Sanayi

Enerjinin sorun: izlenmesi gereken yol

Enerjinin sorun eninde sonunda gezegendeki her Devleti gelse. Dünya'nın iç Stoklar sonsuz değildir, bu nedenle gelecek için planlama araştırma kuruluşları başlıca hedefidir. Şu anda, insanlığın yaşam yürütülmesi için gerekli temel kaynaklara alternatif icat edilmemiştir.

insanlığın asıl sorun

Enerji sorunu toplumun her hücresini etkiler. Doğal kaynakların kullanımının temel amacı - şudur:

  • mahfaza ısıtıcı;
  • malların nakliyesi;
  • sanayide kullanımı.

enerji doğal kaynakları tam kömür, petrol ve doğal gaz elde edilen verim kapsamayabilir. Fosil enerji çevre dostu işleme sorunu basılması da tüm araştırma topluluğunun endişe ediyor.

koşullar değişti

Enerji sorunu otomotiv endüstrisinin gelişimi ile ilişkili kaynakların tüketiminde keskin artışın ardından onlarca yıl önce kuruldu.

Kriz büyüdüm ve petrol rezervleri en fazla 35 yıl sürecek sonucuna varılmıştır. Ama bu görüş yeni mevduat keşfinden sonra değişti. nasıl flora ve fauna korumak için: yakıt endüstrisinin gelişmesi, yeni bir sorunun ortaya çıkmasına yol açtı dünyasında çevre, yol açmıştır.

iktidar sorunu madencilik ve kaynak stoklarının meselesi olarak değil, aynı zamanda kirli bir yakıt yan etkisi olarak sadece görülüyor. Çünkü iki ülke arasındaki alanları sahip olmak arzusunun uzun süreli savaşa iletin çatışmalar vardır. bölgelerin ekonomik durum depolama kaynakları için, geliştirme ve veritabanı içeriğinin yer erişerek, enerji üretimi yöntemine bağlıdır.

Enerji sorununun çözümü nüfusun tüm sektörler için önemli olan çeşitli alanlarda durumu iyileştirmek için yardımcı olacaktır. kaynakların toplu bulundurmak imkansız ülkeyi kontrol etmek yapar; Bu ekonomik küreselleşmenin yararına hareketlerinden etkilenir.

Yakıt kriz konusunu kapatmak için Seçenekler

sorunlara ana çözümler ekonomistler tarafından incelenmiştir. Şimdiye kadar, bu soruyu cevaplamak için gerçek işlem yoktur. Yakıt krizden çıkmanın tüm seçenekler dayanıklı ve yüzlerce yıldır tasarlanmış. Ama yavaş yavaş, insanlık çevre dostu ve daha kullanışlı geleneksel enerji üretim yöntemlerini değiştirme yönünde şiddetli eylem gereğini anlar.

enerji geliştirme problemleri teknolojik sektörler ve ulaşım büyümesi ile büyüyecek. Bazı bölgeler zaten enerji sektöründe kaynak sıkıntısı yaşamaktadır. Çin, örneğin, enerji endüstrisinin gelişimi sınırına ulaştı ve Birleşik Krallık ekolojik çevreyi geri yüklemek için bu alanı azaltmaya çalışır.

Fakat dünyadaki güç gelişimi ana eğilim kaçınılmaz krize yol açan enerji arzı, hacmini artırarak yolunda ilerliyor. Ancak, 70'lerin yakıt krizden etkilenen ülkelerde, zaten ekonomide şoklara karşı bir koruma mekanizması geliştirmiştir. Şu anda olumlu sonuçlar verir Yapılan küresel enerji tasarrufu önlemleri.

yakıt tüketiminde tasarruf

Enerji krizi kısmen önlemler tasarruf ile çözülür. Ekonomik olarak kaydedilmiş yakıtın birim Dünya'nın iç çıkarılan üçte bir oranında daha ucuz olduğu tahmin edilmektedir. Bu nedenle, gezegenimizin her şirket haklı enerji tasarrufu moduna girdi. Sonuç olarak, bu yaklaşım geliştirilmiş performans yol açar.

küresel enerji sorunu tüm dünyada araştırma enstitüleri bir arada gerektirir. 2 kat artarak UK ekonomik göstergelerde enerji tasarrufu fonksiyonlarının sonuçlarına göre ve ABD - 2.5. Alternatif olarak, gelişmekte olan ülkeler enerji yoğun sektörlerin yaratılması hedefleniyor eylemlerdir.

Enerji ve hammadde sorunu enerji tüketimi yaşam standartlarının artması ile büyüyor gelişmekte olan ülkelerde, daha akut mevcuttur. Gelişmiş ülkeler zaten değişen koşullara adapte ve tüketici talebindeki ani dalgalanmalara karşı koruma mekanizmasını açıklığa kavuşturmuştur. Bu nedenle, kaynaklara sahip ve optimal tüketim rakamları biraz farklı olabilir.

tasarruf kaynaklarının şekilde zorluklar

değerlendirirken enerji tüketimi dikkate enerji konularında bir dizi alınır. anahtarın bir elektrik enerjisine temiz doğal enerjiyi (güneş, su hareketi, okyanus rüzgar) harekete geçmesini önler ucuz petrol ve gaz vardır. Teknoloji enerji tasarrufu önemli bir katkı yapmak. Bilim adamları, enerji üretiminin daha ekonomik ve uygun maliyetli yöntemlerden sürekli arayışı içinde. Bunlar elektrikli araçlar, güneş hücreleri, atık yapılan piller dahildir.
fikir ve buluşların ekonomisi için en ilginç zaten Alman devletleri, İsviçre, Fransa, İngiltere sakinleri onay aldık. Fosil işleme çevre dostu enerji dönüştürücüleri değiştirerek olmuştur sorunu giderildi kaynak yetersizliği. nedeniyle fosil sınırlı rezervlerine küresel kriz hakkında konuşmak artık şimdi gereklidir.

Enerji Yönetimi seçenekleri

belli bölgelerde enerji sıkıntısı çözmek için yollar üzerinde araştırma enstitüleri amacı kaynak dengesizlikleri düzenlenmesi için gerekli teknolojilerin geliştirilmesi varyantlarını bulmaktır. Yani, çölde iyi güneş ışığından elektrik üretimini geliştirmek ve yağışlı tropik hidroelektrik güç kullanma eğilimindedir.
ilk etapta uygun bir düzeyde ekonomik ve çevresel performansını korumak için birincil kaynakların kullanımını değiştirmek deneyin: Petrol ve kömür. toplum için daha elverişli doğal gaz ve diğer alternatif enerji kaynakları olduğunu.

Çoğu dönüştürücüler temiz enerji günlük yaşamda uygulanması için büyük malzeme maliyetlerini gerektirir. Bununla henüz gelişmekte olan ülkelere hazır değil. Enerji sıkıntısı sorununun Bölüm Ücretsiz Bölgesi mega kentlerin sakinlerinin üniform dağılımı çözüldü. Bu süreç elektriğe içine doğal enerjinin işlenmesi için yeni çevre dostu santral inşası, ısı eşlik etmelidir.

Birincil kaynaklardan Hasar

çevre ve insan ana tehditler açık deniz petrol, atmosfere yanma ürünlerinin emisyonu, kimyasal ve nükleer reaksiyonlar açık kömür madenciliği sonuçlarıdır. Bu süreçler hiç durdurmak için gerekli olan, çözüm bölgeleri kalmış bir bilimsel sanayinin gelişmesi için olabilir. kaynakların tüketimi toplumun gelişimine, bölgenin aşırı nüfus ve güçlü sanayi keşfiyle büyümektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.