ÇirkinlikTamirat

Tamir ve kuyu onarım

için gerekli olan çalışmaların, çoğu devreye kendi içinde iniş ilişkili kuyu derin kuyu pompaları, boru ve emme çubukları. Onların faaliyetleri süresince çeşitli arızalar olabilir. Ne olursa olsun basınç kötüye işlemi (kompresör veya pompa) yönteminin belirgin şekilde azaldığı veya tamamen sıvı kaynağı durur. Tam aktivitenin sürdürülmesi için dökümleri karmaşıklığına bağlı onarım ve kuyuların revizyon gerektirir.

Tamir için yüzeyin, sonları ortadan kaldırılmasına yerden nedeniyle kaldırma ekipmanına normal çalışmasına geri ve pompa çubukları sökerek. Bu kum fişler yıkama veya bailer önemli bir rol çıkarılmasını oynar.

nedeniyle içeren teknolojik modları ihlali workovers:

  • yerine boru farklı çapta analogları;
  • çıkış borusunun uzunluğu değişir;
  • çubukların kopmasına ortadan kaldırılması;
  • Kuyubaşı değiştirilmesi;
  • Elektrik pompaların montajı.

Ama bu değil revizyon kuyularının. Bütün bu çalışmalar sürmekte aktivitelerdir. Bunlar kırılma yeraltı eleme yapan özel ekipler tarafından yapılmaktadır. temelli onarım kuyulara - daha karmaşık ve büyük ölçekli etkinlikler olduğunu. Bunlar arasında:

  • arızaları ile ilişkili kazaların ortadan kaldırılması mahfazanın (buruşturma veya ıskartaya);
  • oyuk ortaya su tahliyesi;
  • Farklı ufka geçiş ile ilişkili çalışma;
  • sarkan kabloların, boruların, balyalama ipleri ve diğer ekipmanlar Balıkçılık.

Workover özel ekipler tarafından gerçekleştirilen. Geçerli Emeği personelin ve diğer çalışanların temel görevi, balıkçılar bu faaliyetleri açısından ve operasyon sırasında iyi kesintisiz hizmet süresini maksimize azaltılmasını sağlamaktır. Gerçekleştirme süresi - bu, iki planlanan tamirat arasındaki dönemdir ekipman, normal çalışması gerçek süresidir.

zaman aralıklarını artırmak için düzgün yeraltı ve workover düzenlenen son derece önemlidir. servis, yüzey ve kombine yeraltı faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak. Önceden alanlarda bu tür olayları planlamak için.

belirli bir süre içinde takvim günleri toplam sayısına fiili verimli çalışma zamanının oranı temelinde (çeyrek, yıla ve diğerleri.) Çıktı tür hizmet faktörü olarak bir göstergesi. Onun değeri her zaman birlik daha azdır. ortalama, petrol ve gaz şirketleri üzerinde bu aralıkta 0,94-0,98 bulunmaktadır. Yani bakım faaliyetleri farklı türde harcanan zamanın 2-6% 'dir.

gerçekleştirmek ekipleri , bakım ağzında operatörü yardımcısı ve vinç kontrol eden bir sürücü-traktöre: Bir kural olarak, üç kişiden oluşur. Genellikle bir rotasyon esasına göre çalışır. Workover çeşitli hizmetler ve petrol ve gaz şirketlerinin işletmelerin parçası olan özel ekipler tarafından gerçekleştirilen.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.