı balık turşu nasıl

paragraf 1

Biz balık hakkını satın

Balık lezzetli için, tabii ki taze olmalıdır. Bunu yapmak için, yakınlardaki pazarda alışveriş ya da somon gibi, bütün karkası almak için dükkana alışverişe gidin. Hiç bir alacak , temizlenmiş balık yüzgeçleri veya başsız. Bütün bu evin çıkarılmalıdır. Çözülmüş değil ki, dondurulmuş veya soğutulmuş satın almak daha iyidir. Aksi takdirde mutfak etmemesi yüzünden evde somon tuzlama. Ama tavsiyelerimizi dinlemek muhtemeldir ve harika bir balık satın aldı.

paragraf 2

dekapaj hazırlamak Pembe somon

Bizim balık donmuş durumda, daha sonra, çözülmüş bir kaç saat yerleştirin, ancak hiçbir durumda bir mikrodalga fırında buzunu veya evde somon başarısız tuzlama çalışmayın. tuzlama, makas, bıçak, akvaryum, baskı için karışım: kuş çözülmüş durumdayken, tuzlama için gereken her şeyi hazırlar. Kullanım emaye ya da konteyner gibi plastik kaplar. Bizim balık metal tadı satın alabilirsiniz, çünkü metal eşyaları daha iyi kullanmak için değil. keskin bir bıçak ve bir orta-boy alın ve yüzgeçleri kesmeye, bir makas kullanımı. Beri büyük bir tuz atın cezası aksine, çok daha iyi nemi emer ve kendi suyu solitsya balığı verebilir. şekerin üç adet, bir kısım tuz - da 1 ila 3 arasında bir yaklaşık karıştırma oranında şeker alır. Somon kilogram başına, sen karışımın yaklaşık üç yemek kaşığı gerekir lütfen unutmayın. Sen balık benzersiz bir özelliğe sahiptir gibi göze her şeyi yapabilirsiniz, karkası ağırlığında olabilir ve bu tuzun aşırı almaz, ama yine de çok gitmek gerekmez. Ayrıca özel bir karışımını kullanabilirsiniz, 3 defne 1 leşi, beş siyah bezelye yenibahar bırakır ekleyebilir. gibi bir boyunduruk, su ile basit bir üç litrelik kavanoz alır. Böylece tuzlu somon tuzlama vardır.

Madde 3

Bizim balık oymak

masaya biz zaten hazırladığımız karışımı ve balık. makasla başını kes - yüzgeçleri, bıçak kesme ve karın içini temizleyin. Bir kez kesilmiş ve karın temizlenir, makas nazikçe çıkarılır balık kemiklerinin karkas olacak önümüzde, omurganın sol ve sağa kesti. Sığ eğer, büyükse Şimdi yarısında karkası kesilmiş, bu yüzden tamamen bırakacaktır.

Madde 4

Tuz balık Sezon

Biz masaya sahip balıkların leşi deriyle. sizin için, sonra tereyağında aşağıdaki tavsiyelerde somon tuzlama planlıyorsanız. Balık ve ifşa tam karışım, karabiber ve haddeleme defne yaprağı , bir kapta balık döşeme önce döşeme. Şimdi bir kap, kapak balık dağıtmak ve mutfakta, hemen orada ve birkaç saat bekletin ve sonra soğuk kaldırabilir sıcak bir yerde balık ağırlığını koydu. Evde somon Tuzlama iyidir! Ve ertesi gün masada balık besleyebilir. Eğer aşikar tuz veya pembe somon eklerseniz, bunlar alabalık veya somon gibi cesur olmayacaktır. Bunu yapmak için, onlar yağ dökmek olabilir. Tüm Eğer pişirmede kullanılan araçlar, bu çok dikkatli gereklidir ve deterjan kullanılarak bir kez daha durulayın yoktur. Eğer yoksa, balık kokusu kalabilir.

Ve en sonunda - Afiyet olsun. Ah, evet! Kullanmadan önce, limon suyu, biraz pembe somon su emin olun. Bu yemeğin özel bir acılık verecek!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.