Sanat ve EğlenceFilmler

Vasily Livanov: biyografi, kişisel yaşam ve filmleri

Ülkemizde bu olağanüstü aktör değil aynı zamanda çocuklar için değil, sadece yetişkin kitleye yönelik bilinmektedir ki kesin olarak söyleyebiliriz. yetenek olağanüstü onun için değil, aynı zamanda en sevdiği çizgi film karakterleri diyor olağanüstü sesiyle aşkı.

Ebeveynler, aile

Vasily Livanov ülkemizin başkentinde temmuz dokuz yüz otuz beş yıl on dokuzuncu doğdu. oğlan aktörlerin yaratıcı ailede doğdu. Nikolay Aleksandrovich Livanov - Bizim kahraman dede - küçük kasaba tiyatroda çalıştı ve bir takma Isvolsky giydi.

Boris Livanov - Baba Vasili, SSCB Halk Sanatçısı, ünlü MHATovets. Filmin "Amiral Ushakov" (1953), "Dubrovskiy" (1935) yaptığı olağanüstü çalışmaları ile tanınan izleyiciler eski nesil.

Anne - Eugene Kazimirovna - Bir oğlum ve temizlik yetiştirme. Biz Vasily Livanov biyografisi yukarıdan kaderinde olduğunu söyleyebiliriz. Böyle bir ailede, bu hayata karşı çocukluk yaratıcı tutum gelen rehin edilmiştir.

Vasily okul numarası 170 okudu (bugün bir okul numarası 49 olan). Gözbebekleri gibi ünlü insanlar vardı unutulmamalıdır Edvard Radzinsky, Andrei Mironov, Gennady Gladkov, Lyudmila Petrushevskaya, Mark Rozovski.

sinemada ilk adımlar

Vasily Livanov ait 1950 sekizinci yılında o ünlü Shchukin Okulu'ndan mezun oldu. Hevesli aktör ünlü Vakhtangov Tiyatrosu'nun şirkette oldu. Sadece bir yıl orada çalıştı. Onun sinemada onun yaptı bu süre içinde oldu. drama "Gönderilmemiş mektup" Vasily Livanov bir jeolog Andrew rolünü oynadı. çekim tamamlandıktan sonra, büyük bir yönetmen Yuliy Rayzman filmde harika bir gelecek genç aktör tahmin ve tiyatro ayrılmaları tavsiye. Basil tavsiye önemsenmesi ve stüdyo tiyatro oyuncusu çalışmaya gitti. Bir süre sonra, onun sol - iş teklifleri birçok olmuştur, büyük usta haklıydı.

aktör rol sonraki resim, V. Korolenko romanından dram "Kör Müzisyen" oldu. Bu arada, kimin filmografi kapsamlı Vasily Livanov, sadece bir kez bu bant babası ile vuruldu.

tanıma

Yetenekli aktör hemen sinemacıları ettim. Değerli yerli film yapımcıları ana rollerden yaptığı resimlerinde onu davet etmeye başladı. Ben kayıtsız kimseyi (ne seyirci ne de sinema profesyonelleri) canlı ve kuvvetin hayat veren ışınları sonuçlandı Profesör Ioganessa Vernera ait delici görüntüsünü bırakmazlar. Oleg Anofrieva ve Vasiliem Lanovym - sinema filmi "Meslektaşlar" Vasily Livanov olağanüstü ortaklarla çekildi. Bunlar kimin payı uygulamanın ilk günlerinde ciddi test düştü acemi hekimleri, oynadı. Hekim aktör rolü kereden fazla yaratıcı yolda rastlamak. Örneğin, o cerrahın küçük bir rol oynamıştır komedi "yeşil ışık", içinde.

Biyografi Vasiliya Livanova güçlü ve canlı eserin doludur. 1963 yılında süper rol F. Dzerzhinsky'den oynamıştır. Biz tarihsel drama "Mavi Defter" Leo Kulidzhanov bahsediyoruz. görüntü kiralama aktör resminden sonra defalarca baş güvenlik görevlisinin rol oynamaya teklif etti, böylece önemli olduğu ortaya çıktı. Ancak, tüm bu önerilerin Vasily Borisovich kibar bir ret ile cevap - o tekrarlamak ilgilenmiyordu.

animasyon

Vasily Livanov Goskino de 1966 Yönetmenlik Kursları yılında mezun oldu. Tez çalışması milyonlarca çocuk tarafından sevilen çizgi film oldu - "Çok, çok, çok" Daha sonra, aktör aktif bu büyüleyici türünde çalışmaktadır. Birçok açıkça masal karakteri seslendirmek için oluşturulan gibi görünüyor dokunmatik kısık sesle, eşsiz tanır. Ama herkes bu her zaman böyle olmadığını bilir. "Gönderilmemiş harfi" setinde aktör daha sonra alışılmadık bir tını edinilen sesini kaybetti. Boa Carlson, timsah Gena - hepsi sevilen aktörün sesini konuştu. Ama bu klasik bir iç animasyon. Çocukların Birkaç nesil bu karakterler ile büyüdü.

Ancak, bu tür iş dublaj sınırlı değildir. "Mavi Kuş", "Ju-ju-ju" - senaryoya göre "Güneşin oğlu Phaeton" olarak Livanov böyle popüler çizgi film koydu. Ve "Bremen Mızıkacıları"? Çok az insan en popüler film senaryosu Livanov dayandığını biliyoruz. çekildiği tanınmış bir temeli için Grimm Kardeşler tarafından masalı orijinal çok onun kısaydı, o Prenses ve Troubadour'da gibi karakterler yoktu. Vasily Borisovich tamamen yeni bir ürün yarattı söylenebilir. Filmde Oleg Anofrieva tarafından gerçekleştirilen Gennady Gladkov şarkıları kulağa düşünürsek yine de seviyorum bu filmin onlarca yıl sonra, neden, bu sadece çocuklar değil, aynı zamanda yetişkinler netleşiyor.

Devam film kariyeri

Yetmişli yıllarda, kimin biyografisi ayrılmaz film ile bağlantılı olmuştur aktör Vasily Livanov, onun hayranlarından yeni eserlerle memnun etmek sürdürdü. Fyodor Dostoyevsky Vasily Borisovich tarafından büyük romanından filmi Alekseya Batalova "Oyuncu" 1972 yılında çıktı.

Üç yıl sonra zekice dram "Mutluluk Büyüleyici Star" İmparator I. Nikolay'ın rol oynamıştır. tüm tarafların İmparator rol daveti üzerine dökülür gelen Livanov için - bu resim, tarihin kendini tekrarladı.

Vasily Livanov: Sherlock Holmes

Ünlü film için Döküm "Sherlock Holmes ve Doktor Watson" Maslennikov (Yönetmen) Sydney Paget çizimler, Conan Doyle, ilk resimli ünlü eserlerin yakın arkadaşı manzarasına sahip başladı. Vasily Livanov Acımasız ve sevimli ve akıllı Vitaly Solomin Paget çizimlerle gitmiş gibiydi.

Vasiliem Livanovym ilk "Sherlock Holmes" bireysel filmlerin oluşuyordu ünlü TV dizisi, başlangıcı oldu. Her resim değil, aynı zamanda yurt dışında, bir başarı kazandı ve sadece SSCB'de. İngiltere'de, bu filmlerin çok büyük bir ilgi topladı. Basın hevesli lakaplar ölçü değil. İngiliz şevkle onları milli kahramanlarını döndü Rus aktörleri, teşekkür etti.

Serinin tüm takımın liyakat - Bu başarının hiç şüphe yoktur. İyi seçilmiş aktörler - Irina Kupchenko Boris Brondukov Sergei Shakur Rina Zelenaya Oleg Jankowski harika bir takım yaptı. Filmde doğru taşır Viktorya çağı tabii ki eşsiz müzik V. Dashkevich hakkında diyemeyiz, vb. Yine de, büyük bir başarı - liyakat Vasily Livanov ve arkadaşı ve ortağı Vitaly Solomin.

tiyatroda Çalışma

dizi aktör Livanov Vasily çok samimi Solomin çekimleri sırasında. Vitaly Onun erken hikayedeki bir açıklama yapmaya 1983 yılında ortağı ikna "Benim favori palyaço." oyundaki Sinitsyn önemli rol Solomin seslendirdi.

1988 yılında Livanov birlikte Yu Semenov ile "Dedektif" Moskova tiyatro düzenledi. Aslında, entreprise ilk ülke oldu. Yeni tiyatro sahnede çocuklar için de dikkate değer performanslar sadece aksiyon dolu ve topikal oyun koymak, ama. Tiyatro dört yıldır var olan, ancak daha sonra finansman ile ilgili sorunlar acilen tiyatro binasını gerekli etkili ticari yapıların yanı sıra vardı ve o kapatıldı. Vasily Borisovich katılmadı herhangi tiyatro projelerinde daha fazla.

Don Kişot

Biyografi Vasiliya Livanova deneyler doludur. aktör, hayranlarını şok sever. Tüm ona çok ünlü dedektif görmeye alışık olduğunda, Lübnan aniden yeni göreviyle seyirci önüne çıktı. Filmde "Don Kişot döndü" diye bir yönetmen, senarist ve başrol oyuncusu hem olmuştur.

Bu resmin itiraz nedir? Her şeyden önce, Don Kişot'un görüntünün yorumlanması. Uzun yıllar boyunca, biz onu zararsız biraz garip şövalye düşündü. Livanov bunu başka gördük. aktör göre, büyük Cervantes dört yıl boyunca dünyaya ne olacağını öngörmüştü. O Don Kişotları gerçek güç kazanacaktır biliyordu. Onlar gerekmez çünkü Ama - iyi şey neden olmaz. Vasily Borisovich bu Don Kişotları gücünü yaşamış söyledi. Vali koltuk komik ve üzücü bir eşek çobanı rüyalar. Belki birisi aktör görüşünü paylaşmaz, ama aynı zamanda, resim kayıtsız kimseyi bırakmaz. Çok profesyonelce yapılır - güzel doğal çekim, inanılmaz müzik Gennady Gladkov ve harika oyunculuk ikilisi - Vasily Livanov ve Armen Dzhigarkhanyan. resmin tüm bu bileşenleri ile eleştirmenler ve izleyiciler tarafından kabul edilmiştir. İspanyol Koroleva Sofiya ve Kral Juan Carlos Evde "Don Kişot" livanovskogo alındı. Vasiliem Livanovym ile Filmler - hep yerli film endüstrisinde bir olaydır. Her zaman zor yeni rolü ne olacağını tahmin etmek.

Kitaplar Vasily Livanov

Bu yetenekli bir adam oynar "Don Giovanni", "Bremen Mızıkacıları", "Favori palyaço", "Sanatçı" yazarı. masal Livanova Vasiliya Borisovicha Koleksiyonu "En en-en" ve öyküleri bir kitap "Efsane ve kar" defalarca basılmış edilmiştir. Bu eserler defalarca İspanyolca, Sırpça, İngilizce, Türkçe ve yurtdışında yayınlanmaktadır Rumence. Yayınevi "Toy" komik hikayeleri "Noel Baba ve Yaz" koleksiyonu yayınladı. çocuklara bu kitapları okuyun - onlar çok nazik ve komik.

evcimenlik

yaklaşık otuz yıldır, Vasily Borisovich ikinci evliliğini mutlu bir şekilde yaşamaktadır. İlk eşi - Alina - Vasili Borisovich gençliğinde ekledi. Ancak, o başka bir adam tercih etti. Birkaç yıl sonra, Alina boşandı ve Livanov ile evliydi. Evli hayat sakin değildi. zamanda, aktör ev sıklıkla ziyaret edilen skandallara içmeyi sevdim. Evli kızı Nastya ve Alina yedi yıl boşanma davası açtı.

İkinci Livanov ve eşi o bir sanatçı-animatör olarak çalıştı stüdyoda "Soyuzmultfilm", bir araya geldi beri. aile iki çocuğu vardı. büyük oğlu Vasily Livanov - Boris, Jr. - Nicholas.

çocuklar

Anastasia Livanov uzun süre babası ile iletişim, ancak onun düğününe davet etti. O Moskova Devlet Üniversitesi Biyoloji Bölümü'nden mezun olan ancak sonradan heykeltıraş oldu.

Daha önce bahsedildiği gibi, ikinci evlilik büyük çocuğu - Boris Livanov. Oğlu Vasily Livanov birkaç yıl önce yerli kavga sonucu bir adamı öldürdü ve hapis dokuz yıl aldığı. O zaman o zaten ikinci kez evlendi ve alkolizm muzdarip olan ilk eşi bir kızı vardı.

ifadelerine aktör göre, ve eşi, oğlunun davranışının çok yorgun. Bu ebeveynler onun saldırılardan korumak için isteği ile kolluk makamlarına aramaya noktaya var.

Nicholas o VGIK mezun aktör olmadan, babasının ayak izlerini takip etti. O büyük ümit vaat etmektedir ve babasına sorun neden olmaz.

Vasily Livanov bugün

Şu anda, harika bir oyuncu güçlükle çıkarıldı. aldığı Teklif hala bir çok şey var, ancak aktör senaryoları esas zameshennymi kan, şiddet ve seks düşünüyor onları reddeder. Ona göre, sanatın büyük gerçeği sadece klasikleri gösterebilir. Bu yüzden Mikhail Bulgakov tarafından filmi "Usta ve Margarita" in Stravinsky'nin psikiyatrist oynamayı kabul etti.

Son çalışmalar

"Var kapımı Bu ..." (1982) - suç, dram

Aniden, bir apartman acemi aktör zil çaldı ve onun takipçilerinin gizlemek için onu sorar bilinmeyen bir kızın eşiğinde belirdi. o sabah daire ayrıldığında, saldırganlar aktör için pusuya yatmak başladı. O yabancıyı yardım etmeye karar verdi ...

"Ay Gökkuşağı" (1983) - Bilim Kurgu

Film ile roman dayanmaktadır Pavlov. kozmik genişlik gelişimi sırasında insanlığı bekleyen zorluklar ile ilgili bu film ...

"Karik ve Valya Olağanüstü Maceraları" (1987) - çocuk filmi, fantezi

roman Yana Larri bir ekran adaptasyonu. Karik ve Valya rakun profesörün dairesine düşer. Bilinmeyen bir sıvıyı içtikten sonra, bu kadar yusufçuk kolayca gölet onları taşıdığı azalır. Şimdi her şey sıradışı özellikleri ve ana hatları haline gelmiştir ...

Dedektif - (1992) "Onun var"

Chase romanından resmi. hayatlarını daha müreffeh ve mutlu yapmaya çalışıyorum uzak yeraltı ve tüm suçludan olan iki kişi, üç milyon dolar tutarında elmas taşıyan uçağı ele geçirmek karar verdi. film Harry Griffin ve kız arkadaşı Gloria kahramanları görünüşte son detayına kadar kurnaz planı düşünülmüş. Ancak, kendi yöntemiyle hayatını yönetir. Onların İdeal planı çöktü. Harry Gloria, özgürlük onun iyi bir isim kaybetti ...

"Av" (1994) - Dedektif

Olaylar 1773 yılında Moskova'da açığa. Zengin Gelin, yetim ve güzel, emlak Krutoyarsk sahibi sayısız öğretmen ve velilerin çıkarma istenen hale gelir. Ayrıca ve cani yoktur. Becerikli ve kurnaz, birbiri ardına rakibi ortadan kaldırmak kolaydır. Ancak, Cinayet, sahtecilik, sübstitüsyonlanndan küçültmek değil ...

"Erkek Sezon" (2005) - Aksiyon

Olaylar cumhurbaşkanları, uyuşturucu mafyasının liderleri, güçlü gizli örgütler ve devlet güvenlik ajanları katılımıyla Dünya'nın farklı ucunda hareket ediyor. Her şey sıradan bir hesaplaşmaya başlar. O güvenlik görevlisi yasadışı onun telefonu, çekilme izin çünkü Narc sopa asistanı yendi. Dayak gangster biz yaşadığımız dünya hakkında bilmek gerçeği düşünmek. Sonra işler hızla gelişmeye başlar - zulüm, şifreler, cesetleri ...

"Kötülük" (2007) - Aksiyon

Dört bölümlük gerilim, hangi büyük siyaset, büyük para, ihanet ve aşkı, ölümü ve hayatı iç içe. inanılmaz mali anlamda ünlü İşçi Borsa Oleg Grinyov. O büyük bir oyun kavrar. Ama onun amacı - sadece çok para kazanmak için değil. O, Rusya'nın ekonomisini canlandırma ve babasının intikamını paralel istiyor ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.