ÇirkinlikBahçıvanlık

Erikler - bu kültür nedir? tanım

Erikler - meyve kültürünün bahçe erken görünümü. Onun uyum mümkün her yerde kültürü büyümeye yapar çok yüksek. mükemmel tat sayesinde, o dünyada bahçıvanlar arasında popüler.

Biraz tarih

Kiraz erik Güney Kafkasya ev sahipliği yapmaktadır. Bugüne kadar, Balkanlar, Ukrayna, Tien Shan Dağları, Moldova ve Asya ziyaret ederek kültürün bozulmamış manzarayı. Uzun bir süre o erik güney bitki kabul edilir ve diğer enlemleri bahçe ilgilenen değildi. Rus bilim adamları ilk o ilgilenmeye başladı.

diğer topraklarda yaşamak istemiyor bu güney güzellik nedir - Onlar erik hakkında merak etti. Ve onlar çalışmaya başladı. Yani dona dayanıklı çeşitler "Erik Rus" başlatıldı. Fakat yeni adı sopa vermedi. Hibrid erik oldu. Bugün bu kültür hatta Sibirya'da, kuzey ve güney bölgelerinde yetişir.

tanım

Erik, erik - Orta erken olgunlaşma ile ev kültürdür. O (yukarı on metre) yayılan taç küçük bir ağaçtır. Yapraklar ve aynı anda şaşırtıcı güzellik çiçek çiçekleri. Bu kuraklık ve don gibi dayandı. bir çok hastalık ve yaralanmalara karşı erik. ektikten sonra 1-2 yıl içinde meyvelerini Can. Crohn dolayısıyla yüksek verim, hızla büyüyor. Bir ağaç meyve kırk kilogram ihsan edebilir. hayatının Yıl nedeniyle erik erken meyve vermeye başlar olması nedeniyle, 25-35 yıl tanımladı.

bahçe kültürünün Bu tür çeşitleri bir yeri vardır. Bir sarı erik olduğunu. Meyve rengi ile ayırt edilir: bunlar portakal sarısı, yuvarlak şekli vardır. Her meyve oniki gram kadar ağırlığa ve mükemmel bir tadı vardır: tatlı ve çok sulu. Küçük bir kemik sulu hamuru ayrılmış değildir. diğer çeşitleri meyveleri uzunlamasına veya kırmızı, mor veya siyah düz bir şekilde de olabilir.

kiraz erik fidanları

Bu kültür unpretentiousness farklıdır. Ancak, daha da fide seçiminde büyüyecek yerin iklim koşullarına adapte edilen çeşitlerin tercih vermek önerilir. Bu orta bant için özellikle önemlidir. güney çeşitleri ile ilgili olarak, onlar sadece diğer enlemlerde ölmek yüzden.

Erikler - nedir? Her şeyden önce, bir tarım bitkisi olduğu nedeniyle kökeni, güneşi tercih. Bir ağacın üzerine inerken nedenle, dikkat etmek ve onun için ışıklı alanı belirlemek gereklidir. o bahçenin bir güney veya güney-batı tarafında olacaksa iyi. Sonra olgun meyve daha tatlı ve sulu olacaktır.

Bu ürünün dikimi köklü çelik üretmek için daha iyidir. Bazı kullanım ve büyüme rağmen. Bir kiraz erik ağaçları sahip olması bahçede oluşturulur. Fideler saksılara tohumlarını ekmeye, kendi başlarına yetiştirilebilir. açık alanda onlar don, kökleri ile toprak bir yumru ile önceden nemlendirilmiş sonra ekilir.

Kiraz erik çeşidi "Comet"

O her yaz sakinleri bilir ve onun mükemmel dayanıklı kalitesi için büyük bir aşk sahiptir. Hatta şiddetli soğuğunda ile ağaç yaklaşık kırk gram ağırlığında olabilir lezzetli meyve yaz lütuf, iyi kurtulur. Comet tatlı ekşi tat ve yuvarlak şekli farklıdır bordo-mor meyveler vardır.

Bazen bu çeşitlilik nedeniyle etin renginin "sarı kiraz erik" denir. Comet kaliteli bakım seviyor: zamanında toprak ve budama gübreleme.

Bir kiraz erik çeşitleri seçerken nelere bakmak

 • Yaşadığınız iklim ve bitki yetiştirmek için iradesine tarım teknikleri ve adaptasyon üzerine.
 • Tercih birkaç yıl içinde meyvelerini vermeye başlayacaktır meyve çeşitlerinin, erken görünümünü verilmelidir.
 • Bir dereceli büyük meyveli kültür notu özellikle dikkat Seçimi olan fetusun büyüklüğüne bağlıdır. hayvanınızın kötü bakım ince meyveler olacak zaman

Faydalı özellikleri

Erikler - bu o? Cevap basit: şaşırtıcı derecede lezzetli ve şifalı meyve ile bu bahçe kültürü. Onlardan suyu, meyve suyu, reçel, şeker ve reçel hazırlamak. Birçok ülkede halkı sos "Tkemali", erik olduğu maddelerden biri ile tanıdık. Dondurulmuş meyveler az popülerdir. Hepsi vücuda yararlıdır.

erik paha biçilmez iyileştirici etkisi. Tüm imkansız bir açıklaması listelemek için. Bunlardan bazıları şunlardır: meyveler, ağır metallerin parçacıkları gösteren, iltihaplı işlemleri önler, kan arındırmak vasküler geçirgenliği ve Farklı hastalıkları olan hastaların sağlığını geliştirmek: tüberküloz, hipertansiyon, pulmoner enflamasyon.

Erikler - ne olduğunu: Sağlıklı bir meyve ya da Tanrı'nın bir armağanı? Şifacılar erik dikkat çekici özelliklere sahip olduğu gerçeği ile onu açıklayan ikinci isim tercih ederim. Bir diüretik ve müshil olarak tavsiye edilmektedir. Bu, iştah artırır temizler, cildi besler ve ona bir ferahlık verir. Bunu yapmak için, et ve fetusun toz kemiklerin bir maske hazırlamak olduğunu.

Faydalı özellikleri kökleri, kabuğu ve vişne erik yaprakları var. Onlardan ateş ve öksürük iksirler hazırlamak. Yaprakların bir kaynatma rahim kanaması durur ve rahim azaltır. kiraz erik yaprakları ile yapılan hazırlıklar, varis riskini azaltır. suyu hazırlamak için, ezilmiş kuru yaprak bir çorba kaşığı gerekir ve 15 dakika için bir su banyosu içinde su ve ısıtılmış kaynayan bir bardak dökün. Ardından serin ve yemeden önce yarım fincan günde üç kez içilir. Kronik kolit kişiyi kurtulmak.

kültürel çekiciliği

 • Bir kiraz erik büyük avantajı - erken görünümü. Bazen yaş yılında meyve vermeye başlar.
 • Bu ürünün avantajı olgunlaşma edilir. Olgun meyveler otplodonosivshie kiraz sonra görünür, ancak henüz olgunlaşmış erik.
 • Yıllık bir büyük miktarda çiçek tomurcukları döşenmesi ile ilişkilidir Yüksek verim,.
 • ilkbahar donlarından ve yaz kuraklık Dayanıklı, zarar vermeden daha uzak mesafelere taşınırlar.
 • Tarımsal teknoloji için özel gereksinimleri.
 • Kiraz erik ağacı - İyi bir bal bitki.
 • Eşsiz iyileştirici özelliği vardır.
 • Yaygın peyzaj tasarımında, gıda ve tıbbi sektörlerde kullanılmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.