HobiDikiş

Elleriyle huş ağacının kabuğundan yapılmış El Sanatları: İki ana sınıfları

Şaşırtıcı hepsi, insanın yaratılması. insanların salgın dönemlerinde hiçbir şey mağazalarında satın alınabilir açığı konusunda şikayet etti. Şimdi satış sizin için istediğiniz her şeye sahip olduğunun, iğne olağanüstü popülerlik kazandı. istisna ve huş ağacının kabuğundan yapılmış el sanatları bulunmaktadır. Bunun Elleri doğal malzeme coşkuyla ürünleri ve çocuklar ve yetişkinler her türlü oyulmuş. Ve bazen abartılı bir sanat eserini çağrılabilir böyle kreasyonlar, dön, söylemeliyim.

Geri geçmişe ...

Ancak, kendi elleriyle yapılan huş kabuğundan yapılmış eşyalar - bu iyi tarihten hepimize bilinmektedir yeniliğin bir tür değildir. balıkçılık bile eski Rusya'da gelişmeye başladı. Ancak, daha sonra kayın ağacı kabuğu ürünlerin üretimi daha bir zorunluluk yerine yaratıcılık için bir özlem tarafından dikte edilmiştir. İlk - çünkü kağıt eksikliği - vardı , huş kabuğu sonra Rus halkı bu doğal malzeme kullanılarak, kişinin ayakkabıları koymak öğrenmiş ve sonra ev eşyaları her türlü bunun dışında yapmaya başladı. Çeşitli detaylar depolanması için küçük kutular, sandıklar, çekmeceler renginde. Bir kabuk sepetleri alınan kereste, gitmek. Kvaslar, bal, süt, yağ, huş ağacının kabuğundan yapılmış sepetlere saklanan onun müzik aleti, çocuk oyuncakları yapar edildi.

Bu nedenle bugün öyle ya da nasıl hasat bu materyalden yapılmış olabilir hakkında konuşmak istiyorum. El bugün - sadece örgü ve tığ değil, bu artık terim el Maid denir yaratıcılık için büyük bir alandır.

Biz ormana gidip

Ama önce malzemenin ilgili birkaç kelime. Akağaç - bu, dışında o huş ağacının kabuğundan çok ince bir parça. Bu çok, plastik dayanıklı ve kolay çalışması malzemedir. Yani ellerinde sadece ilginç değil, aynı zamanda zor olan kayın ağacı kabuğunun dışında el sanatları yapmak nedeni budur.

ormanda uzun ahşap çürümüş ve kabuğu ve zarar görmeden kalmıştır çok yaygın düşmüş huş vardır. Bu ağaçlar el yapımı teknikte kullanılan üst tabakasının ayrılması için çok kolay işletmeye öyle. el sanatları kabuğu kütük genelde ilkbahar yaz başında tutulur. daha sonra evde kuru ağaç tabakadan gövdelerine Alındığı (doğal koşullar altında gereklidir). Malzeme kuru olduğunda, bütün darbe kaldırmak ve daha sonra yarım saat paketleri elde edilen ve haşlanmış yaprak bağlamak için gereklidir. Sonra sonra dilimler, şeritler, şeritler halinde kesilmiş, tekrar kurutulur - yapacağız kendi elleriyle huş ağacının kabuğundan yapılmış el sanatlarının ne tür bağlı.

Ve herhangi bir şey olabilir ondan olun. Çiçek, şamdanlar, vazolar, resimler, kutular, paneller - tüm sayısız vardır. Her iki okul saatleri içinde ve boş zaman faaliyetleri açısından - Bugün kabuğundan çok popüler çocuk zanaat olduğunu. Ancak ülke ev ve daire iç dekorasyon için maddi öğelerin her türlü yapılır rebyatni ve yetişkinler, arkasında. Size huş kabuğu vazo ve aplike nasıl yapılacağını öğrenmek için öneririm. Her iki seçenek de çocuklar ve ebeveynleri hem tamamen mümkün olacak. Ancak, çaba ve birleştirebilirsiniz. Böylece, başlar. kayın ağacı kabuğunun, bir ana sınıfı yapılmış El Sanatları. Daha doğrusu, iki ana sınıfları.

vazo

Bu ürün harika dekorasyon ve bir kır evi ve şehir daire olacak. huş ağacının kabuğundan yapılmış bir vazo yapma oldukça basittir ve bu çiçekler ve (örneğin bitki saksıları gibi) saksı bitkileri için de kullanılabilir.

Biz dekorasyon için uygun boyuta, bıçak (veya makas), yapıştırıcı malzemenin geleneksel bir kase (kurdeleler, çakıl, boncuklar, vs.) gerekmektedir. Ve tabii ki, kaynak materyali - huş kabuğu.

Belki de bu en kolay el sanatları huş kabuğundan biridir. Orijinal vazo çevresi ve yüksekliğini ölçer geniş iki santimetre ekleyin huş bir parça istenen boyutu kabuk kesti. Onlara kurdele ile bağlı bizim "domuz", yapıştırıcı ile birleşme ceket, sarın. tutkal kuruyana kadar bekleyin. Biz kaynak kodunu ve yeni bir vazo Dekorasyonumu edinin: kurdela, zaman yapıştırılmış Rhinestones, taşlarla bağlı - bu kendileri için karar verecek o. Sen, dilerseniz, ürünü vernik olabilir.

aplike

Bu el için bir baz, koyu ağaç kabuğu, PVA yapıştırıcı, makas, kağıt, kroki ve karaağaç izleme olarak karton veya kontrplak uygun büyüklükte bir parça gerekir.

Her şeyden önce, sen zemin hazırlamak istiyoruz. Bunu yapmak için, tutkal mukavva ile yayılan birinci ince kiloluk kabuğu (ya da kıyma) ve elde edilen kütlenin tüm yüzeyini kaplayabilir. Bu gelecek kompozisyonlar için arka plandır.

Daha sonra uygun resim seçin aydınger kağıda kopya görüntü, kağıt taşıyın. Akağaç dikkatlice ince dilimler, çünkü o kadar kolay çalışmaktır, katmanlara ayrılabilir olmalıdır. Bizim kroki biz huş ağacının kabuğundan gerekli tüm unsurları yapmak ve kağıdı tutkal. kağıt ile birlikte kesme kurutulduktan sonra. Sonra yeni istenen bileşim toplamak ancak (yapışkan elemanlar ile yapıştırılmış) göre hazırlanabilirler.

Sonuç

huş kabuğu ilginç ve eğlenceli çalışmak. Ve kendi hayal gerçekliğin dar sınırlar yükü yaratıcı ven varlığı değil huş gerçek başyapıtlarından kabuğundan oluşturmak sağlayacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.