Sanayi

Endüstriyel yağı: türleri, özellikleri

Endüstriyel yağ yağ rafine bir ürünüdür. Bu farklı sistemlerin elemanları yağlama amacıyla kullanılan ve aynı zamanda bir hidrolik sıvı olarak kullanılır. Bize yağlama sıvılarının özellikleri ve çeşitlerini düşünelim.

sınıflandırma

endüstriyel yağ farklı parametrelere göre ayrılır. Örneğin, üretim yöntemine göre, bunlar biçimindedir:

 • Asfalt katranlardan serbest bırakılması üzerine elde edilen artık
 • vakumla damıtma ile üretilen çekilmiş yakıt, yağ;
 • damıtma ve geri kalan yağ karıştırılarak yapılan bileşik karışımı.

Kullanım kapsamına bağlı olarak, bunlar şunlardır:

 • motor;
 • hidrolik;
 • iletim.

Ayrıca endüstriyel yağ çeşitli özel niteliklere sahiptir. Bu yoğunluk, viskozite ve böyle devam eder.

yağlama sıvısı baz farklı amaçlar ilave katkı maddeleri, istenen etkiyi elde etmek için. Bunlar arasında depresanlar, artması, aşınma direnci, sertlik ve aşınma, deterjan ve diğerleri. katkı yüzdesel miktarı 8 ile% 20 arasında değişebilir.

kapsam

Endüstriyel yağ yaygın kullanılır:

 • birimlerin ömrünü artırmak;
 • korozyona karşı koruma;
 • parça arasındaki sürtünmeyi azaltır;
 • sürtünme sıcaklık azalması.

Yağ çeşitli mekanizmalar yüksek hızlarda çalışma olasılığı için bir madde olarak kullanılır. Özel katkı maddeleri olumsuz koşullarda veya aşındırıcı ortamlarda, belirli yükler altında işleyen birimlere eklenir.

kullanılmış ve geri endüstriyel yağ, su verme, taşlama, parlatma ve koruma için kullanılmaktadır.

Yağ bazlı emülsiyonları deri ve inşaat malzemeleri yağlama de soğutucu ve yağlayıcı olarak kullanılır.

GOST

Endüstriyel yağ belirli gereksinimleri karşılaması gerekir. Bunlar sayı 20799-88 altında devlet standardında belirtilmiştir. Bu belgeye göre, endüstriyel yağlama sıvısı amacı aşağıdaki özelliklere sahiptir.

yoğunluk metre küp başına 890 kg 'dır. Bu şekilden hidrolik sıvının iletimi kapasitesine bağlıdır. yoğunluğunu arttırarak, çözünürlük iletimini azaltır ve güç aynı kalır.

Viskozite - ısı ve kullanım koşullarına bağlı olarak değişen bir parametresi. Bu gösterge, farklı bir dizini vardır. Daha yüksek, düşük sıcaklıklarda daha yüksek akışkanlık ile karakterize edilir.

Alevlenme noktası yağ iltihaplanma anlamına gelmektedir.

sertleştirme sıcaklığı taşma ve saklama koşulları etkiler.

Gölgede ürün oksidasyonu hakim olabilir.

Kül yanma sonrasında inorganik bileşiği yansıtır. Bu çıkıyor ki daha kül içeriği, saflaştırma alt derece. Bu% 0,4 daha fazla olmalıdır.

Kükürt içeriği ve asit değeri, bu maddelerin saflaştırma derecesi anlamına gelir. İkinci potasyum hidroksit ağırlığına bağlı olarak belirlenir.

yağın oksidasyon direncine bağlı olarak, farklı kullanım süresi vardır. Düşük antioksidan özellikleri kullanımının kısa süre ile karakterize edilir.

Film formasyonu yapısı değişir farklı amaçlar için kullanılabilir (bu dayanıklı, korozyona dirençli, koruyucu, neme dayanıklı, anti-köpük ve böylece aşınma olabilir).

Nedeniyle su ayırma performansı emülsiyon vardır.

Motor yağları

petrol Bu tür "M" harfi etiketli ve alt tipe ayrılır. Yağlar, A, B, C, D, E vardır

A ve B grupları unforced veya hafif güçlendirilmiş motorlar için uygundur. C ve D, orta ve yüksek güç birimleri için tasarlanmıştır. D ve E, sadece damarların ve sabit dizel motorlarda uygulanabilir.

rakamlar etiketleme makinesi tipi 1 göstermektedir - dizel motorlar için uygun - bu karbonhidrat, 2 var.

bir ihtiyaç var ise, o zaman, yağ karışımları aynı grup tarafından ve bir sezon sahip olabilir. Ancak farklı mevsimler ve grup birbiriyle karıştırılmamalıdır.

iletim yağları

Dişli yağları, sıvılar motorla benzer hedefleri var. Bunlar yüksek yükler, aşırı sıcaklık durumuna ve daha düşük bir hızda işlem için kullanılır.

Böyle yağlar aşağıdaki bilgileri içerir işaretlenmesi:

 • büyük harfler kullanım kapsamını göstermektedir burada T - iletim Cı - parçacık halinde ham madde ve A - motoru;
 • küçük katkı maddeleri ya da damıtma varlığını göstermektedir;
 • Rakamlar viskozite indeksi anlamına gelir.

Bazen, ama, sen bu yağ kalitesinde iyileştirme için endüstriyel özelliklere sahip olduğu anlamına gelmektedir bile mektup B. karşılayabilir. Onun ait olduğu sürümünü değiştirir.

Düşük sıcaklıklarda, en iyi göstergesi kuzey bölgelerinde bütün yıl boyunca kullanılabilecek olan kayganlaştırıcı TSP-10, olarak kabul edilir.

Hidrolik sistemler ve maliyet için yağlama

Hidrolik sistemlerde kullanılan hidrolik yağlama akışkan viskoziteli motoru sıvı ve atmosferik motorin bitkilerin sınıflandırılması, ve çeşitli endüstriyel yağ uygun olarak on sınıflı. Farklı türde fiyat değişir. Örneğin, yağ ITA-68 kilogram başına sadece 42 ruble maliyeti ve I-40A - 68 ruble. Yağ uzmanı yüksek fiyatlar var.

Bunlar endüstriyel yağlama sıvıları ana özellikleridir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.