ÇirkinlikBahçıvanlık

Büyüyen lale

Lale - En yaygın türlerinden biri çiçek bahar ait dönem. Sınıf havlu, saçaklı sınıf, sınıf Liliales sınıf papağan ve diğerleri: Şu anda, sınıflar halinde birleşmiş lale birçok çeşidi vardır. Hollanda'da, bu çiçek XVI yüzyılda Türkiye'den ithal edildi.

Laleler zaman görece kısa bir süre içinde büyümek için zaman var ve ottsveti döl vermek bitkilerin bir grup. Bu çiçek dikimi için en uygun eylül erken donları dönemdir.

Büyüyen lale belirli kurallara ve düzenlemelere bahçe göre yapılmalıdır. Eğer dikim öncesinde toprak hazırlamak gerekir. Bu amaçla, otuz santimetre derinliğe kazmak ve karmaşık eklemek gerekir mineral gübreleri. Nisan ayı başlarında, zaten orada iyi kök sistemi ise, bitkilerin gübreleme gerekir. Korumak çiçek soğanı fareler tarafından yemiş olmaktan, onlar en iyi bir örgülü tel sepetlere yerleştirilir.

Laleler: dikim ve bakım

Bu bitkileri bakımı önemsiz, onlar birkaç yıldır tek bir yerde büyüyebilir. Önemli olan toprak besin istenilen renk beslemesini içermesidir. Büyüyen lale ilkbahar en az bir kez her birkaç yılda gübreleme eşlik etmelidir. Sonbaharda İniş alanı renkler kompost humus ile döllenmiş edilmelidir. Çiçek sapları da meyve yeni tohum yaratmak için fırsat kaybedersiniz noktaya sürdürülemez kesmek için önemlidir. lale yaprakları solmuş ise besinleri zaten ampul almak başarmış beri, o zaman, çıkarılmalıdır.

Büyüyen lale kışın başlayabilir. Bu kum ve genişletilmiş kil dökülmüş olan altındaki ahşap kutu gerektirecektir. her bir tabakanın kalınlığı yaklaşık üç santimetre olmalıdır. Kalın bir üst beş santimetre, üzerleri toprak ile örtülür. hazırlanmış toprak lale soğanları ekilir ve orta yaklaşık kumu ile kaplanmıştır. su dökün unutmayın. On gün boyunca, kutu sıcak bir odaya bitkilerden çıkarılmalıdır. Bir kez biraz daha sıcak bahçesinde, çiçek soğanı bahçede dikilebilir. Bunu yapmak için, karda bir delik kazmak ve kar kalın bir tabaka ile uykuya dalma üstüne bir kutu içinde ayarlayın. Bu durumda, bitkiler Nisan başında olmalıdır. Bu dönemden, laleler toprağa ekilen edilebilir olduğunu.

Büyüyen lale evde ve ısı başlangıcı beklemeden yapılabilir. apartmanda küçük tencere ve yerde çiçeklerin soğanları dikmek için yeterli.

Serada Lale ekimi belirli kurallara tabi olmalıdır. Sera iyi aydınlatılmış bir alanda olmalıdır. yapay uzatmak için gündüz saatlerini, ek aydınlatma yüklemek mümkündür. Ama çok dikkat nedeniyle serada yüksek nem kablonun izolasyonu ödenecek gerekirken. Buna ek olarak, sensör ihtiyacı, sıcaklık seviyesi kontrol edilebilmektedir. Sonuçta, daha az oniki santigrat derece olmamalıdır.

ampullerin ekimi özel bir çözümde dekontamine edilmelidir önce. Böylece dezenfekte ve çeşitli hastalıklardan korunmak. Bundan sonra onlar dikim için hazır. Tipik olarak, iki ila on santimetre mesafe ile sıralar halinde ekilir. çok içinde kazı dikim zaman ampul onlar hasar görmemesine dikkat gerekli değildir. Zaten ekilen lale soğanları zemin tozunu ve oda sıcaklığında su sulama yoluyla sulanır.

Özetlemek gerekirse, lale ekimi sağ bakıma olması gerektiğini not:, sulama, çapalama ve gübreleme.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.