OtomobilArabalar

Ek ısıtma yolcu kabini: cihaz bağlantı

durum veya gelir farklı - Rusya'da, arabalar farklı insanlar olurlar. Önerilen makine - ekipman ve konfor farklı. Ancak Rus kış - hepimiz için. Ve sık sık, yılın soğuk zamanında sürücüler arabanın içinde rahat oldukça soğuk olabilir. Hatta her zaman rahat bir sıcaklıkta oluşturulması ile baş edilmez maksimum personel fırın dahil. Ek ısıtıcı bölümünü yardımcı olacak bu sorunu çözmek için.

Hangi görevleri yürütmektedir?

Her makine, bir kapalı ve ısıtılmış garaj depolanır değildir. En yaygın otomobil ya da sadece açık otoparkta veya sahipleri ile aynı bahçede duran. Metal gövde hızla soğur sır değil. Cam daha sonra buz kabuğunun dönüşecek, içinde kondens kaplı. sokakta sandalyenin dahil saatlerinin en az bir çift, sabittir sıcaklık, devam et, ve soğukta duran araba iç tüm öğeler.

Sabah sahipleri rahat bir kabin sıcaklığını oluşturmaya çalışıyoruz. Ancak, bunun için bir gece yattıktan sonra bir ısıtıcı yeterli değildir. Eğer soğuk bir makine üzerinde gitmek başlamak bile kabin sıcak olurken, bu fazla bir saat gerekecektir.

en başından itibaren motorun sıcak ısı, kabin içindeki havayı ısıtmak için ısının tüm almak için ise yeterli basitçe değildir ve bu nedenle, salon düzgün ve hızlı bir şekilde ısıtamayız. Bu durumda, sadece soba güçlendirecektir.

Sürücü soğuk olduğunda, ikisi de etkili makinenin yönetimi ve hiçbir soru olabilir. Bir insanın soğuk olduğunda, stres çok yaşandığı ve kontrolü ve dikkat kaybedebilir kanıtladı. İşte bu yüzden, ek ısıtma cihazları var.

Ek ısıtma tipleri

Bugün, sürücüler ekipman birkaç tipi vardır. Tüm bu seçenekler yükleme türüne, gerekli enerji miktarına, ve cihazın maliyeti farklıdır.

Sıvı ve hava tiplerinin en yaygın olarak kullanılan bir cihaz. Ayrıca, ısıtıcılar ayrılır otonom sistemler motor veya elektrik ve iş.

Araç içi ek elektrikli ısıtma

Bu muhtemelen tüm bu cihazların en kolay grubudur. Bu cihazlar çakmak soketine bağlı ve ön paneldeki en sık öğeyi ayarlanır. uygun bir fiyata bu agrega genç sürücülerin aşık. cam ısıtmak için bir saç kurutma makinesi gibi - Daha nadir durumlarda bu cihazları kullanmaya çalışıyor yaşadı.

avantajları arasında tüm maliyeti için kullanılabilir ayırabileceğiniz ve kurulum kolaylığı. çekmez gerekli uzmanları yükleyin. Bu cihaz pille veya jeneratör yoluyla desteklenmektedir. alet etkinleştirmeden hemen sonra kullanılabilir. Düşük temel formu, nötr bir görünüm ve aynı nötr renkleri herhangi bir iç uyması için izin verir.

eksiklikleri arasında piyasada sahte ürünlerin büyük miktarda yayar - şüpheyle ucuz ek ısıtıcı iç basitçe tehlikeli olabilir. tam kapasiteyle kullanılırsa, o pilin hızlı deşarj etmek mümkündür - motor çalışır durumda değilse o cihazı kullanmak için tavsiye edilmez. Ayrıca, ekipman bu grup olumsuz arabada kablolama etkileyebilir. Buna ek olarak, pek çok ek elektrikli ısıtma yüksek ısı olmadığını iddia.

Tertibat elektrikli ısıtıcı

Tasarım özel bir şey değil. Cihazda, bu ürünlerin sıradan saç kurutma makinesi gibi görünüyorsun. Isıtma elemanı sıcaklığı artar (daha Nikrom sarmal), ve kabinin içine doğru üflenen bir fan sıcak hava tarafindan tamamlanır. ısıtma ve havalandırma - Genellikle iki çalışma modu vardır.

Sürücüler yeterince güçlü cihazı elde etmek için tavsiye edilir - piyasada verilenden çoğunluğu 150 watt kapasitesine sahiptir. Birçok kişi bu ısıtıcılar satın ve aslında onlar çok etkili değildirler. Soğuk havalarda veya bir bacak veya ön camın küçük bir alanda ısınmak edebiliyoruz.

aküye doğrudan sigortayı yakabilir çünkü bir araba ısıtıcılar koltuk altında en iyisidir ve sigara çakmağı bağlı olmayan yükleyin ve - bu yüzden güvenilir. Ama yine de bu saç kurutma buna değer değildir satın.

bir seramik ısıtıcı ile elektrikli ısıtıcı

Bu cihazlar, çakmak soketine bağlanır. avantajları arasında - kolay kurulum, verimlilik. Yardımcı ısıtıcının çalışması sırasında oksijen kabin yanmaz. Bağlayın ve kullanımı çok basittir.

Isıtma otonom

Çoğu durumda, bu sobalar showroom, karavanlar veya kamyonda minivan, minibüs yüklenir. Yakıt ısıtıcıyı besler. Sistem, ayrı bir bağımsız yanma odasını ve egzoz gazlarının boşaltılması için bir boru vardır. Ek iç ısıtıcı montajı Motor bölümünde mümkündür. Cihaz, bağımsız bir şekilde, motorun çok bağımsız olarak adlandırılan çalışır.

Cerda olumlu özellikleri motor ısıtma bağımsız tespit edilebilir, hazır onların iç ayar imkanları, iç ekstra parçaları, başlangıçta hemen sonra kullanmak. Ve fen, yeterince etkili tek başına bir ekipman aksine, iyi o ısı veren ve yüksek bir kapasiteye sahiptir.

Ama her yerde dezavantajlar olmadan - kurulum çok daha karmaşık kurutma kurulumu aşıyor. Eğer kabin ısıtmak istiyorsanız, biraz daha fazla gaz için ödemek zorunda kalacak - Cihaz masraf artar. toplam maliyet saç kurutma makinesi daha yüksektir. De, ek olarak, bu ek yolcu kabini ısıtıcı kullanıldığında çok gürültülü.

cihaz ile ilgili olarak, bu, bir metal silindir içinde yanma odası ve elektroniği. Son ve işlemi kontrol eder. sistem, yakıt pompasına bağlanır Birleştirilen ile donatılmıştır alevin sensörü ve sıcaklık kontrol birimi, hava körüğü.

ek radyatör

kabin ısıtılması için uygun cihazlar çok sayıda arasında izole edilmiş ve bu araçlar olduğunu. Birçok sürücü denedik ve ısıtıcının yüksek verim iddia ediyor. Düzenli soba standart soğutma sisteminde otomobil ısıtıcıları bağlayın. Tüp edilir ve bu şekilde içinde daha sonra radyatörü ve fanı düzeltin.

yararlarının yanı sıra işleminin daha net prensibini vurgulayabilirsiniz, motor çalıştırıldıktan sonra etkin ısıtma yapan sıcaklığına geldi. ekipman tüm mobil mağazaları mevcuttur ve maliyeti tek başına cihazlarda daha düşüktür.

Bu tür bir ek yolcu kabini ısıtıcısı ve dezavantajları vardır. ana dezavantajı - karmaşıklığı monte edilir. çalışma hidrolik sıvı doldurulması gerekir soğutma sisteminde daha fazla verim için, motor sıcaklığına bağlıdır.

tesisat

İlk adım, torpido çıkarılır, ikinci görev - soba ulaşmaktır. Daha sonra sistem ana hortum ve diğerlerinden ayrılır. Ek radyatör seri olarak bağlanabilir.

Ayrıca ikinci bir pompanın kurulumunu gerektiriyordu. Misyonunu - soba hatlarına yoluyla soğutucunun dolaşımını artırmak ve böylelikle ısı transferini artırmak için. Pompa valf ve radyatör soba arasında koydu. Düğme pompa kontrol paneline monte edilecek. Ayrıca, sigorta unutma.

Ek ne olursa olsun yolcu kabini ısıtıcısı seçilir, yükleme öncesi hazırlık yapmak gerekir. Araç yeterince yalıtımlı değilse, ısının çoğu sadece çatlaklardan gider.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.