Kendini yetiştirmePsikoloji

Insanlar ağlamak Acaba neden?

Birçok kişi için ağlayan - doğal bir şey. Biz doğuştan yüksek sesle ağlamak edebiliyoruz vardır. Yani, uzmanlara göre, bu tezahür süreçtir doğal seleksiyonun. On ağlayan çocuğun annesinin sadece yardım ancak ihbar olamaz. gözyaşı dökmek yeteneği yani bir kişi gülmeden önce ağlamaya öğrenir, 4-6 hafta arası çocuklarda tecelli. Aynı zamanda biz de - edebilen tek varlıklar bilinçli bir gözyaşı edelim. Hayvanlar için, tamamen refleks süreçtir. İnsanlar neden ağlar?

Doğa hızlı ve güvenli kontaminasyon, gürültü veya acıdan gözün yüzeyini temizlemek için bize gözyaşı kanallarını sağlamıştır. Eğer öğrenmek önce Dolayısıyla insanlar ağlıyorlar neden bazen şiddetli gözyaşları için yeterli bir nedendir - sebepsiz, bunların gözünde zerre alamadım eğer açıklığa kavuşturmak için daha iyidir. gözleri neredeyse tüm sıcak kanlı yaratıklar ağlayabilir temizlemek için - Ama bu oldukça hayvansal içgüdüler olduğunu.

sorunuzun tam bir kişinin psikofizyolojik bilim henüz sağlayamaz elverişsizlik açısından, neden ağladığını. Biyokimya W. Frey "stressogonnostyu gözyaşları ve bileşim içinde protein miktarı arasındaki ilişkiyi ortaya araştırma yapılmıştır. Bu güçlü bir erkek stresten ağladı ortaya çıktı, onun gözyaşı sıvısında bulunan protein miktarı artar. Bu mekanizma doğa tarafından tasarlandı Neden, bilim adamı cevap veremedi, ama bu beden bazı istenmeyen maddeleri görüntüler gözyaşı önerdi ve stres oluşturdu.

Ama kesinlikle insanların psikoloji açısından, ağlama nedenini biliyor, - gözyaşları artan gerginlik rahatlatmak için ve ruhu travmatik faktörlerin kurtulmak en etkili yoldur. Bu nedenle, bu arada, en çok daha esnek ve hassas sinir sistemi olarak ağlama kadınlar tarafından karakterize edilir. onlar dünyanın diğer kadınlara göre daha sık ağlama - Bu arada, Hollandalı bilim adamları tarafından yapılan araştırmaya göre, "ıslak durumda" için en büyük aşk adil seks Şili farklıdır. Kendilerini Hollandalı Amerikan, Türk kadınlar tarafından takip edilmektedir. Ve parçası gözyaşları içinde liderlerinin erkekler Amerikan ulusunun temsilcileri vardır, ama Çinli hiç ağlamadım.

İnsanların ağladığını neden başka öneri, İsraillileri paylaştı. Orada bilim adamları gözyaşları sinyal çevre, psikolojik ve savunmasız olduğu anlamına gelir değil tüm gücüyle dahil şu anda bir kişinin fiziksel koruma göre. Ya eğer insanlar ağlıyor? Doğru, onu savunmak. Bu teorinin lehine zaman söylüyor ağlayan bir çocuk korumak ve anne-babası ve sadece yetişkinlere kadar tüm kötülüklerden onu korumak için refleks arzusunu tetikler.

Ancak genel olarak, ne olursa olsun gözyaşlarının nedeni ve en önemlisi, onlar o - vazgeçilmez bir araçtır basit bir eyewinker veya baskıcı sorunların bütün yığın olsun, aşırı vücuttan atılmasına. fiziksel veya ruhsal - bu şekilde sadece kendi vücudunda istenmeyen kurtulmak çünkü bunu oldukça utanç verici ağla.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.