SağlıkSağlıklı beslenme

Dondurularak kurutulmuş Çilek

Çilek özellikleri muhteşem gıda, yararlı ve şifalı doğa sayesinde en şaşırtıcı meyve biridir. Çilek, benzer şekilde, vitamin C, B-kompleksine dahil, folik asit, karoten, diyet lifi, pektinler, kobalt, demir, kalsiyum, fosfor, manganez, sitrik, malik ve salisilik asit ile doyurulmuş, şekerlerin% 15 kadar ihtiva etmektedir. Çilek obshcheozdorovitel'noy tüm organizma üzerinde etkisi vardır.

bu besinlerin tamamı kendi dondurma kurutulmuş sırasında çilek saklanır. gıda sanayi sanat ürün gruplarının geniş bir yelpazede "yüceltme" üretir denilen teknolojiyi hakim olan , dondurulup kurutulmuş gıdalar (çilek, meyve, sebze). balık ve diğer deniz ürünleri, mantar, et ve süt ürünleri gibi yüceltmek. Ancak, sağlık mükemmel tat parametreleri ile gerçek bir süblime çilek "konsantre" oldu.

Çilek hastalıkları skleroz, hipertansiyon, kabızlık, ishal ve bağırsak hastalıkları iyileştirici etkisi de vardır. Berry düzenleme, taze ve metabolizma bozukluğu normalleşmesine katkıda biçimde dondurularak kurutulmuş, hem kalp hastalığı husule gelmesini önler. gemiler, gastrointestinal sistem, böbrekler gibi organların işleyişini geliştirir. Hem taze ve anemi gibi hastalıklardan muzdarip insanlar için yararlı çilek süblime hipertiroidizm, tiroid bozukluğu fonksiyonları. antimikrobiyal özelliklere sahip dondurularak kurutulmuş çilek gibi yeni varyant bağırsak enfeksiyonları ve grip patojenlerin gelişimini inhibe eder.

Özellikle yüksek dondurularak kurutulmuş çilek şeker düşürücü özellikleri değerli. diüretik etki sağlayan taze ve süblime çilek gibi hiç şikayetçi hastalar yardımcı kolelitiazis. çilek yeme karaciğer ve böbrekler ile sorunların tedavisi sırasında olumlu bir etkiye sahiptir. Dondurularak kurutulmuş çilek damar kırılganlık, anemi, zayıflamış hematopoetik fonksiyonu olan kişiler için tavsiye edilebilir. (Kışın taze eksikliği) hipertansiyon, ateroskleroz, koroner kalp hastalığı süblime çilek için hastalıklarda, bir idrar söktürücü ve terletici olarak faydalıdır

Çilek sağlıklı beyin funkoinirovaniya için gerekli en güçlü antioksidanlardan biridir içeriyor! Fizetin ve dopamin taze içerdiği, ve büyük miktarlarda dondurularak kurutulmuş çileklerde. Bu ilaçların zihinsel aktiviteyi artırmak ve hafızayı koruyan, beyin hücrelerinin dejenerasyonuna yol değişiklik yapılmasını engellemeye yardım.

Dondurularak kurutulmuş çilek, bir yoğurt için katkı maddesi ve diğer molokorodukty olarak, meyve çay, hazır hububat yapmak için mükemmel bir bileşendir. dayanarak jöle ve bir krem, gıda ürünlerinde gıda katkı maddeleri karışımını hızlı bir şekilde hazırlanmasını yapılabilir.

makale http://sublim.kiev.ua sitesinde dayanılarak yazılmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.