ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Detaylı bilgi - bisiklet üzerinde sekiz tekerlekleri nasıl düzeltilir?

Nasıl sekiz düzeltmek için bir bisiklet tekerleği - bu konuda aktalen çoğu için. bisiklet tekerleği üzerine sekiz deformasyonun en yaygın sorundur. Onun ana nedeni Gevşek konuşmacı olduğunu. sorular konuşmacı, sekizli çeşitleri ve bunları düzeltme yolları doğru gerginliği düşünün. Bu seferde söylemek gereklidir: önleyici tedbir çok sık önlemek için bisiklet tekerlekleri üzerinde sekiz düzeltmek için merak, en az bir kez çomak sıkılaştırmak için bir sezon gereklidir.

gerginlik konuşmacı doğruluğu

gerginlik konuşmacı geçerliliği üzerinde genellikle bağımlı ve aracın sürüş performansı vardır. teğet yönünde parmaklıkların gerginlik kenarına kol flanş yolda üç sınır kapısından kovan çevresi üretirler. Böylece tekerin mukavemet ve elastikiyet elde edilir. çemberin çevresinde böyle devam eder - Örgü iğneleri çeşitli şekillerde, bir iç ve kovanın diğer dış sokulur. Daha sonra, iğne, emzik aşınma üzerine yuva kenarının içine geçirilir ve meme anahtar deliği sıkılır kullanılarak.

deformasyon neden olur

Bir bisikletin operasyonda stres yaşar ve onlar nasıl sürücü az bağımlıdır. diğer bir deyişle deformasyon süresi, jant geometrisinin bir değişim işlemi, üzerinde. Ne kadar çabuk o olacak ölçüde jantın kalitesine bağlıdır.

simidinin üzerine üç kusurları oluşturulabilir. Bu sekiz, "şemsiye" ve "Yumurta" bu. Bunların her biri üzerinde özenli.

sekiz Tespit

Nasıl direksiyonda bir rakam sekiz düzeltmek için? kenarının herhangi bir bölümü dönme düzlemine denk gelmez - bu durumda Sekiz.

Onarmak için gereken Araçları:

1) tebeşir, onun yardımıyla, biz kusur alanı kutlamak için uyanmak;

2) anahtar kollu;

3) makinenin çarkları düzleştirme için arzu edilir, ancak bu gerekli değildir. Sekiz küçük boyutlu tekerlek çıkarmadan kaldırılabilir. yukarı bisiklet tekerlekleri altüst - bu pozisyonda, sen fren balataları için çarkı doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Nasıl bir bisiklete sekiz tekerlekleri düzeltmek için? Bu işlem birkaç aşamadan ayrılabilir. İlk adım, çözgü bulmaktır. tekerleğin dönme esnasında tebeşir yaklaşmak gerekmektedir. Sekiz var yerde, bir iz kalır. kenar deformasyon meydana geldiği bu basit yöntem vasıtasıyla kolayca belirleyebilir. ikinci aşama sıkılaştırma ve konuşmacı gevşemesi olarak, ama sadece belirli bir el ile. Bu manipülasyonlar doğru gerçekleştirirseniz, daha fazla yeni bir gerginlik almak için tekerleği zarar verebilir.

Nasıl bir bisiklet tekerleği üzerinde sekiz düzeltmek için? kaldırılamaz kurmak için kullanılabilecek çeşitli yolları vardır. birbirine bitişik iki iğne arasında ise, o zaman, bir birinci kol anahtarı iğne 1/3 dönüş sıkılaştırır kullanılarak ve iğne, mevcut, ters yönde bukleler, tutucunun 1/3 zayıflatır.

Oldukça yaygın sekiz tekerleğin birinin önünde bulunan bir durumdur. Daha sonra ihtiyaç ispit sıkma ¼ hale çevirmek ve 1/8 tur ona bitişik iki ispitler dinlenmek gereklidir için. O deforme tekerlek sekiz değişiklikler pozisyonda birkaç konuşmacı yakın olur. Bu durum karmaşıktır ve çok dikkatli olmalı ve aşağıdaki kurala uymaları: merkeze yakın olan konuşmacı, sen sıkın veya gevşetmek için daha fazla güç gerekir ve kenarında bulunan konuşmacı, sen sıkın veya daha küçük bir kuvvetle gevşetmek gerekir.

tamir doğru yapılmasını belirlemek amacıyla, gözden geçirilmiş bir tekerleği desteklemek için gerekli olan ve değişiklikler fark olmalıdır. Eğer aksi takdirde tekrar tüm adımları tekrarlamak gereklidir, tekerlek düz olsaydı eylemler, doğruydu gerçekleştirdi.

Birçok bisikletin arka tekerleği üzerine sekiz düzeltmek için merak ediyorum. sırtında düzeltme arasındaki temel fark ve ön tekerlek hayır.

radyal aşınma

"Yumurta" - jant oval olduğunda bu jantın bir kısım diğerinden daha merkeze yakın bulunduğu zaman, yani olduğunu. "Yumurta" genellikle başarısız iniş sonrası ve çok nadir sekiz daha görünür.

Nasıl sıradan günlük yaşamda "yumurta" adı verilir bisiklet üzerinde bir rakam sekiz düzeltmek için? Bu önceki durumda olmadığı kadar çok daha zor hale getirir.

1. Yapmanız gereken ilk şey lastiği çıkarıp jant otobüse, deforme olmadığından emin kılmaktır.

2. tekerleğin döndürülmesi herhangi bir nesnenin üzerine aynı anda koyarak, çarkın döndürülmesi. Bu konuyu yükseltecektir kenarına, o kısmını tebeşir kullanarak unutulmamalıdır.

3. Üçüncü aşama aynı anda üç yön iz etmektir: merkezi konuşmacı gerginlik zayıflatmak; sekiz değil, döner aynı sayıda, yan yana tellerini, çekme; ve konuşmacı başka yerde "yumurta" görünümünü önlemek için çekme tekerleğin zıt ucunda yer almaktadır. Bu süreç oldukça karmaşıktır çünkü sekiz düzeltmek için, sen, deneyim gerekir. bir şey ilk çözülmesinden ve ardından aynı anda tüm jant tellerini çekerek işe yaramadı eğer, tekrar başlayabilir.

Onların büzülmeye - 4. sekiz rakamının örnekte olduğu gibi aynı şekilde "yumurta" düzelttikten sonra, iğne üzerindeki tüm ağırlığını basınç yapmalıyız.

Düzen "Zonta"

diye bir şey yoktur "şemsiye". Bu tekerlek jant tek yönde taşındı ve düz çalı merkezine göre mükemmel değildir ne zaman olacağı. Bu değeri çerçevesinin tasarımı ve fren tipine bağlı olacaktır ofset. Bu hata genellikle yanlış tekerlek tertibatlarının durumunda meydana gelir.

Şemsiye sekiz yanı sıra düzeltildi. Bir yandan aynı çaba içinde zayıflamaya çomak çekin, diğer yandan gereklidir. doğrultma sekiz, şemsiye doğrultma kuvveti sönümlü edilmemelidir nasıl tersine, ve çevresi boyunca eşit olmalıdır.

temel kurallar

Yani, bisiklet tekerlekleri üzerinde sekiz tam olarak nasıl düzeltebilirim bilmek için, bir kaç kuralı unutmamalıyız.

Öncelikle, kollu tekerlek sürükleyerek, jantına zarar mümkündür. konuşmacı biri veya birkaçı taşınması sırasında sıkıştırılır, bunları ve bitişik jant tellerini gevşetin ve yeniden ayarlama tekrarlayın.

İkincisi, onlar zayıflamış eğer kırabilir çomak sürüş sırasında. Bir veya daha fazla konuşmacı tekerleklerin taşınması sırasında gerekirse sıkılır, gevşeyen olsaydı, o zaman tekrar ayarlama tekrarlayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.