Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Büyükşehir John Snychev: hayatının biyografisi, fotoğrafları

Lord John Snychev. Bu isim büyük Rus şehirlerde değil, aynı zamanda Rusya'nın en görünüşte kahrolası yerlerde sadece bilinmektedir. Bu görünüşte normaldi, ince ihtiyar birçok Rusların gerçek bir idol haline geldi. büyük nüfusuyla bütün Rus kara, deniz aşırı misyonerlerin ağırlığı altında boğulma zaman, o ve onun doğal mirasını yok ve Rus halkının asırlık gelenekleri yok etmek, özünü ortadan kaldırmaya çalışıyoruz Lord St. John sessiz sesi o yüreğinde gerektiğini söyledi sadece İsa ve kilise. Ve daha yanıltıcı teoriler ve yanlış bilime dinlemiyorum. Şaşırtıcı temizlik Lord John Snychev oldu. Onun biyografisi şaşırtıcı olaylarla doludur. ruhunda, tabii ki, olaylarda, iş ve: hayatı boyunca bu adam her şeyi Allah'ın varlığını nasıl hissettiğini Özellikle şaşırtıcı.

Erken yaşam

John 1927 Snychev 9 Ekim ayında doğdu. Asıl adı - Ivan Matveevich Snychev. Metropolitan Ana Kakhovka bölgesinde bulunan Novo işaretlerinin köydü , Kherson region. Ebeveynler John köylüler vardı. Bunlar çok Tanrı'nın öğretilerinden ve çok dindar değildir. Bu nedenle, çocukları ile aşılanan edilmez Allah'a iman ve takva. John Snychev ateist aile içinde büyüdü rağmen, inanç arzusu çocukluktan beri ona mevcuttu. Yine de, bu inanç hiçbir zeminler ve kanıt vardı, bu yüzden çocuk Kilisesi'nin dışında hep oldu. Zaman oğlan sorgulama nasıl karşılanacağı bilmiyordum, veliler onun manevi arayışı gidermek edemedi büyüdü geçti. O çabalarını önümüzdeki her şey vardı.

hayatın anlam arayışı

Gelecekteki Büyükşehir onbeş yaşındayken, daha derinden hayatın anlamı yansıtmak oldu. St Petersburg ve Ladoga Metropolitan John Snychev onun ergenliğe hatırladı Daha sonra, o tamamen kaybolması acı farkında olduğunu söyledi ölümden sonra ruhun. O gerçeği kabul edemedi ölümünden sonra o kişinin iz bırakmadan kaybolur. o derinden endişeli olduğu gibi Hatta, acı acı ağladı. Genç adam her zaman hayatın güçlükleri ile baş kendisine yardım inanılmaz güç hissetti. O insan varlığının, hayatın anlamı üzerine derin meditasyon gömüldü. Onun ruhsal ızdırap arayışı ve iz bırakmış. Rab sadece perde gerçeği kaldırmaya doğru zamanı bekliyor.

kehanet rüya

Ivan kez garip bir rüya gördüm. O sürülmüş alanlar ortasında durursa. elinde olağanüstü mucize tohumlar vardı. Onları dağıttı ve şaşırtıcı hemen çimlenir ve meyve. Meyveler onlar ancak sahada uygun olabilir ki birçok edildi. Ivan onların olgunluğunu test etmeye karar verdi. Onun için sürpriz, meyve hiçbiri henüz olgunlaşmış değil. Yani, sonuçları kontrol o Gerçek Haç, İsa'nın çarmıha gerildiği hangi birini yatarken gördüm tarlanın ortasında, lazım. Ivan sevinçten çılgına döndüler. Ben düşünemedim olduğu hakkında daha fazla olduğunu. Ben sırtüstü yatırılır ve taşınan, haçı aldı. Ivan yüküyle gittiğinde, o rüzgar yağmur dökme, gök esiyordu, korkunç bir fırtına hüküm sürdü. Onun köye varınca Nun bir arkadaşı yaklaştı ve, "Ben sen, sen ... Fool biliyorum." Bu rüya Ivan o bu dünyanın gerçekten olmadığını ikna etti. Onun ilahi kökenli onay bir tür oldu.

manevi kavrayış

Tanrı genç John Snychev kalbi derin duygular eziyet olarak izlemek için dayanamayıp. O özellikle inanç Metropolitan gösterdi. 1943 yılında, o zamanlar yaşadığı bahar özel köy evinin geliş, Ivan üzerinde Dua etmek için bir araya gelip dindar yaşlı kadınlar ile dolmuştur. Böyle bir toplantıda ziyaret edip Ivan başardı. İşte o ilk ortodoksinin atmosfere daldı ve kalbi dualar yanıt verdi. Son olarak, gelecekteki Büyükşehir John Snychev 1943 1 Ağustos ilahi takdir akşam gördük. Bu hayırlı günde, Ortodoks Hıristiyanlar Tanrı'nın peygamberi İlyas bayram kutluyor, bundan sonra Saratov Aziz Seraphim, hafızasını onurlandırdı. Taşıma Ivan dans pistine düz geldi. Aniden dünya günahkârlık fikrini benimsedi. O, tüm bağırsaklarını çağdaş insanın tüm pislik ve ahlaksızlık hissetti. Gözleri insan kılığında grimacing, cinleri göründü ve bir an için o cehennemi uçuruma dalmış olduğunu ona göründü. genç adamın kalbinde çok Şu anda o içten inanç ateş yaktı. Tanrı'nın sözünü tüm endişeleri giderdi etti ve o sıkıca veya eylemlerinin bir kişinin ölümünden sonra cennet krallığı veya cehennemi dünyalarda aldığını ikna etti.

ilahi Providence

Kasım 1944 sonu Ivan için bir dönüm noktası olmuştur. O askere edildi. Çocuğun bu olay hakkında çok mutlu değil, ancak, Rab onun duasını ve birkaç ay sonra, Ivan hastalık nedeniyle askerlikten serbest bırakıldı. O Buzulka sexton Peter ve Paul Katedrali kabul edildi. Onun çalışkanlığı ve iyi hizmet sayesinde genç adam hücre görevlisi götürdü Piskopos Manuel tarafından görüldü. 9 Temmuz 1946 acemi John Deacon talimat için ihtiyarlar seçtiler - piskopos. Ve 14 Ocak 1948 o yüksek rahip ünvanını aldı. Aziz John tamamen dayanıyordu edilir. O, ona zorlu bir görev verdi iç çatışmaların sona erdirilmesi istendi, piskoposluk tüm işlerine batırdı. baştan Rab insan tutkuları izin yetkisi verilmiştir.

eğitim

Eylül 1948 John için bir dönüm noktası olmuştur. Başpiskopos Manuel, kime altında Potma sürgün edildiği John oldu. Acemi Saratov seminer girmişti, o zekice bitirdi. 1951 yılında 4 yıl içinde ve onur belgesiyle mezun Leningrad İlahiyat Akademisi girdi. İlahiyat Adayı derecesini kazandı ve Tarikatı Araştırmaları Bölümü'nde bırakıldı.

Aralık 1955 yılında geçici olarak geri Çeboksarı sandalyeye atandı Başpiskopos Manuel'i bağlar. Peder John boş zamanlarında başpiskopos yardım etmeye devam etti. Birlikte, işler sorumluydu. Aynı yılın sonbaharında, John Minsk Teoloji Semineri profesörü olarak atandı ve bir manto olarak tonsured.

Çalışma hayatı

Yorulmadan çalışkan John Snychev oldu. hayatın Rabbin Gerçekler sürekli onaylanır. Erken sonbahar 1957 yılında Başpiskopos Manuel Cheboksary Cheboksary John davet etti. O saygıyla daveti kabul ve yaşlı adam, aziz gitti. İki yıl Başpiskopos John Mart 1959 yılında süslemeleri ile bir haç şeklinde bir yeteneği vardı kendisi için anıt eserler, yazılı olarak yardımcı Patrik Hazretleri Alexy I. sunulan

1959 John sonbaharında Saratov içinde Teoloji Semineri yardımcısıyım müfettişi ve yarı zamanlı öğretim atandı. Sadece bir yıl bu pozisyonda bekâr rahip olarak kaldı ve 1960 yılında Samara Kutsal Bakire Koruma Katedrali'nde rahip olarak atandı. Aynı zamanda, John ayrıca bir çalışmıştır master tezi. Uzun yıllar boyunca o araştırma için arzu miras hangi akıl hocası Başpiskopos Manuel, yardımcı geçirdi.

1961 baharında, John başrahip rütbesi aldı. Üç yıl sonra, Paskalya'da o Archimandrite rütbesi verildi. Aralık 1965 yılında, John Bishop Syzran oldu. Geç kış 1966 yılında Piskopos John tezini savunan sonra teoloji alanında yüksek lisans yaptı. 1972 sonbaharında piskoposluk piskoposu Cheboksary yönetmek için emanet etti. 1976 yılında John başpiskopos Sychev rütbesi verildi. Haziran 1987 yılında Kudüs'te kutsal topraklara gitti. 1988 yılında St. Petersburg Rus Ortodoks Kilisesi Rahibi John Snychev Ruhban Akademisinde daha sonra kilise Bilim Doktoru unvanı verildi hangi Kilisesi'nin yakın tarihine, dersleri verdi.

Ağustos 1990'da Kutsal Sinod Ioann Snychev Daimi üyesi, St. Petersburg Piskoposluk yöneldi. Peter Akademisi kurucularından biri, onun kuralın dönemi için John Snychev üç kez tapınaklar sayısını artırdı. Birçok Katedrallerinde revizyon hizmeti yeniden başlatmasına.

eğitim faaliyeti

O kilise bilimi John Snychev da büyük katkı yaptı. Bugün Başpiskoposu tarafından yazılmış İşleri değeri büyüktür. Bir örnek niyetle Standing" gibi eserler olabilir. Kilise Troubles "" tevazu Bilim Skeçler. Harfler rahipler "" ruhun otokrasi. hazırlamak ve yazı nasıl yapılır Rus öz bilinç deneme "". Nasıl sonsuzluğun "" manevi Personel "" Ses ruhsuz modern dünyada yaşamak. Vaaz ve öğretim. " Rabbin eserlerinde ortak noktası ruhsal Rus halkının vahşet ve tanrısız yaramazlık Rusya'nın dalış takip etti. Yazılarında, Büyükşehir John Snychev Rus tarihinin önemi, Rus halkının öz bilinç canlanma gibi önemli konuya değindi.

Rabbin bellek

Rab, 1995 2 Kasım bu dünyayı terk etti. Ölüm nedeni kalp krizi. Ancak, orada Büyükşehir John Snychev zehirlendi şüpheler vardır ve bu onun ani ölüm nedeni idi. Onun mezar özellik. O ahşap ve küçük yapılmış basit bir haç set metal plakadan, Metropolitan rütbesi oyulmuş olduğu. Ancak, Rus Ortodoks Kilisesi onun katkısı ölçülemez. John'un yazılarında örtülü onun ruhunun gücü, hala pek çok Hıristiyan takipçileri ilham veriyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.