Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Anglikan kilisesi

İngiltere Kilisesi durumudur. O kraliyet gücünün korunması ve vesayet altında olduğunu ve piskoposlar tarafından atanır. İngiltere Kilisesi Kral faaliyetlerinin etkisi altında ortaya çıkmıştır Henry VIII, vesayet altında kurtulmak için yararlı oldu Papa. Başlangıçta, kilise Katolik oldu, sonra yavaş yavaş o Protestan eğilimleri dökmek başladı. İngiltere Kilisesi erken Apostolik Kilisesi kararlıdır çünkü Katolik denilen ve bağlı Protestan temelleri üzerinde onun etkisi, ıslah edilemez.

Anglikan Kilisesi yakından hükümet ile bağlantılıdır. Birçok piskoposlar ait Lordlar Kamarası'nda, ve tüm önemli kararların TBMM'de Kilisesi'nin onayını gerektirir. Devlet kilisenin bakım maliyetleri aslan payını taşımaktadır ve bunun ucu mali oligarşiye doğrudan ilişkilidir. İngiltere Kilisesi Katolik ve Protestan inanç arasında ortada olduğunu ve insanların ve diğerleri ile temas. Protestanlığa düşük yük, Katolikliğe yüksek yakın oysa - Üç satır Anglikan Kilisesi içerirler. Geniş yönü çeşitli Hıristiyan mezhepleri de dahil olmak üzere tüm uzlaştırır.

Onların niyetle Anglikan Kilisesi tarafından yönlendirilir Kutsal, üç inanç semboller, ilk dört ekümenik meclislerinde kabul edildiği hükümlerine "39 makaleler" ve "kamu ibadet Kitabı." "Makaleler 39" kuramsal açıklamalara sayısı için adlandırılmış ve Katolikler ve Protestanlar arasındaki Kilisesi'nin konumunu belirtmek edilir. Bunların üstünde bir şehit oldu Ege-, Başpiskoposu, çalıştı. "Dua kitabını" da Cranmer yanında işin çok şey borçludur ve Anglicans geleneksel dualar içerir.

Başlangıçta Anglikanları hedefi tüm Hıristiyan kilise birleştirmekti, Cromwell kiliselerinde pek ilgisini uyandırmak değil olmasından kaynaklanmaktadır işe yaramadı bir plan geliştirdi. Ama Anglikan rahipleri Kilisesi Polonya ve Eski Katolik kiliseleri ile tam birlik içine girmiş ve bunun sonucunda, müzakere devam etti. Anglikan Kilisesi, aslen İngiltere ve İrlanda'da, yavaş yavaş, sömürgecilerin misyoner ve sağlam alışkanlıkları ve tercihleri sayesinde tüm dünyada yaygınlaştı. Böylece, Anglikanlar ve Rusça vardı.

Moskova'nın neredeyse merkezi ve Voznesensky Pereulok, bu güne sadece Anglikan için kalmıştır kilise. Moskova geri 19. yüzyılda takipçilerini istirahat verdi. Daha sonra otel bünyesindeki şapeli İngiliz katedral 1884 yılında dikilmiştir. Bu zamana kadar, İngiliz sömürgecilere sayısı onlar küçük bir şapel duvarlarını karşılamak edemeyeceği kadar arttı. Demir kapısı İrlanda, İngiltere, İskoçya sembolleriyle süslenmesi ve çatıda çapraz açıkça ortodoks görünümü değil süslüyordu. Katedral İngiltere'nin Viktoryen dönemde varlığı bir anlamda neden sokağa dönüştürür.

Bu Freeman, İngiliz mimar yönetiminde inşa edilen St. Andrew Anglikan Kilisesi vardır. Daha sonra, Freudenberg, Moskova mimarı öncülüğünde, inşa iki katlı bir evin din adamları için. katedral ibadet yeri değil, aynı zamanda bir kütüphane ve tüm İngiliz kolonisi giden bir depo ile bir kültür merkezi sadece haline geldi. devrim sırasında, Bolşevikler kilisenin binasını ele geçirdi ve kiralık kasayı yağmaladılar. Bina ilk sonra depoyu, bir hostel yaptım ve bir kayıt stüdyosu "Melody" yerleşti sonra.

Anglicans 90 yıl içinde geri onun kiliseye var ve seferleri yeniden başlattı. İlk kez ayda bir kez Helsinki rahipten geldi ve sonra, 1993 yılında, Katedral kendi din görevlisini var ve hizmet zaten, normal moduna geçmek için başlatılır. Bugüne kadar binanın sadece bir parçası diğer yarısı çocuk evine aittir, kullanım Anglikanlar içindedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.