SağlıkMüstahzarlar

Liserjik asit. Bu nedir ve neyi kullanılır

Liserjik asit, ya da aynı zamanda D-lisergid ve LSD, renksiz bir görünüm olarak adlandırılan. Neredeyse çözünmez koku ve tat değil. asit doğası dikkate ergot üretilen alkaloidler bulunur.

dünyada birçok bilim adamı tarafından bu asidin özelliklerinin Yoğun çalışma kimyager Stoll halka teşhir şizofreni hastası hastalarda uzun süreli kullanımda lizergina verilere dayanmaktadır bulgularını, koyun 1947 yılında sonra başladı.

yıllardır çalışılmıştır etkisi olan Liserjik asit, birçok bilim adamı ve doktorların bilimsel çalışmaların konusu olmuştur. Bugün lizergin ve insan ve hayvan üzerindeki etkisini açıklamak binden fazla bilimsel makalesi bulunmaktadır.

Insanlarda maddenin belirli bir dozu çekerken psikozu başlar bilinmektedir. harekete maksimum ifadesi, bu asit karar sonra yaklaşık 45 dakika ulaşır. 8-10 saat sürer etkisi olan liserjik asit, bir insan nörolojik değişiklikler ortaya çıkarma yeteneğine sahiptir. Bu genellikle hoş olmayan hisler yol açmaktadır. Bunlar dile uyuşukluk, yorgunluk, stres, baş ağrısı, soğuk veya sıcak duyguları.

liserjik asit uzun süreli kullanımı otonom değişikliklerin yapılması da olabilir. Çoğu zaman, kişi gözlenmektedir öğrencilerin, genişlemesini bazen ışığa karşı halsiz tepki eşlik eder. Bu yakınsama ve solunum hızı ve nabız değişimler tarafından takip edilir. Ayrıca bu konuda sürekli kabulünden itibaren kan basıncında yavaş ama sürekli bir artış olmuştur ve hipertansiyonu gelişebilir. ilacın gittikçe artan bir doz ile büyük ölçüde bu tür taşikardi, tükürük salgılama ve midriazis gibi şiddeti vejetatif bozukluklar artar.

liserjik asit aşağıdaki genel çalışma tabi tutulmuştur en önemli özellikler, insan ruh etkileme kabiliyetidir. Bunun neden olduğu değişiklikler çok çeşitlidir ve insan zihinsel aktivite neredeyse tüm yönlerini kapsamaktadır. En önemli algı değişikliklerdir. Boyalar daha sulu ve parlaktır. Nesneler bazen sürekli şeklini değiştirerek, garip ve tuhaf renklerde boyanmış gibi görünüyor. Düz yüzeyler dalgalı, oluşan pareidolia olabilir.

Gözleri kapalı lysergic asit daha halüsinasyonlar neden olur. İnsan vücudunun diğer organlarının bozuklukları daha az çeşitli ve daha az sabittir. Bazen onların sesi ve Gipoakuzija yanlış bir algı oluşturur - sesler ve sesler uzaktan duymuş gibi görünüyor. liserjik asit kullanıldığında ek olarak, ihlali oluşur zamanda algılanmasını. hızlandırmak ve yavaşlatmak hem sübjektif zaman. Kullanımda, önemli bir doz LSD dakika ve saniye yıllar hatta yüzyıllar görünebilir. Bazen zaman durdu yanlış inancı kurdu. hiçbir geleceği yok, geçmiş, sadece mevcut bulunmaktadır. Genellikle hareket ile birleştirilir öfori, hiperaktivite, fikirleri ve uzun soluklu hızlandırılmış akışı ile karakterize edilir. Mümkün sanrılar olduğunu.

Madde kimyasal bileşimi alınan doz sürekli bir artış bağımlılığı ve ihtiyaca yol açtığı belirtilmelidir. ihtiyaç kandaki önceki maddenin konsantrasyonuna reaksiyonun yavaş yavaş kaybolması ile ilişkili dozu artırmak. Çoğu durumda, bir kişinin aşırı doz ve sıklıkla ölümcül yol açan durumun kontrolünü kaybeder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.