HobiDikiş

Kendi elleriyle çocuklar için eğitici oyuncaklar. oyuncak yapma

Modern çocuk mağazaları raflar anlamıyla çocuklar için eğlenceli her türlü gelen eğmek olmasına rağmen, ebeveynler kendi elleriyle çocuklara oyuncak yapmak hakkında merak olasılığı daha yüksektir. çocuk çevredeki malzemeler, nesneler ve olayların özellikleri ve özelliklerinin kavramını oluştuğunu Sonuçta, arzu edilmektedir. Kim daha iyi çocuklarının ilgilenen değil nasıl bir yaşam dönemi olduğunu ebeveynler bilmek. Peki neden çocuğunuzun ilgisini çekecek kendi oyuncağını kendin yapmıyorsun? daha bu seçenek genellikle ucuzdur ve onun tüm bileşenlerini biliyorum, çünkü bir bebek için güvenlidir mal olur.

Bir çocuğun hayatındaki eğitici oyuncakların rolü

Bir çocuğun hayatındaki eğitici oyuncakların rolünü abartmaya için muhtemelen imkansızdır. Bunun için küçük adam dünyayı etrafında öğrenir onlara borçluyuz. Oyuncak işitsel ve görsel sistemlerin oluşmasına katkıda ince motor becerilerinin gelişimi, dikkat. 6 aya kadar pipsqueak sadece parlak nesneler ve işitme yeni seslere hızla reaksiyona girerek bakarsan, altı ay sonra bir çocuk, çeşitli nesnelere temas okuyan, elinde onları tutun ve bazen çiğnemek gerekiyor ve tüm bu onun el oyuncaklara hazırlanmalıdır .

Ancak, ebeveynler daha az çocuklarının, daha fazla dikkat (ve bazen ağzına) onun eline şeylerden güvenliğine ödenmesi gerektiğini akılda tutmak gerekir. Ve en iyisi doğal kumaşlar, iplik, dikiş ipliği, ahşap, mukavva, kağıt ve diğer malzemelerin çocuk için güvenli kullanarak, kendi elleriyle çocuklara oyuncak yapmak. Malzemeler renk, doku, yoğunluk bir çeşitlilik var ve benzeri. Her şeyden önce, aktif gelişimine katkıda emin olmak için gereklidir dokunma hissinden çocukta.

"Yasak" öğeleri ile Yönetim Kurulu

Kendi çocuk veya çocuklar ile arkadaş var herkes, alt sadece evde bağımsız hareket etmeye başladığını biliyoruz, onun etrafında şeylerin bilgisi eğilimi ve başka türlü olamaz. Ama ne yazık ki her konut çocuğa zarar verebilir temas hangi tür nesneler vardır. Onlar başka amaçlar için kullanılırsa ek olarak, çok şey zarar görebilir. Ama herkes bilir ki yasak meyve tatlı, ve daha çocuğun anne herhangi oyuncak sürpriz 20 dakika maksimum onun dikkatini işgal ederken belli bir konu ile temas, daha o bunun eğilimi korusun. Peki neden onun için özel bir stand kuran, bebek memnun değil?

Böyle "oyuncak" imalatında için bir tahta yanı sıra çocuğunuzun günlük yaşamda kullanmak izin vermez maddelerin her türlü gerekecektir. Bu kilitler, prizler, mandalları, cırt cırt, dantel, çeşitli anahtarları ve daha sürgüler. Bütün bunlar kuruluna bağlı ve çocuğun büyümesine karşılık gelen bir yükseklikte duvara asmak gerekir.

elleri ile kumaşın Kitabı

çocuğunun her ebeveyn rüyalar başarılı ve akıllı olmak, ama burada kitabın olmadan yapamaz ve bebeğini öğretmek can zaten erken yaşta. Ancak, bu ihtiyaca sıradan bir kitap değil, bir yetişkin ile gelip ve onu yapabilirsiniz. Ama daha iyisi, öğeler arasında bu çocukların sadece aynı malzemeden yumuşak kumaştan yapılmış oyuncaklar, aynı zamanda kitaplar vardı eğlendirmek için. daha çok çünkü kendi elleriyle kendi imalatı - Herhangi bir yetişkin kuvveti altında bir meslek.

Elbette bu kitabın amacı - okunmuyor değil, çevre ile bir aşinalık, yani tezahür hayal gücü. sayfalarında olarak, parlak resimlerle çeşitli renklerde bez kullanılmalıdır. Her bazı ilginç çiçek, hayvan veya nesneyi dikmek günü, kumaşın keçe için ideal diğer dokular, kesip. Sen, örneğin, kendi Bağcık Bu çocuğu bağlama ayakkabılar dikmek için olabilir. İlginç sayfalar bir elastik bant ile tomurcuk birlikte çekilmiş 5 büyük yaprakları, gelen çiçek dikilebilir. Ortada farklı bir kumaştan veya kartondan yapabilirsiniz "bitki" güve olarak. Çocuğunuz en çok ilgi gösteren bu elemanların bir kitap oluşturmak için deneyin.

Shnurovalny "Tablet"

Bunun için mükemmel bir seçenek - Eğer kendi elleriyle çocuklara oyuncak yapmak, ama yine sıradışı bebeğiniz şey, bir şey shnurovalny "Tablet" lütfen istediğiniz kadar zaman yoksa. çok zaman almaz Onun üretim, malzeme bile el altında bulunabilir ve gelişimi için ince motor becerileri , bu oyuncak sadece yeri doldurulamaz çocuk olacak.

Sen plastik veya kontrplak boyutu yaklaşık A4 bir sayfa gerekir. 1.5-2 cm'lik bir mesafede ayrı çapı 5 mm, sondaj deliği vardır. tablete ek olarak, daha farklı renklerin dantel ve daha iyi gerekecektir. Çocuğun yaratıcı planının uygulanması için ana araç sahne alacak onlardır.

Ev yapımı bulmaca

bulmaca varlığı tüm veliler biliyorum ama bunların çoğu bu oyuncaklar kendi elleriyle çocuklara yapmak zor değildir farkında bile değiller. onlar, çok sayıda mağazalarda satılan olanlar ek olarak sevmiyorum. Evde bulmaca üretmek için en kolay yolu dışında kartlarını kesiyor. Onların sayısı Öğeleri almak istiyorum ne kadar büyük bağlı olmalıdır. aynı şekilde çok küçük çocuklar için, boyalı kumaş bulmaca yapabilirsiniz.

Bulmacalar ilginç ve dondurma sopalarla vardır. Kesin, uygun bir fotoğrafı bulmak bir sopa alıp bütün resmi alanı kaplıydı şekilde birbirlerine yanına koydu gereklidir. Sonra, bir yapışkan bant sopa kullanarak birbirlerine birleşecek ve üst resmini sopa. tutkal kuruduğunda, Şeritten değnek ve kontak kesim girer görüntü serbest bırakmak gerekir. Sonuç olarak, alt bir model bırakmaya gerekecektir resimlerine, parçaları ile sopalarla bir sürü olsun.

Keçenin Bulmacalar

Bu düzenin belirli kurallara bağlı kalarak, katlama fazlalaştı, sadece can parçaların bir resim değil, aynı zamanda, örneğin, güneş, gökkuşağı ve diğer birçok unsurlar. Yani, bir gökkuşağı şeklinde bulmaca üretimi için kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi-yeşil, mavi, mor renkler ihtiyaç hissetti.

alt kısmında küçük bir çentik ile yarım daire - Keçe gökkuşağı kesilmelidir. Bu durumda, kırmızı yay çok büyük olması ve küçültülür sonraki her bit, son - Violet en küçük olacaktır. Bu oyuncak çocuğunuzun gökkuşağının olgusuyla iyi tanımak ve onun renklerin sırasını hatırlamak için izin verir.

doğal fenomenler aşık temasını sürdüren örneğin güneşin diğer unsurları şeklinde oyuncak üretimine uygundur. Bir ray - Bunun için sarı geniş bir daire ve ince şeritler çok kesip hissettim gerekecektir. Ayrıca çocuk bütün resmi koymak için izin yağmur damlaları, bulut, çiçek, kelebekler, böcek, ağaçlar, yapraklar ve diğer birçok unsurları dışarı kesebilir.

Ev yapımı uçan oyuncaklar

çocuğun parlak renkler için "yeterli görülen" çeşitli konularda ellerinde "naderzhalsya", bol sonra, çiğnemek ve gözyaşı başardı aktif taşımak ve tekrar yeni bir şey aramak için başlar. Ve burada çok münasip şekilde açık hava oyunları için araba, balo ve başka şeyler açıklamış ama bu aşamada yürümeye başlayan memnun edebilir belirli öğeleri yapmak mümkündür. Bu uçan oyuncakların öncelikle her türlü.

Bu kategoriden en basit el sanatları kağıt helikopter olduğunu. onun üretimi için kağıt (tercihen kalınlıkta) ve bir ataç gerekir. Kağıt şerit 48 mm ve 16 mm kesit köşe 10 mm girintileri yapmak için her iki tarafta alttan 70 mm adım bir uzunluk 140 genişliğinde olarak kesilmelidir kaynaktan. Bundan başka, alt kısım üç kez katlanan ve bir klip ekleyin ve bir üst - yarısı kesilir ve ters yönde kat - bu bıçakları propeller olacaktır. Bu tip oyuncaklar Uçan bir kaç helikopter yaparsanız o zaman çocukların oyuncakları havada çizerek gibi hayran değil, aynı zamanda kendi aralarında yarışmalar organize etmek için sadece mümkün olacak, çünkü uzun bir süre ve hatta tüm şirket için bir çocuk almak mümkün olacaktır.

dokusundan "Piramit"

Piramit çocuklar için en ilginç biridir oyuncak çeşitleri, ama onlar satın almak zorunda değilsiniz, ama evde başarıyla yapılabilir. Üstelik kendi elleriyle yapılan piramit, çocuk lütfen emin olan bir çok orijinal ve farklı olabilir. Bu, örneğin, üçgen piramit dikiş kumaş mümkündür. Bu kumaş (tercihen çok sayıda renk), dolgu maddesi (dolgu polyester, poliüretan köpük, vs.) gerektirecektir., Bir iğne ve iplik makası ve yapışkanlık. İlk olarak, kumaş üçgenler kesip gerekiyor - Aynı boyutta iki. Her ardışık üçgen önceki biraz daha küçüktü böylece ayarlanmalıdır.

kesim taslakları kaynaktan sentetik dolgu ya da başka bir malzeme ile doldurulması, yastıkları dikiş gerekir. Daha iyi, bu pedlerin fazlası. merkezin her iki tarafında her üçgenin son aşamada bir piramit inşa etmek kolaydı bu yastıklar için cırt cırt dikmek gerekir. Benzer şekilde, herhangi bir şeklin oyuncak benzer doku üretmek mümkün - vs yuvarlak, altıgen, kare ...

"Doku" küçük hayvanlar

Her çocuk dolma oyuncaklar sever, ama yine de kendi ellerini yaparsanız, onun zevk sınırlama yoktur. komik oyuncak yapabilir dışındaki tüm sonra, evde, onlar da ayrıca çocukta ilgi neden olacaktır alışılmadık malzemeler ile doldurulabilir.

Hemen o desenine çok fazla dikkat etmeye gerek yoktur dikkati çekiyor, onu sen yapacağız hayvanın biraz hatırlatan olduğunu yeterlidir. Yani, sivri kulaklı baş bölmek için yeterli doku contanın kesme olduğu, iki tarafta alt ve iki de iki parçayı. Benzer şekilde tüm vücut ve bacaklar şişman, dışarı kesebilir ve kulakları daha yuvarlak olması dışında, ayılar anlamaya ve. İki rakamlar dikişli ve onları doldurmak için zamanı geldiğinde olacak, bu yumuşak materyal, aynı zamanda bazı "olağandışı" sadece kullanmak en iyisidir. Örneğin, buğday, pirinç, bezelye ya da başka bir tahıl dökün. Ayrıca küçük boncuklar düz plastik kutu doldurup oyuncaklarıniçine koyabilirsiniz. Onların alışılmadık şekli çocuğun ilgisini veya sesleri yapmak için - Herhangi bir küçük nesneleri ana görevi kullanabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.