ÇirkinlikBahçıvanlık

Şaşırtıcı çiçekli bitki - Fuşya. Evde Bakım

Fuşya - bu şaşırtıcı çiçekli biridir bitki ailesi kipreyny. Gelen vahşi büyür geniş alanları Güney ve Orta Amerika ve Avrupa'da bu çiçeği sadece 18. yüzyıl. Şimdi boyut ve Terry inflorescences, çalı yüksekliği, renk ve yaprak boyutunda birbirinden farklı fuchsias yüz farklı çeşitleri, üzerinde görüntülenir. Kural olarak, ev koşullarında yetiştirilen süs fuşya gibi, kolayca birkaç karşıt düzenlenmiş kırmızı veya yeşil yapraklı kıvrık yaprakları, organlarındaki ve uzun uzun fincan ile güzel çiçekler bulabilirsiniz. Beyaz, kırmızı, pembe ve çok renkli - - örneğin, kırmızı fincan ve mor kenarlı bitkinin çiçekleri hem tek renkli olabilir. yaz sonunda fuşya küresel şekle sahip meyveler, görünür.

fuşya - Bu yazıda evde böyle güzel bir çiçek odası büyüdü nasıl bahsedeceğiz. Bu bitki yaymak kolay, oldukça iddiasız ve onun olağanüstü güzel çiçeklenme ile etkileyicidir: onun için bakımı külfetli değildir. Bitki genellikle özgün ve yakrih aksan konut veya ofis binalarında iç yapmak için kullanılır.

Fuşya: bakım evde

Bu asılıyor çiçek, en sıradan bahçe toprağı iyi büyüyor. Bunu yetiştirme ve çim ve zemin levha arasında bir karışım yanı sıra, kum için mükemmel. penceresinde ayarlanır sonbahar-kış döneminde bir bitki ile Pot batı veya kuzey-batı penceresi eşikleri. Yaz aylarında, fuşya balkonda temiz havaya dışarı alınabilir. Önemli olan bitki üzerinde kavurucu güneşin direkt ışınlarına maruz kalmasını önlemektir. Fuşya ışığı yayılmış tercih ediyor. iklim koşulları ile ilgili olarak, en uygun sıcaklığı + 22 ° C ... aralığında + 16 içinde olduğu düşünülmektedir Aşırı ısı çiçek ciddi hasara neden olabilir ve soğuk sekteye bitkinin dönüşümü teşvik etmektedir. Kışın, oda sıcaklığı + 10 ° C ya da fuşya sundurma ya da yalıtılmış bir balkon maruz indirgenir.

Fuşya. Evde Bakım: sulama ve gübreleme

Bu büyük bir bitki bol ve düzenli sulama sıcak sezonu (ilkbahar ve sonbahar) sırasında ihtiyacı olduğunu. Nemlendirme modu isimli dizi olarak üzerinde ne kadar sürede kurur dışarı üst katman toprağı içinde saksı. Gelen soğuk hava, azaltmak sulama. Nemlendirici toprak sadece yumuşak su ile korudu. yapraklar üzerinde kahverengi lekeler görünür - Bitki yeterli nem yoksa aşırı nem varsa, o tomurcukları ve yaprakları sıfırlar. Bu duş ve sprey fuşya yıkanma iyi cevap verir. gübre gelince, çiçekli bitkiler için bahar ve yaz gübre beslemiştir. Önemli olan - ile aşırıya olmayan azot gübresi, yaprakların aşırı büyümesi tetikleyebilir.

Fuşya. Evde Bakım: budama

Doğru ekimi fuşya yönlerinden biri onun zamanında budama olduğunu. Bu prosedür oldukça zordur olmadan, bitki çekici bakacağız. Gibi bir kural, sırasında kış içinde fuşya Yetiştirme şiddetle ve Droop sürgün ve yapraklar are daralma. Bu nedenle, uzun çıplak dalları bundan sonra bitki aktif olarak burçlar başlar kaldırılır. İstenirse, fuşya farklı bir şekil verilebilir: Düz gövdeleri ve yaprakları ve çiçekleri üstünde "başlığı" ile, bir ağaç olarak çalı olun. Böyle bir form oluşturmak amacıyla, genç bitkiler düzenli kademeli gövde ve probkoveet güçlendirir, yan sürgünler kaldırmak. Sonra yeniden büyüdüğü ağaçları için istenilen uzunlukta tutam dışarı merkezi çekimi. Ayrıca koni, bir kafes ya da fuşya gibi böyle harika bitkilerin bir top oluşturabilir. Bu güzel çiçek büyük bir çalışma bile başında bahçıvanlar kuvvet altında olacak yapmaz evde önemsiyorum. Önemli olan - Gerekli iklim, su oluşturmak ve toprağı gevşetmek, döller ve gereksiz çekimleri kırparak yerine getirmektir.

Güzel kapalı bitkiler: fuşya. Bakım ve ıslahı

Evde, fuşya yetiştiriciliği ağırlıklı vejetatif olduğunu. İlkbaharda, kesme esnasında, biyomateryalini köklenme için oldukça uygundur vardır. Dallar uzunluk olarak yaklaşık 10 cm kesilir ve su içine yerleştirilmiştir. Bir süre sonra, kesimler kökleri verecektir ve gevşek bir besin alt-tabaka ile ayrı kaplarda dikilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.