Ev ve AileÇocuklar

Nasıl roller skate için çocuklara öğretmek için? Yararlı ipuçları ve püf noktaları

Çocuklar çok mobil meraklı ve oldukça kolay eğitimli ve bu nedenle onunla herhangi bir sorun eğlence yeni biçimi olmamalıdır. Üstelik, huzurlu kursuna onların sınırsız enerji göndermeye yardımcı olacaktır. Özellikle bu bir aile olarak pratik olabilir bu faaliyetlerin biri olduğu için. patenli paten çocukların eğitim - ciddi bir konu ve bir usta sürücü değildir, özellikle eğer önceden hazırlık gerektirir. Şimdi çalışmanın ana aşamalarında bak.

Tren ne zaman?

Hayır daha az sıklıkta spor bu tür çocuklarının takmak için karar veliler ortaya çıkmaktadır yanan bir soru: yaş çocuklar patenli binmek ne? Uzmanlara göre, en erken yaş - bu çocuk öğretmeye başlayabilirsiniz zaman, beş yaşında. Ama yine de yedi yıl daha yakın yapmak önerilir.

Hazırlık aşamasında: klip seçimi

Başlamak için, patenler ve türlerin korunması çeşitli modellerin tanıma gerekiyor. Buna ek olarak, çocuğunuzun fiziksel özelliklerini bilmek gereklidir. Bacağı silindirlerin asgari boyuta gelişmemiştir Çünkü eğer, o zaman satın alma işlemlerini ertelemek için gereklidir.

Satın alma hala gecikmemesi buysa, o zaman ilk şey reklam seçerken için bakmak gerekir - bir yapımcı. Biz Roces, Fila, Powerslide, K2 ve Rollerblade gibi çocuk tekerlekli paten şirketleri bakmak gerekir. Elbette bir model diğer şirketler seçebilir, ancak çoğu zaman aşağı kalitede.

Çocuğunuzun birkaç sezondur paten giymek olabilir istiyorsanız, sürgülü almalısın. Ayrıca, iyi üreticileri çocuk reklam hep böyledir. En küçük boyut çocuklar için silindirler bu 25 th bulabilirsiniz. Ancak çoğu firma 29 kendi üretim başlattık.

Nasıl seçilir?

Doğru seçim için sadece önemli olan paten büyüklüğünü, aynı zamanda onların kolaylık ama. Nedenle, ön bağlantıya onları almak gereklidir. Ve sık sık olduğu gibi çocuk kendini tanımlamak edemez, bu çeşitli şekillerde size yardımcı olmak için burada, kullanışlı veya değil:

  1. Merdane ayakkabı onu değil takılmak veya bastırmak için izin ayak uydurmak için iyi olmalıdır. Ayrıca hiçbir yerde ve hiçbir şey biçmek gerekir.
  2. Silindirler kolay olmalıdır - az onlar tartmak, o kadar kolay sizin sersemlik binmek etmektir.
  3. Razdvizheniya onların kolaylık etkileyen (azaltmak) olmamalıdır. Bu çorap uzanırsa Hepsinden iyisi, daha sonra çocuk tekrar çerçeveye ağırlık dağılımı göreli alışmak zorunda kalmazsınız.
  4. Makaralı Yatak değiştirilmesi ve tekerlekler edilmeleri gerekir. Aslında çocuklar için model nebystro rulmanlar ve daha küçük çaplı jantlar koydu. Bu da öğrenme sırasında, katı bir şey içine yüksek hızda araç değil emin olmak için yapılır.
  5. Diz pedleri, dirsek pedleri, kask ve el bilgisayarları: Bir koruma kitinin ayrılmaz bir parçasıdır. Onların tutulur ve dizlerinin ve dirseklerden kayma olmadığı önemlidir.

Biz yeni bir çığır

Ne kadar çabuk bir silindiri binmek için bir çocuk öğretmek? Genellikle genç patenci sadece kalktı ve gitti bir yorumda karşılaşıyoruz. Belki de, ama onların çocuğa yardım etmek ve ona temel raf öğretmeye başlamak en iyisidir. Sonra ileride bu eğitim hızlandıracaktır. Bu şuna benzer: arayla ayak parmakları, birbirine topuklar, dizler hafifçe bükülmüş, tüm vücut vücut öne doğru eğilir. Tüm vaka eğik ve sadece omuzlar olduğu önemlidir. Eğitimin bu kısmı iyi halı üzerinde veya çimlerin üzerinde bir parkta evde yapılır - burada yüzey makaralar sırayla dengeyi doğru tutmak alışması yardımcı olan rulo izin vermez.

Eğer farklı yönlere salıncak ve bir kez daha sonra yerden bir bacak kaldırın. Zaten bu aşamada, büyük olasılıkla, düşecek. Ama daha iyisi için var - Aynı anda gelecekteki silindirini yukarı öğretirler. Daha sonra, ilk toprak bir rulo dört tekerlek koymak ve her iki eliyle bir balk önünde diğer bacağı çekin ve birinci ve dört tekerlekten çekiş dik yerleştirin: Bu amaçla, aşağıdaki öneride bulunmak gereklidir. Şimdi kalkabilir.

egzersizleri

Nasıl roller skate için çocuklara öğretmek için? Sonra ilerlemeye yardımcı olacak egzersizler bak. Bunlardan birincisi - el fenerleri dışında hafifçe öne doğru eğilmek zorunda taşımak için bir araya topuklu ve ayak parmakları ile konumundan başlar. Onun uzattığı kollarını tutarak önünde çocuğu podstrahuete eğer daha iyi olurdu. Ayrıca, olarak hareket ruloları yanlara dağılır ve aynı zamanda hafifçe dizlerinizi bükmeye gerek. Sonunda götürmekte içeride çorap gönderme değil, manevrayı tamamlayın. Ve çıkan çemberin sonunda vücudunu düzeltmek gerekir.

acemi patenci öğretmek, ayrıca bir egzersiz bir yılan çağrıda bulundular. ayaklar birbirine paralel olmalı ve hareket topuklarının başlayarak başlamak için: Buraya başlangıç pozisyonu budur. yan yana gelen sallayarak Bu silindir, içinde, bacaklar yakın olmalıdır. Bir çocuk bu egzersiz yapmak öğrenir zaman, karmaşık hale getirecektir - geriye yılan yapmayı öğrenir.

Ayrıca, patenli binmek gereksiz ağrı önlemek için, onları düşmeye öğretmeniz gerekir çocuklara öğretmek için yolunu bulmuştur. Bunu yapmak için, açıkça iletişim geri sırt ve boyun düşmek için gerekli değildir çocuğa açıklamak gerekir - acısız ilk diz pedleri üzerinde öne düşmek, dirsek onlara yastıkları ve ellere tam koruma - bu etkinin gücü sönecektir. çim bir test damla gerçekleştirmek için emin olun.

yavaşlatmaya Öğrenme

yavaşlatmak için onlara öğretmek - çocuk nasıl paten öğretmek amacıyla, biz gereken konuyu dizildi. Bunu yapmanın bir düzine yollarını, ama senin soyun yakında onları ana olacak olası değildir. Anne ve baba ile banklar: ilk o gibi doğaçlama frenler, kullanmak zorunda Çünkü lampposts - zeminde rulo gitmez veya sadece çim gidin (daha doğrusu alnında daha, yandan o kadar götürmek gerekir). Ve bu iki çok basit olanlar.

Doğru Frenler. iyi seçenekleri

Ama frenlemenin birkaç temel yol göz önünde bulundurun:

  1. plastik ve kauçuk düzenli bir fren yardımıyla. Bu en etkili yol değildir, fakat öğrenme kolaylığı başlayanlar için uygundur. O yürütülür: bebek silindirleri üzerinde yuvarlanır ve doğru bir tutum olarak seçer. Fren asfaltla temas ve duracaktır - Daha ilerlemeler ucu kaldırma, ileri, freni paten. Ama biz buz pateni hemen durdurmak için gelmedi olarak frenleme önceden başlaması gerektiğini akılda tutmak gerekir.
  2. Pulluk - Bu acemi patenci için başka bir yoludur, da hatırlamak kolay olacaktır. Bu engelleme el feneri nihai kısmına benzer. Sadece burada kas gücü ayak yardımıyla kendilerine arasına mesafe tutarak, bir araya gelerek hareket yönüne bir açıyla tutmak için izin vermez.
  3. T-stop - eksi bu yöntemi olduğunu o tek elle silinecektir tekerleğin sık kullanılması. Buna ek olarak, tek bacağı üstünde sürerken iyi bir denge tutar birine gelir. aşağıdaki gibi aynı inhibisyon: o gidiş yönüne dik dört tekerlekleri var Bitki tek film birbiri ardına böylece.

özetlemek gerekirse

Şimdi patenli binmek için çocuklara öğretmek için nasıl biliyorum. Sonuç olarak sırayla araba ve pek kişi çekmek yok pürüzsüz asfalt yüzeye, bir öğrenim yeri seçmek için dikkat edin. Çocuk çocuklar için tekerlekleri üzerinde tam koruma giyen ve yüzüne sigortası vardı önemlidir. Ayrıca scooter ve biraz tarafında arkasında güvenli daha iyi bir konaklama için son tavsiyem - böylece çocuk onun dengesini korumak veya düşüş yakalamak için zaman var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.