ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Petrol ne tür yürüyüş arkasına döküldü? seçim kriterleri

Zamanla, tillers kullanan her kişi, hem de bunu nasıl gibi petrol tür yürüyüş-arkasında döküldü ne söz ilgileniyor. Doğru seçim terimi Motoblok hizmeti bağlıdır çünkü bu soru, özellikle dikkat edilmelidir.

petrol ne tür yürüyüş arkasına döküldü?

İlk olarak, telefon modeline talimatları okumak gerekir. Burada petrol itilir-sürülür içine ve hangi miktarda dökülür nasıl işaret edilmektedir. Bu kurallar kesinlikle uymalıdır. ilk şey nedir iyi yürüyüş arkasında traktör bulmak için. Eğer çalışan bir cihaz seçerseniz mazot, sırasıyla dizel yağı kullanmak gerekir. Yaz ve kış tatil vardır Buna ek olarak, yılın zamanına dikkat.

Bir insanın talimatı olmadan bir yürüyüş arkasında benzin edinir olur. Bu durumda ne yapılabilir? Bu durumda bir 30 veya SAE 5W30 satın almak en iyisidir. 0w40 - kış dönemi için işaretler vardır. Fakat böyle bir sentetik yağ , yüksek bir maliyeti vardır. Bu orijinal ise, motor parçaları yıpranacaktır olmayacaktır.

Nasıl seçilir?

motor blok motoru sürekli ağır yüklere maruz kaldığında. Nedenle yüksek kaliteye sahip ajanı elde etmek gereklidir. Biz sahteciliğe karşı korumak gerekiyor. motor işlevi Böylece daha iyi yağda özel maddeler ilave edilir. Bu yağlama özelliklerinin geliştirilmesi için hizmet katkı maddeleri olarak bilinir.

teknik göstergeler yağların çok sayıda vardır. petrol ne tür yürüyüş arkasına döküldü? Ne zaman güç ve kaliteye dikkat etmelidir seçin. Bu iki gösterge anahtardır. Her şeyden önce bir gömme arkasında traktör bu fonların türü yanı sıra iklim koşulları için kullanmak daha iyidir seçin. Bu soruların cevapları, motor sıvının etikette bulunabilir.

Ürün tiplerinin özellikleri

Bazı türleri vardır:

 1. SAE. Ana belirteci, ısı değişim çeşitli direncidir. Bu kış yaz için değil, aynı zamanda sadece kullanılır. Nasıl tanımlanır? İlk adım W'dır değerini düşürmek harf önce sayısına bakmak, daha soğuk sıcaklıklarda şekilde uyarlanmıştır. En küçük değer - 0W. Böyle bir mektup değil ise, petrol yaz sezonu için uygun olduğu anlamına gelir. onun kalitesi o kadar iyi değerleri daha yüksektir.
 2. API. Bu değer çalışma koşullarını karakterize etmektedir. dizel ve benzin: Bunlar iki tür mevcuttur. Değişmez değerler yürüyüş arkasında benzin veya dizel onu doldurmak istediğiniz yere, hem de yağın kalitesini gösterir. Ayrıca, bu tür döngülerinin sayısına bağlıdır. Bazı pullar kombine denir döngüleri iki ve dört, kullanılabilir vb iki vuruş ile .. Motor - Bu sayı 2'dir. Diğer göstergesi - enerji tasarrufu anlamına gelir AB, bir edebi değer. Yağ verimi Roma rakamlarıyla belirtilir ve daha yüksek olduğundan daha, bu yüzden daha iyidir.
 3. ASEA. Bu orijinal kalite materyalini göstermektedir. Yağ dizel yakıtlarla çalışan, araba değil, aynı zamanda kamyon sadece kullanılabilir. Bunun ardından genellikle rakamdır. değeri yüksek ise, aracın sert koşullarda çalışabilir.
 4. KTMM. Bu gösterge nadiren kullanılır. O araçların bazı türleri uygun yağ için, dikkat çekti.
 5. MIL-L. Bu gösterge askeri açıdan kullanılır ve iki bölüme ayrılmıştır. Kod 2104 - gösterir yürüyüş arkasında traktör dizel ve 46152 - benzin.
 6. GOST 17479,1-85. Bu son özellik, işaret petrol viskozitesi. Ondan sonra yakıt türüne gösterilen çeşitli harfler ve rakamlar geliyor. bunların mevcut ise yağlayıcı evrenseldir.

dişli için araçlar Özellikleri

Yağ değişimi şanzıman, motor ekici düzenli yapılması gerekir. Neden bunu? Bir süre sonra katkı özelliklerinin bozulmasına başlıyor. onlar uzundu Yani, onlar yağ ile korunmalıdır. Değiştirmek yoksa, o köpüren ajanı yol açacaktır, ve iletim reçel başlar. Ama bu sıvıyı yerine gerekmez böyle araç var.

onun yerine, ürünlerin kullanıldığı dişli türlerini yapmak. Başlamadan önce, önceki seviyesini kontrol etmeyi unutmayın. Sonraki Yağ çubuğunu çekip temizlik yumuşak bir bezle yapılır. Kaç yürüyüş arkasında traktör yağı içermelidir? Bu maksimum ve minimum seviyesi arasındaki rakam olmalıdır. seviyesi çok düşükse, o zaman eklenir.

yürüyüş traktörü yağın değiştirilmesi

Tipik olarak, defne aracı çalışma, 100 saat sonra gerçekleştirilir. Ama bu prosedür her 50 saatte yapılmalıdır olur. değiştirmek için yapmanız gerekenler:

 • tanktan tahliye tapasını çıkarın;
 • (Örneğin, işlem yaklaşık 15 dakika) bir çanak içinde bir yağ birleştirmek;
 • tanktan tahliye tapasını burgu;
 • Biz gerekli seviyeye yeni yağ ile içerik dişli kutuları üretmek;
 • temiz yakıt döküldüğü vasıtasıyla kapatma tapası delik.

Motor yağı değiştirme

Bir insanın yağ olmadan Motoblok edindiği olur. Böyle bir durumda makineyi kullanmadan önce bir temiz ajan doldurmak gerekir. Aynı zamanda viskozite dikkat edin. Belirli bir özelliğine uygun olmalıdır. Bu amaçla, SAE ve API, özellikleri ve özelliklerine uygun bu tür markaların yukarıda sunulmuştur. Ama yine de bakarsanız. O yağın belirli türde, bu tip motorlar için en uygun gösterir yoktur.

motorda bunu Değiştirme sürekli çalışma motorlu cultivator üç saat sonra gerçekleşir. Ama yakıt farklı üreticilerin kesin zamanı belirtmek unutmayın. İlk yedek prosedürü talimatlarına uygun olarak gerçekleşir sonra, yani her 25 saattir. Böyle bir operasyon sıcak motorda yapılır. Yağ bu durumda önemli olan iyi bir viskozite, sahip olacaktır. Dahası olayların gidişatı vardır:

 • kap kapağının açma burada yağ;
 • Tank dren kapakçığı;
 • motor kalır yağı, (prosedür 15 dakika boyunca gerçekleştirilir) özel bir kap içine birleştirmek;
 • Tank tahliye kapağını kapatın;
 • Biz gerekli seviyeye yeni yağ ile içerik dişli kutuları üretmek;
 • temiz yakıt döküldüğü vasıtasıyla kapatma tapası delik.

Bu süreçte karmaşık bir şey. Belli kurallara uyarak yapılabilir.

Motoblok için Gres

En yaygın Motoblok için yağ 10w30 olduğunu. Dört zamanlı modeller için kullanılır. Bu suretle onun verimliliğini artırarak tüm parçaların güvenilir yağlama sağlar. Ana özelliği karşılaşma korozyon olduğunu. elemanların Motoblok yıkımından koruyan bu özel katkı maddeleri onun için yaratılmıştır. + 25 ° C -25 ° C arasındaki sıcaklıklar dayanabilecek, çünkü yılın farklı zamanlarda kullanılan

Maliyet ve yorumlar

motorlu bloklar için fiyat yağlar üreticisinin markası yanı sıra teknik özelliklerine bağlıdır. Sentetik yağ fiyat 300 700 rubleye aralığındadır. Birçok kullanıcı fonları markaları İnme, Sae, Rezoil tillers kullanın. Böyle firmalar yüksek kalitede. Ama sonuç olarak maliyet çok önemli olduğunu.

Sonuç

Eğer petrol satın almadan önce, bunun kullanılacak hangi mevsim karar vermelidir. Serin sezon için bazı türler maç ve yaz sezonu için - diğer. donanım özellikleri iyileştirmek için, özel katkı maddelerinin kullanılması gereklidir. Onların sayesinde yürüme traktör parçaları korunacaktır. Eğer kaliteli bir yağ seçerseniz çok cihazın uzun bir süre sürecek.

Yani, biz sizin Motoblok için doğru yağlayıcı seçmek yolunu bulmuştur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.