SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Temporal kemik: yapı ve olası patolojiler

Temporal kemikte patoloji söz önce, temporal kemik buhar odası olduğunu açıklığa kavuşturmak için gerekli olan ve sfenoid ön kemik oksipital arka arasında geçerli kafatası ve yan duvarın bazıdır. İçerdiği işitme organlarını dolayısıyla ve denge ve kullanım amacı değerlendirilecektir ve insan vücudunda vazgeçilmez edilebilir. bileşenleri kayalık, davul ve pullu parçalar olduğundan, her ayrıntıyı karakterize etmektedir.

Kayalık kısmı üçgen şeklindedir ve bu nedenle ikinci ismi "piramit" var. Piramidin tepe ilave olarak, bir iç deliği uyuklama kanalı vardır yerleştirilmiştir, medial ve öne doğru yöneliktir, ve baz geriye doğru yönlendirilmiş olan ve yanal iki polukanala elde edilen aktivite içine bir bölme ile bölünmüş kas kanallı boru, ev sahipliği yapar kulak zarı.

Ölçek bölümü yan duvarları oluşturan ve kafatası karakteristik bölge sarkan, yuvarlatılmış bir kenarı olan bir dik duran levha ile temsil edilir parietal kemik balık pulları şeklinde ve bu yüzden, karşılık gelen adı.

Tambur kısmını oluşturan bir arka ve bir ön ve dış meatus, özelliği endesmalnym kemikleşme alt kenarları bir parçası olan ve levhaya benzer bir yuvarlak bir şekle sahiptir.

Temporal kemik - son derece istenmeyen sonuçlara yol patolojiye neden kafatası yapısı, önemli bir unsurdur. Özellikle, temporal arterit kötüleştirebilir. kan damarlarının hacmi etkileyen enflamatuar bir hastalıktır. Bu ilgili teknelerle en sık ortaya çıkar karotid arter, özellikle, kranial arter, aorta ve büyük süreçler koroner arterler ve ondan uzakta dallanma uzuv arterler içinde. Bu patolojide Viyana çok nadiren etkilenir. Böyle patoloji, görme keskin kaybını tetikleyebilir ek olarak, hastalığın uzun ders optik sinir ve retinanın nekroza yol açabilir.

Bu patolojik süreç ile temporal kemik tipik hasta şikayetlerinin bir arka plan üzerinde tutulur zamanında tanı gerektirir. Böylece, potansiyel bir hasta şiddetli baş ağrıları, görme bozuklukları, ağrı zamansal arterleri vardır boyun ağrısı ve olağan devletinde önemli bir bozulma. temporal kemik doğrudan vizyon ile bağlanır, ve temporal arterit geri dönülmez körlüğe yol açabilir, çünkü tedavi gecikme olmamalı. Burada bastırma hedef ilaçların bir dizi tavsiye inflamasyon arterlerde. biri yoğun bakımda erken dönemlerinde önemli bir gelişme hisseder ama ne diğer rehabilitasyon tedavisinin uzun seyrini gerektirir, böylece üretken tedavinin her klinik durumda kendi karakteristik özgünlüğünü sahip olduğunu anlamak önemlidir.

Ancak, bu temporal kemik ile yapması gereken tek bir hastalık değildir. Aynı zamanda ilerleme ve temporal tendinit edebilirsiniz. Bu hastalık, yanakları güçlü bir ağrı olarak tanımlanır, bazen bir diş ağrısı gibi görünebilir. Ağrı sıklıkla çiğneme Ancak bu hastalığın seyri son derece bireysel bir karakterdir yükselir.

Normal kan dolaşımı ve metabolizma, koşullar kalsiyum tuzu yatakları, azaltmak ağrı yok olup, burada uzman bir görev alternatif bir tedavi atar. Buna ek olarak, bağ dokusu geri acil ihtiyaç vardır.

Buradan ve temporal kemiğin rolü hakkında konuşabilirsiniz kafatası yapısı, bir ağır önemi vardır ve çok önemli işlevleri yerine getirmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.