FormasyonÖykü

"Rus Hakikat" Pestel neler sunuyor?

Ve "Anayasa" Muraviev ve "Rus Hakikat" Pestel biz Decembrists inançlarını incelemek hangi ana kaynaklarından biri olarak kabul. Resmen Güney Derneği başkanı tarafından yazılmış bir belgeyi kabul edilmiştir.

Ancak, Nikitoy Mihaylovichem Muravevym önerdiği "Anayasa", zaman şöhret edindiği ve yansıtmak siyasi görüşlerini Kuzey Derneği üyeleri.

P. I. Pestel "Rus Gerçek": Belgenin yaratılış öyküsü

"Ayrılmış sertifikaların" ana noktaları Güney Society sunulan ve 1823 yılında onun tarafından onaylanmıştır. Ama onun tam adı belge daha sonra bir yıl oldu. Pestel P. I. onun buluşudur dört yıl çalıştı. Başlangıçta on bölüm yazmak istediğiniz ama sonuç olarak sadece beş idi: kabileler sivil ve hem de insanlar ülkeyi yaşayan ve sitelerde, yeryüzünde var durmak ve politik anlamda. Decembrist yeni Anayasa'nın ana fikirler filozofların ödünç alınmış Aydınlanma.

ulusal sorunda "Rus Truth" Pestelya P. I.

Pavel Ivanovich üç kategoride tüm popülasyonu bölünmesi önerdi:

1) Slav boyları.

2) Yerli Rus insanlar.

3) kabileler Rusya'ya katıldı.

Onların ortodoks inanç kabul etmiş yoksa, ülke sınırlarına Romanların tahliye örneğin öne sürüldü. Müslümanlar din kurtarabilecek ama çokeşlilik terk etmek. Yahudiler, orada bir Yahudi devletinin oluşumu, ardından Hıristiyanlar doğru devam düşmanca tutum durumunda, toplanması gerekir ve Türkiye'ye sınır dışı etti.

vatandaşların hakları konusunda "Rus Truth" Pestelya P. I.

Tüm vatandaşlar kanun, hesap önünde eşit, yeni bir deneme kendilerine uygulandı. Erkekler, yirmi yıldan beri oy kullanma hakkına kazanırlar. Bu öngörülen , din özgürlüğü montaj, basın ve konuşma, hareket. Evde ve sahibi dokunulmazlığını garanti eder.

Kamu konularda "Rus Truth" Pestelya P. I.

Pavel Ivanovich şiddetle cumhuriyeti kurmaya ülkede bunun için savunmuştur. O kraliyet gücünün devrilmesinin ardından hükümet bir bütündür olacağından emin oldu. Kasabaya - Plan beş ilçe veya ilde, povets veya eyaletten üzerine, sırayla, paylaşılan ve son oluşacaktır bölgelerinde (on), içine Rusya'yı bölmek oldu. Nizhny Novgorod, Vladimir arayıp geri sermaye taşımak gerekiyordu. O nehir Klyazma üzerinde duruyor Ve Vladimir kenti, kaçınılmaz karışıklık Klyazminym çağrıyı önlemek için. Popüler Meclisi, beş yüz kişiden oluşan, yasama sahip oldu ve Hakim olan Duma - yürütme. Beş kişi son beş yıl Halk Odası tarafından seçilecek oluşturuyor. ast Reigning Duma Bütün bakanlıklarda olduğu idi.

Arazi konuda "Rus Truth" Pestelya P. I.

Öncelikle amaçlanan Serfliğin tamamen iptal etti. ekilebilir arazi bağlamda Pestel tehlikeye. Hala toprak sahibinin elinde kalır - o bunun yarısı sosyal ihtiyaçlara gitmeli, ikincisi emretti. sahiplerinden arazi büyük çiftlikler organize etmek ve en maaşlı işçileri çekmek için çiftçilere kiralayabilirsiniz. Bu karar Pestel köylüler sermaye ne de arazi yetkili bertarafı için gerekli olan eğitimi ne var olması ile açıklanabilir. Buna rağmen, görünüşe göre, bir süre için sınırlama onun projesi radikal fazla oldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.