KanunYasal Uygunluk

Eğer Rusya veya Ukrayna pasaport vatandaşı kaybedersem ne yapmalı

Eğer bu satırları okuyorsanız, yurt dışında seyahate gidiyor ve dokümanları çalmazlar sadece, kendinizi şanslı düşünün: Eğer güvenli oynamak ve en yanardöner tatil bulut olabilir çok tatsız anlar önleyebilirsiniz.

Birincisi, pasaportun tüm sayfaların daha fotokopi çekiyorum. Bazı kopyalar akraba veya arkadaş bırakın, bu yüzden pasaport kayıp durumunda faks yoluyla gönderebilirsiniz. Güvenli otelde veya güvenli bir yerde orijinal tutarak pasaportunuzun bir kopyasını getirmek ve bunu taşımak için emin olun. Internet e-posta varsa, pasaport tarama yapmak ve kutunun kendisini göndermek. Bir kelimeyle, bir iç pasaport, ehliyet, askeri veya kütüphane kartı bit adınız ve fotoğrafım yazılır şeyi - Ayrıca, bir fotoğrafı ile bir belge getirmelidir. Bu belge pasaport ayrı tutulmalıdır. 2 fotoğrafları 3,5 x 4,5 cm atın. Rusya veya Ukrayna vatandaşı bu basit adımları yaptıysanız, pasaport kaybederseniz ne yapacağını sorusunu, ortaya çıkmayacak.

Her iki ülkenin (Rusya ve Ukrayna) mevzuatı pasaport kaybetti ve vatanlarına dönmek isteyen olanlar için çok farklı değil. Ne yapmalı Pasaportun kaybedersem? İlk bakışta oldukça basit görünüyor genel olarak, bir prosedürdür. "Ukrayna'dan giriş (dönüş) belgesi" olarak adlandırılan bir belgesi için uygulama ile fahri Rus konsolos veya Ukrayna elçilik veya konsolosluk bürosuna bu sertifikayı sunmak, pasaport kaybı sertifika, bela oldu ülkedeki herhangi bir polis departmanı başvurmanız gerekir (RF benzer Rus konsolosluk yayınladı). almak için kağıt açgözlü parça, (pasaport kesildi ülkeye bağlı olarak) arasında 20 $ 100 $ ödemek doldurmak uygun biçimde ve 2 fotoğraf eklemek zorunda kalacaktır. Bu belge ile, sadece 15 gün geçerli, yeni bir tane almak için kayıp pasaport belgesi otorite uygulamak için ev ve 3 gün içinde gelebilir.

Uygulamada, "... giriş Belgesi" sayısız bürokratik gecikmeler ile oldukça dağınık ve dolu bir elde etmek için prosedür. turist, bir seyahat acentesi aracılığıyla bir grupla seyahat, pasaportunuzu kaybederseniz, ne yapacağını söylemek ekip lideri. Bu konsolosluk vb temasa yardımcı olacak Sen ve polis arasındaki bağlantıyı olacak Bu sensin - gezgin kayıp pasaport kopyasını kimliğini kanıtlayan başka belgeler getirmedi ve yandan yoksa, takım lideri o delilleri yazmak yazılı Rusya Federasyonu / Ukrayna başka vatandaşla birlikte olduğu (bunun için poruchitelstvovat olacak değil başkasının).

Bir kişinin yalnız seyahat, pasaportunu kaybetmiş Ama eğer ne yapmalı? Her polis departmanı İngilizce (ve hatta daha çok Rusça) BT. Sen bir tercüman yardımıyla askere gerekir. Hiçbir suç kaybına: Ayrıca, tüm ülkeler polis bir kişinin pasaportunu neden kaybettiğini, o Büyükelçiliğine polise gider ve bilmezler var. Bu durumda, polis ne yapmanız gerektiği bir soru sormak zorunda pasaport çalındı. Hırsızlığa başvurusunda ve polis raporu imzalaması gerekecektir. Başvurunuzun bir kopyasını isteyin ve adresi bulmak ve ülkenizdeki en yakın temsilciye telefon edin.

konsolosluk size girmesine izin veren bir belge verilmeden önce kimliğinizi doğrulamak gerekir Rusya / Ukrayna toprakları. Ve vatandaş her şekilde bu ona yardım etmek gerekir. Yani bir kopyasını veya kayıp pasaportun tarama, faks yoluyla pasaport veya kimliğini kanıtlayan herhangi bir başka belgenin bir kopyasını göndermek için eve akrabaları sormalıyız vardır. Ama ne pasaport kaybetmek ve eğer orada taraftan hiçbir kopya ve diğer belgeler? Sonra da pasaport ile elçiliğe ve kişinin yazılı teminat gelmeyi kabul İki vatandaşlarını bulmalıyız, onlar onun soyadını, adı, doğum ve ikamet yeri tarihini biliyorum onaylamak içindir. Aksi takdirde, kimlik prosedürünün doğrulama 3 aya kadar sürebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.