Ev ve AileGebelik

Erken gebelik Belirlenmesi

Erken gebelik tayini - her durumda önemli bir konu - bu istenen veya istenmeyen gebelik olup olmadığını. Bugün, neredeyse kesinlikle bize erken zamanlamada bir gebelik kurmak için izin yöntemleri çeşitli vardır.

Eğer fizyolojisini hatırlayacak olursak, aşağıdaki noktaları tespit edilebilir. Rahim içinde zigot ve endometrium kalınlığı eklerinin ihmal beri gebeliğin başlangıcı olarak kabul edilmelidir. Aksi takdirde, hatta döllenmiş yumurtanın aylık elde edebilirsiniz. Rahim sıkıca gelecek bebeği saran olarak O zamandan beri, adetin inhibe sorumludur özel hormonları salgılamaya başlar. birinci gecikme süresi olarak yüksek konsantrasyonda denk insan koriyonik gonadotropinin, delaminasyon ve endometriyumu önler. bu aşamaların hepsi geçti ve güvenli bir rahimde embriyo bağlamak koşuluyla, biz hamilelik bahsedebiliriz.

Erken gebelik tayini çeşitli şekillerde mümkündür:

  1. Test şeritleri - herhangi eczanede satılır. şeritlerin eylem idrarda gonadotropin düzeyinin belirlenmesinde esas aldığından, daha sonra yapmak testi, gecikmenin adetin ilk gününden sonra mantıklı. Bir kadın hamile ve zaman (gecikme öncesi) öncesinde bunu yapmak planlıyorsa rağmen, en hassas testler güçsüz iki şeritler gösterebilir. Ve ancak bir gecikmeden sonra, onlar daha net olacaktır. Bu tür testler sabah tavsiye edilir, ne zaman en yüksek idrarda insan koryonik gonadotropin seviyesi.
  2. Bir kadın döllenme ile ilgili bir sorun girmişse, doktorlar kan testiyle gonadotropin üzerinde bir test yapmak için tavsiye edilir. idrardaki konsantrasyonu hala küçük olduğu zaman o anda kanında var. Tipik olarak, bir "iyi" cinsel ilişki hamilelik bir hafta sonra teşhis edilebilir. göstergeler gonadotropin tanımlanması, hekimler değerli veri almak. düşük oranlar sadece cevapsız ektopik kürtaj veya idame tedavisi vasıtasıyla önlenebilir düşük yapma tehditleri, ve yüksek şüphesi çıkarabilir - belirtmek çoğul gebelik veya hidatidiform mol (cansız zigotlarının oluşumu). Bu yöntemle erken gebelik belirlenmesi o anlayışı sorunları olan bir yıldan fazla olan çiftler için önemlidir. döllenme oluştu ve gonadotropin kan seviyeleri bu gösteriyor ise, doktorlar bakım terapisi atayacak.
  3. Ultrason muayenesi - biz erken dönemlerinde gebeliği belirleyebilir bir yol daha. Genellikle, rahimde gonadotropin önemli seviyeleri bir boyut sadece iki milimetre vardır döllenmiş yumurta, ayırt etmek zaten mümkün olduğunda. Bir ederse döllenmiş yumurta tespit edilmezse, dış gebelik şüphesi.
  4. Duygu. Hamilelik sırasında kadın vücudu çok hassas hale gelir. Bazı kadınlar duygularını erken dönemlerinde gebeliği belirleyemez ve bazı açıkça vücut ile ne olup bittiğini anlamaya "şeylerin yanlış olduğunu." gebeliği işaret Faktörleri: bazal sıcaklık, göğüs hassasiyeti kalıcı artış, kırmızı kan görünümü daha da kanama olmadan döngüsünün ikinci yarısında şeridinde düşer (o başladı kürtaj hakkında konuşabilirsiniz, çünkü göreceli belirti, ama sonra bir süre izledi), bulantı ortaya çıkışını, rahim ve yumurtalıklar, hafif keskin olmayan ağrılar sulu akıntı, yumurtlama olarak.
  5. İkinci yöntem - pelvik muayene genellikle gebeliğin net işaretler ortaya çıkmasının ardından yapılır. Bu durumda, doktorlar hafif bir artış kaydetti , rahmin büyüklüğü boyun ve mavimsi bir renk tonu kenarlarını yumuşatma.

Erken gebelik belirlenmesi genellikle en sık devre dışı kalması gibi bir tescil nedeni değildir, ancak gebelik ilk ayda gerçekleştiğine dair on hafta sonra, daha güvenle söyleyebiliriz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.