Ev ve AileGebelik

Kademeli bir çocuk hamile kalma süreci: gündüz ve özellikle nasıl

Yeni bir yaşam ortaya çıkması - çok ilginç bir süreçtir. Sadece iki hücre, ayrı ayrı, birbirinden barışçıl mevcut araya birleştirilmesi, dünya mucizedir. Bir çocuğu hamile kalma süreci memelilerin diğer şekillerde nasıl gerçekleştiğini gelen pratikte farklı değil, ancak uzun dokuz ay boyunca, o daha karmaşık bir şekilde geçmesi gerekir. Bugün biraz daha derin olsun ve ayrıntıları bakmak, adım adım istiyoruz, gebeliğin çok erken bir aşamada bir kadının vücudunda neler olduğunu, hâlâ yakında bir anne olacak haberi yok. Çocuğun gebe kalma süreci - bir erkek ve bir kadın ve ne bundan sonra ne olur arasındaki sevgi gösterisi değil.

Bu bir mucize başlar

Başka bir şekilde, çağırmak oldukça zordur. Gerçekten de, ebeveynleri selâmetle uyurken geceleri en sık ortaya çıkar gerçek bir mucize. süreci çocuğun gebe kadının vajina meni dökülme başlar. vajinal asitliğin azalmasına olanak sağlayan bir besleyici solüsyon nispeten az miktarda, yaklaşık 3 milyon spermatozoa olup. Her biri X veya Y kromozomu taşıyan ve ilk yumurtayı nüfuz onların hangisi bağlı bir erkek mi kız oluşturacaktır.

Ama biz ileriye biraz koştu. Iken süreç bir çocuk hamile kalma henüz başlamamıştır. Sadece vücut döllenme yeteneğine sperm nüfuz. Şimdi hedefe ilerlerken uzun ve zorlu bir yol başlar. Onlar 9 günlük bir süre olabilir aktif kalır ve bunlar olgun yumurta yolunda rastlamak için şanslı o zamana kadar, daha sonra hayatlarını boşuna değildi yaşamış edilecektir.

dölleme

достаточно скрытно, мы о нем можем узнать только по фильмам или книгам. Yani çocuk sürecinin anlayışı bu konuda oldukça ketum nasıl, sadece filmler veya kitaplardan öğrenebilir. kadının kendisi sperm hareketini ve yumurta ile onların füzyon hissetmeye verilmez. Birçok kişi yanlışlıkla tüm yönetmelikler rahim yapılmaktadır inanıyoruz. Bu doğru değildir. vajina yoluyla Sperm hücreleri gerçekten bu büyük, kas kese içine almak. yol bittiği yerde Ancak, bu. Sonra onlar da büyük ödülü, olgun yumurta için bekleyebilir fallop tüpü, geçmelidir. Yaklaşık 24 saat, bu dölleme yeteneğine korur ve, rahim program hamle belirtilen itaat. Bu şekilde karşılamadığı olacak ve sperm tarafından döllenmiş Değilse, yumurta hedeflerinize ulaşacak ve imha edilecek. Hayız döngü tekrarlanır, bunun üzerine, başlar.

fallop tüpleri

Bu karın boşluğuna rahim bağlamak organları eşleştirilmiş. Onlar kirpikli epitel ile sağlanır, kirpikler içeriye doğru yöneliktir. Tabii ki, sadece. Onlar rahime yumurta itmek için gereklidir. Olgun yumurta sperm ile çevrilidir. Her biri içine nüfuz etmeye çalışıyor, ancak nadir durumlarda iki, sadece aynı çalışır, sonra ikizler doğarlar ihtimali vardır. İki yumurta aynı anda çıkacak bir seçenek olabilir. Bu durumda, her ikisi döllenmiş edilebilir ve annem de iki çocuk yapar, ama onlar su iki damla olarak birbirine benzer.

Şaşırtıcı bir şekilde, döllenme olarak gerçekleşir. Sperm başı hafifçe duvar çözer ve füzyon meydana sağlayan bir enzimi içerir, yumurta nüfuz eder. Bundan sonra, kuyruk düşer. Onun motor fonksiyonlarını yerine getirildi ve artık ihtiyaç vardır. Bu noktada, yumurta yüzey değişir. Şimdi zigot olduğunu ve buna erişimi diğer sperm kapalıdır.

Uzun bir yolculuğun başlangıcıdır

Sonra daha ayrıntılı olarak dikkate almak gerekir nasıl gün geçtikçe çocuk sahibi süreci. Genel manzara şimdi ne? Çekirdek yumurta ve sperm içine birleştirilir. Zigot oluşturulur. Sonra yaklaşık bir gün ve bir buçuk bölümü başlar. yine de olsa fallop tüpü, daha önce hücreler, bir dizi karmaşık dönüşür. Bu birleşimde zigot 48 saat sonra bölümün ilk aşamasını tamamlar. Şimdi blastomer adı verilen iki hücrelerdir. Boyut olarak yine de çok geniş, ama sayısı giderek artmaktadır ve hücreler azaltılır. Bu durumda, zigot aynı boyutta kalır. Fallop tüpleri - kesinlikle değil yoğun büyüme için doğru yer.

Hızlı komplikasyon

Her hamile kadın günlerce çocuğun gebeliğin oluşumunda çok ilgi hale geliyor. Bir süre içinde yeni bir hayatın doğuşunu yapar nasıl bu mucize henüz kimse tahmin zaman. Bu nedenle, üçüncü gün. Hayır, henüz hamile değil, o andan itibaren geçiyor başlar embriyonun implantasyon rahimde. Şimdiye kadar, onun oluşumu üçüncü günü. Şimdi altı ila sekiz blastomerlere gelen zigot bir parçasıdır. Bu terimin üzerinde zaten kendi genomun embriyo görünür.

Dördüncü gün, zigot karnında hareket etmeye başlar

boşuna Tüm bu zaman değil. Şimdi zigot zaten 16 hücreden oluşan ve onların kaotik tıkanıklık şekillenmeye başlıyor. Bir başka deyişle, çekirdek sıkıştırma işlemidir. çünkü insanın geleceğini şekillendiren başladığı Yakında hiç yeri terk zigot. Ancak bu süre, belirli bir tehlike ile işaretlenir. Aslında nedense döllenmiş yumurta hazırlanan rahmine kapanmaz, eğer fallop tüpü içine doğrudan implantasyonu gerçekleşebilir olmasıdır.

Yani ne kadar çocuk sahibi süreci fallop tüpünde, doğası büyüme ve gelişme için oda var rahim içine isabet dek korur zigot, mütevazı boyutu sağladı olduğunu. Ancak, yapışıklıklar tüplerin daralan yol açabilir ve kaldığı yerden duvara nüfuz olarak yumurta yeteri seçenek yok. O zaman ne olacak? Bu fallop tüpünün rüptüre yol bölmek ve boyut olarak büyümeye devam ediyor. Eğer acil önlemler alması yoksa, sonuçları en üzücü olabilir.

Beşinci yedinci gün

yeni hayatın döllenme Kademeli süreç daima gelecek anneler için çok ilginç. Nasıl şaşırtıcı korku içinizde meydana gelen değişiklikleri takip et! Bu aşamada söz Ama eğer kadın genellikle hala ilginç konumunun farkında değildir. Rahim embriyo içine daha uzun serbestçe hareket ve son implantasyon için sığınak arıyor.

kendileri için uygun bir yer tanımlayarak, yumurta rahme bağlanır. Şimdi önümüzdeki 38-40 hafta boyunca rahat bir yazlık olacak, uzun bir yolculuk üzerinde olmasıdır. Bu arada, bu aşamada, sarı cisim bunun için bir besin kaynağı olduğunu ve bu nedenle, bir kadının yaşamının görüntü geliştirme süreci üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

embriyo çapı 0.5 mm'den daha büyük değildir. Sadece birkaç gün, yani varlığının 9-10 saat boyunca, zigot tam rahim duvarına batırılır. Bu dönem yaklaşık 40 saat sürer ve implantasyon adı verilir.

Kadınların duygu

Bu büyük olasılıkla daha sonra ilk gebelik, ise, bu semptomların hepsi, basit bir keyifsizlik hurdahaş. Ancak, zaten çocuk sahibi kadınlar çok daha hassas vücut gönderir sinyallere bulunmaktadır. Bugünlerde yüz olabilir implantasyon kanaması. genellikle karıştı edildiği ile menstruasyon gibi ilk bakışta, At. Ancak, kanama aşırı değildir ve genellikle ilk gününde gerçekleşir. Bazen kahverengi akıntı 10-14 gün devam ama bu doktora gitmeyi için bir sinyaldir.

Şu anda bu hCG yapım başlar. Onun sayesinde, kadın sabah, zayıflık ve sersemlik hissi mide bulandırıcı hissediyor. Hemen hemen tüm göğüs doldurulur söylemek, çok hassastır. Buna ek olarak bir duyum var rahim, karıncalanma ve karın bölgesinde küçük bir ağırlık.

Biz gün geçtikçe anlayışı sürecinin aşamalarını inceledi. Vücudun her Özellikleri bazı ayarlamalar yapabilirsiniz, ancak bu yeni hayatın genel çerçevesi vardır. Ve bütün bunlar için fark belirtileri veya gecikme ilk işaretlediğiniz önce bile olmuyor unutmayın.

gebelik çok arzu edilir ise

Bazı korku, başkalarıyla testte ikinci şeridin görünümü için bekliyor - umut ve korkuyla. Nasıl zaten uzun anneliğe hazır olmuş ise, çocuğun döllenme sürecini hızlandırmak için, ancak çalışmıyor? yumurtlama saldırısını izlemek için çok yararlıdır. Bu ay sıcaklığını ölçmek için ve grafik çizmek için her sabah demektir? Genel olarak evet, ama bugün anlayışına için elverişli bir dönemin başlangıcını işaret eden özel testler de mevcuttur. İki şerit görünümü ovulasyon meydana geldiğini gösterir. ve yumurtalık dışına yumurta sperm ile bir toplantı için hazırdır.

Kadının bedeni aksi takdirde gebelik Bebekken bu sorumluluğu almayacağız, güç ve enerji dolu olmalıdır. Nedenle, doğru yemek sebze ve meyveler, sebzeler tüketmeniz, vitamin almak için çok önemlidir. geleneksel tıp gelince, o da çeşitli yollar sunar. Örneğin: ıhlamur çiçeklerinden yapılan çay yumurtalıkların çalışmasını geliştirir, havuç tohumu infüzyon erkekler için yararlıdır yanı sıra sperm kalitesini artırmak. İnfüzyon yayla uterus iltihabı azaltır ve adet döngüsü oluşturur. cinsel temas yukarı kaldırdı bacaklarını 10-20 dakika bekletin sonra ek önerilir. Bu sperm hızlı rahim ulaşmasını sağlayacaktır. düşünceler malzeme olduğu için Ve tabii, bebeğiniz düşün.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.