Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Eletskaya ve Lebedyanskaya Piskoposluk: Geçmiş ve Bugün

Büyükşehir Kirill'in ataerkil onurunun tahta sonra Rus Ortodoks Kilisesi'nin Politikası idaresinin büyük çaplı bir reform ile kutlandı. Büyük Piskopos kurumların küçük ayrı mekânları piskoposlar içine ezilmiş ve daha sonra Metropolia bunları birleştiren haline gelmiştir. Moskova Patrikliği parçası olarak bu eylemlerin sonucunda, piskoposluk sayısı önemli ölçüde artmıştır. Bu yeni kurulan merkezlerinden biri - Eletskaya ve Lebedyanskaya Piskoposluk (aşağıdaki fotoğraf).

episkoposluk merkezi Yelets ortaya çıkması

İlk piskoposlarca Yelets talebi üzerine, yirminci yüzyılın başında emperyal kararname kuruldu Kutsal Meclisi. Episcopia, yani piskopos durumunu giydi bir süre Eltsa Orel Bölümü idi ana merkezine, ilişkili olarak destek ve bağımlı bir konuma sahipti. Ancak, iktidar piskopos o Sinod uymayı belirlendi papaz yerine Yelets, o gerektiği gibi Dace'i ziyaret Orel yaşadıklarını emretti. Bu nedenle Vicariate aslında hiçbir çalışması yok ve o asistan papaz Muhterem Orlovsky tüm Piskopos konularda rol oynamıştır. o Vicariate kurulduğu zaman her şey, Ağustos 1906 yılında diye oldu. onun katedral şehri oldu Papaz ELETSKII için ikinci kez belirlenir ve ona bağlı mahalle yönetimi ile doğrudan angaje edildiği Sinod 1918 yılına kadar bu duruma katlanmak.

Sovyetler Birliği'nde sandalyenin Eletskaya pozisyonu

1917 sonrasında Rus siyasi olaylar ve bunların kilise yok kilise kurulmuş kontrol sisteminin bir sonucu olarak müteakip huzursuzluk. Düzgün şimdiye kadar organizma bağımsız ve akış fraksiyonu ayrılmıştır. Yani orada renovationist ilk Sovyet güçte desteklenen yapı ve reaksiyon, aşırı sağ promonarhicheskie dernek, aynı güç ezen. Ortada olan birçok rahip vardı karşı, bir daha ya da (özellikle Sovyet rejimine sadakat Büyükşehir Sergius bir deklarasyon yayımlandı 1927, sonra) daha az makul, Ataerkil kilise vardı. Bu grupların biri gibi, din adamlarının karşısında Piskopos din adamları toplantısında 1922 yılında Eletskoye vicariate bağımsız kurmaya karar verdi autocephalous kilise. Bu Primat Bishop Nikolai (Nicholas) idi. Bu adımda din adamları reformcu yapılarla birleşmesini önlemek için karar kimin kilise organizasyonu o anda resmi ve pro-Sovyet duruşu tarafından işgal edildi Renovationists. Ancak, yeni kurulan kilise Sovyet güçlü bir direnişle karşılaştılar makamlar, piskoposluk tepki olarak din adamları varlığın tutuklama yanıt özerk yönetim durumuna taşınmaya karar verdi. kalıntılarını kontrol sürdürdü ona sadık rahiplere ve Laity tuttu hangi Piskopos Nicholas Zadonsk içinde sürgün edildi. Yelets Piskopos yapının nihai imha 1937 yılında idi - Sovyetler Birliği'nde acımasız din karşıtı zulüm.

öz piskoposluk durumunu bulma

Sovyetler Birliği'nin dini politikasında bir değişiklikten sonra, ve yeniden örgütlenme sonra özellikle Yelets Lipetsk kilise hayat Moskova Patrikliği Rus Ortodoks Piskoposluğu'nca parçası olarak canlandırıldı. Katedrali (bu bir piskopos değildir ve özel) alan durum adıyla Mayıs 2013'te Kutsal Meclis tarafından restore edilmiş "Eletskaya ve Lebedyanskaya piskoposluk." Aynı karara göre, fil yeni içine girer canlandırıldı Lipetsk archdiocese. Piskoposluk iktidar piskopos Preosvyaschennyy atandı Maksim (Dmitriev).

Eletskaya ve Lebedyanskaya Piskoposluk: deaneries ve mahalle

Bugüne kadar Eletskaya Bölümü mahalle nispeten büyük havuzudur. Resmi verilere göre, piskoposluk 2015 sekiz dekanlıklar katedrale dahil olmak üzere yaklaşık altmış kilise bulunmaktadır Yükseliş, bir erkek ve dört kadın dahil beş manastırlar,. dini binalara ek olarak, Yelets Eletskaya ve Lebedyanskaya piskoposluk kaplar ofis binası, yer almaktadır. Onu, Bina 1 Lipetsk bölgesini, şehir Elec, Kızıl Meydan, kod 399770 Adres.

İlahiyat eğitimi

manevi eğitim için zulüm yoklukta Kilise'nin hayatın yenilgisi kadar iki okul bir araya geldi. tarih Eletskaya ve Lebedyanskaya piskoposluk için adına tek Ortodoks yüksek okulu vardır Zadonsk Aziz Tikhon arasında. Bu eğitim kurumunun bir parçası olarak ikinci kademede (onbir sınıflar) tam programı öğretilir. kilise şarkı, dikiş ve diğer yerel tarih - Artı, ortak disiplinler ek olarak seçmeli dizi seçim için. niyet okulu canlandırmak veya Lipetsk Bakanlığı'nda çalışan bir seminer oluşturup Lebedyanskaya piskoposluk bildirilmez için.

Church and Society Etkileşim

Eletskaya ve Lebedyanskaya piskoposluk birleştirir beş özel bölümler aracılığıyla toplumla etkileşim içinde Ortodoks yapıları. Ortodoks web sitesi ve dergi göre kilise hayatının Haber "Piskoposluk kilise çanları." Ayrıca bölümünde Kilisesi ve toplumun hayatında çeşitli konuların da göz önünde uğraşan yedi komite bulunuyor. Ve ek olarak, Eletskaya ve Lebedyanskaya piskoposluk işbirliği Lipetsk etkinlik büyükşehir merkez vardır. Ortodoks doktorların Derneği - canlı bir örnek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.