Haber ve ToplumKültür

Yoshkar-Ola Alexy II Anıtı

Rus Patriği için bir anıtın açılış - 4 Ağustos 2010 oldukça ilginç ve ağır ciddi bir olaydı. O Yoshkar-Ola Ortodoks sadık şehre böyle muhteşem bir hediye sivrildi. Bu projenin başlatıcısı Mari El Cumhuriyeti üst düzey bir yetkili oldu - Markelov L. I. yazar ve bu ülkede değil, diğer Rus şehirlerde ve sadece diğer güzel ve görkemli anıtlar oldu Onun önde gelen Rus heykeltıraş Kovalchuk Andrey, yerine getirmek sonra BDT. onbeşinci - bir anıt Alexy II sonucunda Ataerkil alan üzerinde nehir Malaya Kokshaga sol kıyısında Tüm Rusya Patriği, Yoshkar-Ola ve Mari piskoposluk kurucusu oldu - inşa edilmiş ve artık kenti süsleyen edildi.

yeni piskoposluk

1993 yılında 11 Haziran, Kazan piskoposluk Rus Ortodoks Kilisesi'nin Kutsal Sinod Yoshkar-Ola ve tahsis etmeye karar verdi Mari piskoposluk. Patriarch Alexy II Yoshkar-Ola John (Timofeev) metropoliti yol bağımsız miras meydana kutsadı.

Rus Ortodoks Kilisesi başkanı ile Yoshkar-Ola içinde 24 Temmuz 1993 John Yoshkar-Ola ve Mari bishop episkoposluk Archimandrite kutsama veya inisiyasyon geleneksel ayin yapmak için Allah'ın Annesi Doğuşu kilisede Semenovka köyünde 1993 25 Temmuz ziyaretini geldi.

Anıt Alexis II (Yoshkar-Ola)

Bu olayın bir işareti ve büyük bronz kompozisyon oluşturuldu Papa anısına gibi, bir odnofigurnuyu kompozisyon sunulan bir granit kaide, göndere çekilen. seraphim ile kukla - Rus Patriği göğsünde ve kafasına panagiej bir cüppe, dik durmalıdır. Öte yandan, bir gibi bir güvercin kadar atar iken Bir elinde bir personel tutan barış, sembolü sevgi ve iyilik. Gözleri Ortodoks kilise ve katedral (kendi inşaat ataerkil tahta onun yükselişini zamanına kadar uzanır) hangi Diriliş set üzerinde sabit.

Bu Ortodoks Kilisesi ve anıtsal bir primat yakalanan hatırlattı ve Moskova'da ve Valaam adasında ve Minsk ve Vitebsk ve Tallinn edilmelidir.

Keşif. Anıt Alexy II

Markelov, çok akıllıca Ortodoks inancına olmadan Rus halkı olduğuna işaret etti - - şehirler ve Mari El köylerde öylesine enerjik yeniden inşa edildi ve yıkık tapınaklar restore neden boş uzayda, işte Mari El Başkanı tarafından bir girişle açılışı.

Devrim (1919) adını Tsarevokokshaisk bulamadan Yoshkar-Ola, Mari El başkentidir. Bu nedenle, burada ve o Alexiy II Patrik heykel dikme karar verildi, bu Mari El Cumhuriyeti Rusya genelinde ve özellikle bir bütün olarak onun egemenliği altında idi aslında piskoposlukları büyümeyi, kiliseler, manastırlar, dini eğitim kurumları vb oluştu Ve daha da önemlisi, büyük ölçüde Rusya ve onun siyaset manevi hayatında Rus Ortodoks Kilisesi'nin rolü arttı.

cumhuriyetin başkanı ve Başpiskopos John giriş cümlelerinde sonra peçeyi çıkardı ve tüm olağanüstü güzel ve görkemli anıt Alexy II gördü - Patrik Hazretleri, mavi gökyüzü mevcuttur.

Piskopos John anıtı kutsal ve Patriğin bir hizmeti düzenledi sonra. Lord John Mari kalbinde sevgi bir sürü Rus Ortodoks Kilisesi Alexy II baş kenarını ve onu yaşayan insanlar bu olayı, konuşmasında. Bu yere gelen her kişi, bir teselli bulacaksınız. Ve onu gördü ve onunla konuştum olanlar, bir kez daha kalbi dökülen sevgi ve sıcaklığını hissediyorum. Ve Rab korusun ve tüm Rusya Alexy II Patriği adlı işletmenin, insanları güçlendirmek olabilir.

biyografisinden İlginç gerçekler

Dünya Alexey Riediger 23 Şubat 1929 tarihinde doğdu. O bir Rus soylu bir aileye, XVIII yüzyılda Ortodoksluğu aldı Baltık Almanlar, dalı geri çekti aittir. Onun atası Friedrich von Riediger ilk Catherine II kapsamında adıyla Theodore ile vaftiz oldu.

Patrik II Alexy babası Estonya devrimden sonra çekildi başpapaz Michael oldu. Bir çocuk, Alex gibi, babası ile birlikte sık sık Balam'ı ziyaret ederek bir rahip olmayı hayal. Sonra savaştan sonra, o ilahiyat ve Leningrad onu akademiden mezun oldu.

Çok geçmeden Talin piskoposluk bir bakanı oldu. annesi (1959) öldüğünde adı Alex ile rahip oldu. Başlatma töreni Trinity-Sergius Lavra gerçekleşti. 1961'de Tallinn ve Estonya Piskoposu ve ardından Leningrad ve Novgorod bölümünün Büyükşehir oldu. Bu süre zarfında o ortodoks kalıntılar (Aziz Aleksandra Nevskogo emanetler), kalıntılar ve tapınakların sadık setinin dönüş yapıyor. o Leningrad, St. John manastır manastır hayatı canlandırmaya başladığında Valaam Manastırı, vb Novgorod yakınındaki Nicholas Vyazhischskoy çöl,

Sonra onun yerine Büyükşehir Alexy seçilen Rab Patriği Pimen, belediyeye önce sunulduğunda 1989'da sonra SSCB yardımcısı seçildi edildi ve.

Usta 2008 5 Kasım öldü. Bu konuda başkentin gazetelerin birinde ertesi gün ölen Kutsal Patriği yakından imkansız ayırmak devam devlet dini otoriteler, çıkarlarını ilişkili Ortodoks Kilisesi'nin ilk temsilcisi haline geldiği yazılmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.