Sanat ve EğlenceFilmler

Amerikan filmi "Anna Karenina": aktörler, roller

Birçok yönetmen, büyük Rus klasik Leo Tolstoy "Anna Karenina" nın eserlerinin ilgisini çekti. Aktörler Sovyet, Rus ve Amerikalılar, yönetmenlerin çalışma hakkındaki görüşlerini ifade etmeye çalıştığı resimlerde rol aldı. Romanın arsa, farklı açılardan bakılabilen aşk öyküsüne dayanıyor - ve birden fazla yaşamı mahvetmiş kısır bir tutku ve yolda tüm ilkeleri ve ilkeleri ezici güzel bir his olarak.

Amerikalı yönetmen Joe Wright , büyük resmi "Anna Karenina" koyan şanslı insanlardan biri haline geldi. Örneklere davet edilen aktörler Hollywood yıldızlarıydı. Baş rolünde, Kira Knightley, Rus ve İngiliz klasiklerine dayanan resimlerin çoğunda rol aldı (Doktor Zhivago, Pride and Prejudice). Aktrisin sonraki çalışması resmi "Anna Karenina" idi. Aktörler seçildi, ünlü Hollywood sanatçıları Robert Pattinson, Jude Law, Sirsha Ronan Rus toprak ağalarının rolleri için seçmelere seçtiler.

Bakım Direktörü

Joe Wright her ayrıntısına dikkatle bakarak özenle resimlerine baktı. Bir istisna değildi ve "Anna Karenina" idi. Rol için seçilen oyuncular, Rus kültürü, tarihi okudu ve karakter karakterlerine alıştı. Dostça bir atmosfer ve sitedeki aktörler arasındaki sıcak ilişkiler çekim sürecinde en önemli unsurdu. Joe Wright aşkın hükümdarlığı olan bir ailede büyüdü ve aktörler arasında aynı sıcaklık arıyordu.

Ana rol

Joe Wright'la daha önce çalışmış olan Keira Knightley, Rus klasiklerinde bir kez daha ortaya çıktı. Aynı yönetmenle birlikte yaratılmış önceki eser Hollywood sinemasının başyapıtları oldu. Kira, "Anna Karenina" resminde "Bu hikaye bugün hala geçerli" dedi. Film, aktörler, çekimin tüm süreci, eserin özü Keira Knightley'nin yaratıcı yolu üzerinde ciddi bir adım oldu.

Film ekibinin seçimi

Büyük ekranda resim yaratma fikri Joe Wright'a aitti. Tolstoy kitabını okurken, yazar karakterlerin karakteristik özelliklerini, farklı yaşam koşullarında çok yönlülüğünü ve değiştirilebilirliğini yazar yazarın kendisinde gördü. Rus klasikinin aynı adlı hikayesinde bir resim yaratma fikri Wright'ı baştan çekti. Ortak bir proje oluşturmak için arkadaşlarını geçmiş iş için davet etti - Tim Bevan ve Eric Fellner. "Anna Karenina" - birçok denemeden sonra dağıtılan film, aktörler ve roller, yeni kurulan ekibin hayatının anlamı oldu.

Romanın karakterleri

Aşk hayalindeki Rus aristokratları, ev sahipleri, laik bayanlar ve genç bayanlar, Amerikalıları ve İngilizleri - Rus kültüründen uzak ve ruhun anlaşılmazlığı - oynayacaktı. Numuneler çok uzun süre geçti. Alexei Vronsky rolü için Robert Pattinson seçmelere seçildi. James McEvoy Levin olarak görüldü, Searsha Ronan Kitty oynamak için teklif edildi, ancak şartlar nedeniyle onu terk etmek zorunda kaldı. Aktris, "Anna Karenina" filminin iddia edilen filme alındığı sırada iki film daha içeriyordu. Amerikan filmi, Amerikalı aktörler, senaryo yazarı Tom Stoppard (en iyi senaryo için "Oscar" ı kazanan) - tüm bileşenleri yönetmen tarafından riskli bir hareketti.

eleştirmen Yorumları

Filmin büyük perdelerde serbest bırakılmasının ardından, duyguların dolaşmasına neden oldu. Basit sünnet derileri ve profesyonel eleştirmenler birçok karşı kampa ayrılmıştır. Filmde, komplonun romantizmi vurgulanmış, bazen aşırıya kaçmış ve hatta Tanrı'nın hizmetiyle ilişkilendirilmiştir. Aynı zamanda, kahramanın bazı ahlaksızlık ve ahlaka aykırılık çoğu kez çizgide çarpıtılır. Eleştirmenler, yönetmeni aşırı gürültünün yarattığı güzellik manzarası ve göz kamaştırıcı elbiseler üretmekle suçladı, ancak ne yazık ki Rus ruhunu anlamama becerisi yok.

Senaryo yazarı ve yönetmenin cesur ve çaresizce attığı adım, romanın tiyatrodaki tüm eylemini gerçekleştirme fikriydi. Karakterler bulunur, hikayenin ana hattı tiyatro duvarlarında gerçekleşir, bazen yönetmen, olayları temiz havaya alır. Tolstoy'un romanı hakkındaki bu vizyon, tüm izleyiciler ve eleştirmenler tarafından değil, zevk teşvik edildi. Bu adım için boyama tarafından çok fazla onay alınmadı.

Kostüm tasarımcısı Jacqueline Durran, Keira Knightley ve Joe Wright'la ilk kez çalışmadığı için resimden daha fazla çıktı. Anna Karenina'nın elbiseleri yapılmış kumaşlar büyüleyici. En güzel dantel, şeffaflık ve uçan hafif bezler ya da aksine meydan okurcasına ve açıkçası meydan okuyan bir buruşuk kumaş, kostümcünün kahramanın aynı zamanda gizemli ve yıkıcı güzelliklerini vurgulamasına izin veriyordu. Jacqueline Durran, "Anna Karenina" filmindeki kostümler üzerine en iyi çalışma için "Oscar" ödülüne layık görüldü.

Resmin Rus film uyarlaması

Ekranda Sovyetler Birliği'nde 1967'de Alexander Zarkhi "Anna Karenina" - Sovyet bir filmin resmi geldi. O zamanların oyuncuları rollerini kusursuzca oynadı. Ana karakterin görüntüsü Tatiana Samoilova tarafından şekillendirildi. Birçok eleştirmen ve sıradan izleyici, aktristin ekranda bir Rus aristokratının imajını tamamen açığa vurabileceğinden şüphe ediyordu, çünkü Samoilova önce modern Sovyet kızlarını oynuyordu. Ancak aktris dokuzdaki tüm şüpheleri kırdı. Seyirciye açtığı, güzel, nazikçe, sevgiden, umutsuzca acı çeken, mutluluğu için mücadele eden ve ölümünü kabul eden Anna Karenina, başkalarına tekrar tekrar edilemedi. Vazily Lanovoy, Vronsky rolünü mükemmel bir şekilde yapabildi, milyonlarca hayran bu rolden sonra oyuncuya aşıktı. Nikolay Gritsenko, Karenin'in rolüne göz kamaştırarak onun için çok fazla güç yatırdı. Anna'nın kocasının özünün acımasızlığını kitleye anlatmaya çalışırken, kahramanının görüntüsü üzerinde uzun süre çalıştı ve özünün bir yansımasını Karenin'in tuhaf yürüyüşünde buldu. Anna oğlu Vasily Sakhnovsky tarafından Klara Rumyanova olarak adlandırılmıştır .

Resim Sovyet izleyicisine sunuldu, 40 milyondan fazla kişi Tolstoy romanının uyarlanışını izledi ve aşık oldu. Maalesef Yabancı izleyiciler Sovyet yönetmeninin eserini takdir edemedi: O yıl Cannes Film Festivali , ülkedeki istikrarsız durum ve öğrencilerin sürekli çatışmaları nedeniyle engellendi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.