Haber ve ToplumKültür

Bağdat'ta el yazması bir depo nedir? objesinin varlığı ve açıklama Yıl

Bağdat'ta Yazmaları Depolama, aynı zamanda "Bilgelik Evi" denir. Bu kurum en doğu dinlerin ilk günlerde burada kuruldu - İslam, ama o kadar uzun değil sürdü. Başlangıçta, bilim adamları Bağdat, bilim alanında bazı bilgiye aktarabilirdi farklı ülkeden buraya gelmiş. Burada kitap ve daha fazla depolama için gevşek-yaprakta toplandı başarılarını bıraktı. o zaman güçler arasında yaşanan sürekli savaşlar sırasında, bilginin büyük hazine yok edildi, ve tüm antik el yazmaları, derlenmiş düşünürler Dicle nehrine atıldı.

tarih öncesi

8 yüzyılda, Abbasi hanedanı Mezopotamya topraklarında yöneten Emevileri zamanında kararını devirdi. o zaman Sermaye güç Muhammed ve onun takipçileri bir sığınak kabul edildi Mekke kentinde oldu. Yeni güç, zar zor kazanan, Bağdat'a sermaye taşındı ve şehir gözlerimizin önünde büyümeye başladığından beri o. temel amacı Bağdat'ın Abbasileri "Yeni Alexandria" yapmaktı. Burada Avrupa ve Asya'nın çeşitli filozoflar, bilim adamları, matematikçiler ve araştırmacıların eserleri yerinden onların getirmek başladı çünkü. Böylece bir süre verilirse ve parşömen basit bir dizi içerdiği Bağdat, yazma eserlerin depo bir tür kuruldu, ölü dahil çeşitli dillerde üzerine çizilmiş.

ilk adımlar sistematize etmek

ana dilinde "Beyt-ül Hikmetin", açık konuşmak gerekirse, Memun, gerçek bir hikaye denir ve Bağdat kenti ele "Bilgelik Evi", kurucusu. Tüm bilgilerin sığınak yılında gece ve gündüz orada çalışmış iyi bilim adamları ve Mezopotamya çevirmenlere kiraladı. Onlar Hindistan, Yunanistan, İtalya ve İspanya'dan filozofların ve matematikçiler tarafından derlenen eski yazıtları, parmaklı. Bazen Kuzey Avrupa'nın barbar halkları tarafından oluşturulan girdileri rastlamak. Görevleri onlar zekice başa hangi ile Arapça içine bu verileri, çevirmektir. Yani Al-Mamun o zaman uygar dünya halklarının bilgisine yer kütüphanesini çıktı.

Bilgelik Evi Gelişimi

Bilgelik Evi iyi matematik gözetiminde çalıştı çünkü vb astronomi, metafizik, kimya, - - O döndü, o zaman bilim en heyecan verici dalı o disipline gelen matematik ve doğan tüm yükümlülükleri oldu .. Harizmi, yönettiği ve diğer tüm bilenler poduchival . tüm bilim adamları birlikte çalışmaya başladığından beri, Bağdat'ta el yazması deposu gerçek bir araştırma merkezi haline dönüştü. Yeni formüller, yeni doğmuş boyutları ve şekilleri vardır elde edilmiştir. Gökbilimciler açıldı İçin sonra farklı milletler bilginin tarafından satın fırsat çok karşılaştırıldı.

Arap bilim adamlarının başarıları inşa edilmiş olanların temelinde?

Bilgelik Evi içine düştü Her kodeksi, Araplar için dikkatli çalışmanın konusu oldu. Genelde İskenderiye Diophantus, Aristo, Öklid, Ptolemy, Hipokrat, Dioscorides, Galen ve diğerleri gibi ünlü klasik yazarların eserleri dayanıyordu. İlk dört bilim adamları filozofların Başarılar matematik ve astronomi büyük bir sıçrama yapmak Arapları sağladı. Bunlar, logaritma ve cebirsel inşa edildi hesaplama sistemi, alan ve hacim hesaplamak için çeşitli geometrik prosedürler ve formüllere. Ayrıca, bir ilerleme olarak bu keşfi ile alacak bir Arap bilim adamı - matematiksel ve geometrik bir. Gelecekte, artık kullanıma matematik Avrupa'da kökenli burada düzenlenen bilgi ve tecrübe dayalı. Onların yeni Arap tıp bulguları geliştirilen son üç eski bilgeler gelince, dayanır.

astronomi alanında Gelişmeler

Bağdat'ta el yazması Depo da yeni bir uzay gözlemevi haline gelmiştir. gök cisimlerinin çalışma için itici güç bilgisi antik olduğunu hale gelir ve Hint bilim adamları kim Dünya'nın paralellikler ve meridyenleri vardır hipotezi ortaya koyduk. Bu Bağdat'ın bir banliyösü, bu astronomik eserlerin üzerinde çalışan Arap araştırmacılar, bir girişim 1 derece meridyen yayı uzunluğunu ölçmek için yapıldı olduğunu. Tüm hesaplarım doğruydu çünkü olay, bir başarıydı.

Bilgelik Evi imhası

13. yüzyılda gerçekleşti Moğol-Tatar boyunduruğu, ikiye bölünmüş ve Mezopotamya değildir. 1258 yılında 12 Şubat yazmalarının yerel büyük depo tamamen Hülagu Han önderliğinde ordu tarafından tahrip edilmiştir. burada çalışan bilim adamlarının çoğu kimse onunla vardı o yazıların bazı alarak kaçmayı başardı, diğerleri tutsak öldürüldü. Kana susamış Moğolların eline her şey, ya yanmış ya sularında boğuldu Dicle Nehri. yönetilen bazı bilim adamları, kendi bilgilerini uygulama ve onlara yeni bir hayat vermek mümkün olmuştur İstanbul'a yerleşti zamanda, en Bağdat'a kaçmak için bir teori vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.