SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Muscle distoni: zamanında teşhisi - kurtarma için ilk adım

modern tıpta, gövde, bacak ya da kolların doğal bir pozisyonda bir patolojik rahatsızlık vardır ve bunun bir sonucu olarak, kas kaotik kasılması ile karakterize edilen yaygın bir kısaca "distoni" vardır. Çoğu zaman, kas distoni teşhisi bebeklere koymak, bu nedenle bu anomalinin özü sorusu oldukça vahimdir.

Yani, bebeklerde kas distoni en yaygın çocuğun beyni ve zarar düşünülen aralarında nedenlerle, bir yeri vardır , doğum travması doğum sırasında gebelik ve hastalığı sırasında dolaşım bozuklukları, beyin kanaması, oksijen yetersizliği sonucu. dışlanamaz olmamalı ve kas distoni mutasyona kalıtsal hastalıklara ya da bazı ilaçların izinsiz alımı sonrasında nedeniyle olabilir söyledi. Ancak, çok sık hatta deneyimli bir profesyonel güvenilir kök nedenini belirlemek edilemez olur, bu durumda, öncelikle semptomatik reaksiyonların erken azaltılması üzerinde duruldu genel tahmini "idiyopatik distoni kas" tedavi edilecek, koydu.

Genellikle bu tür bir bozukluk olduğu için çocuğun vücut bundan başka, gövde, eller, yüz, boyun deformasyona yol açan uzun süreli kas kasılmaları, yavaşlamıştır içinde. çocukta Musküler distoni çok erken yaşta ilerledikçe ve bunun belirtileri bir koşu veya uzun yürüyüşler sonrasında, günün sonunda, örneğin, omurga üzerindeki yoğun yük sonra belirgindir. Ve bu hastalığın erken tezahürü uzun ve zorlu bir tedavi gerektirir çeşit düzenlilik için paradoksal burada belirtmek gerekir; ve tersine, bir yetişkin hasta meydana gelir ve çok daha kolay işlenir aynı hastalık, kısaltılmış bir şekilde oluşturulmuştur. Ayrıca hastalığın "salgın" zihinsel stres tarafından ağırlaştırılmış gerçeğini unutmamak ve sessizce duygusal huzur sırasında kaybolur.

kas distonide ne ifade edilir? Her şeyden önce, görsel olarak hasta çocuklar özellikle, sınırlama ya da fiziksel aktivite kısıtlılığı içinde farkedilir küçük farklılıklar. Ayrıca, tonun esnasında akış farklı hastalıklar: hipertonisite - kas gerginliği ve gipotonus artan - kas gerginliği zayıflamıştır. Bu patolojik süreç etkileyebilir anlamak da ne kadar önemli olduğunu örneğin bir kolu ve bütün vücut disfonksiyonu gösteren kasların ve karmaşık bir grup da olabilir.

Günümüzde doktorlar spazmodik disfoni (sesli kas kaybı), blefarospazm (göz kas patoloji), yazarın birbirinden ayırt spazm (kas spazmları el) ve tortikolis (boyun kas anormallikleri) ve bu türlerinin her çocuğun fizyolojik gelişimine olumsuz katkısı vardır.

Tek mantıklı uzman, aynı zamanda uyarı ebeveynler doğal olmayan duruş ve bacaklarda kötü duruş veya çocuğun vücudunun tamamını uyarmalıdır olabilir bebeklerde kas distoni teşhis etmek. Bu hastalık aynı zamanda tabiri caizse, bozulmuş motorlu manipülasyonlara ve fiziksel gelişiminde bazı frenleme motoru çocuk, gecikme ile karakterizedir. Progresif kas distoni sonraki yaşamında, soruna bu kadar uyanık tepki böyle üzücü kaderi engellemek için yardımcı olacaktır onun kısmi sakatlık yol açar genellikle hastanın klinik immobilizes ve. Böyle bir tanı tamamen tedavi masajı ve özel bir tedavi edilir tedavi edici egzersizler, şimdi ağır yetişkinler hem de çocuklar için tavsiye edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.