BilgisayarlarEkipman

Dünyanın en güçlü bilgisayarlar

kullanıcıların çoğunluğunun anlayışında en güçlü bilgisayarlar - bu uygulamaların ve oyunların en fazla sayıda destekleyen. Bu gerçek, ancak son değer güçlü makineler hesap edilir değil büyük kamu iktisadi teşebbüslerinin, unutma. Bu dünyanın en verimli cihazlar ve daha ayrıntılı olarak ele alınacaktır. Endüstriyel ve kamu amacı var kullanıcı makineleri ve hesap makineleri işletme: Bu en güçlü bilgisayarlar iki ana kategoriye ayrılabilir gerçeğine odaklanmalıdır.

kullanıcı cihazları

Onlar her şeyden bileşen parçaları ve işletim sistemidir. Bugün itibariyle bu kategoride en güçlü bilgisayarlar bu tür dört çekirdekli işlemciler olarak üç Intel Xeon E5 sunucusunu, dört video kartları GeForce Titan, hem de diğer modern öğeleri içerebilir. Böyle bir birim ısınmaya çok fazla yer ve çok hızlı işgal edeceğini belirtmek gerekir. bu segmentteki tüm mevcut makineler şimdi en güçlü Mac Pro 2013 olarak kabul edilir arasında It Pro oniki çekirdek, RAM (32 veya 64 gigabayt) büyük miktarda yanı sıra, modern grafik kartları AMD Yangın oluşan Intel Xeon E6 işlemciyi sahiptir. Saniyede 60 gigabayt: bu makinenin veri aktarım hızı etkileyicidir. Geliştiriciler göre, bu yerleşik bir yüksek kapasiteli SSD büyük ölçüde sayesinde elde edilir. o profesyonel amaçlar için özel olarak kullanılıncaya kadar cihaz kullanıcının kategoriye ait olmasına rağmen.

makineler hesap makineleri

Birçok kişi gezegendeki en güçlü bilgisayar ne olduğu sorusuna ilgileniyor. 2013 sonuçlarına günü birimi gibi tanındı Tianhe-2 olarak bilinen Çinli mühendisler tarafından geliştirilen. Bilgisayarın yapısı üç milyondan fazla çekirdek vardır. Bu sayede yaklaşık 33 katrilyon operasyonlar için her saniye üretme kapasitesine sahiptir. Arabanın içinde de aynı anda 32.000 Intel Xeon işlemcileri çalıştırmak yanı sıra 48 000 onlara coprocessors yardımcı vardır. Tüm hesaplama çekirdekleri, bir kompleks içinde "TH Express-2" olarak anılacaktır teknoloji sayesinde, çalışıyoruz. bellekte gelince, o zaman bu bilgisayarda hacmi bir petabaytlık olduğunu. Geliştiriciler göre, bu performans "aşırı paralellik" modeli kullanılmıştır coprocessors Phi kullanımı ile elde edilir.

Başlangıçta makine 2015 yılında faaliyete geçmesi planlanmaktadır, ama coşku mühendisleri çok daha erken yapmak izin verdi. Şu anda, 2013 yılında en güçlü bilgisayar Savunma Teknoloji Çin Ulusal Üniversitesi'nde bulunan, o kereden fazla bakımından test edilecektir iklim değişikliği, bir patlama ve diğer büyük ölçekli afetler.

Diğer güçlü makineler

Son resmi listeye göre, araştırmacılar, gezegenin en verimli bitkilerin 500 belirledi. Çin'de - verileri analiz ettikten sonra, bunlardan 253 çalışma ve ABD'de bulunan ve 65 olduğunu görebilirsiniz. Bir başka ilginç özelliği Intel çip kullanan vakaların yüzde 80'inde en güçlü bilgisayarlar söyledi. HP listeden 189 otomobil yarattı IBM 160 gelişmeleri sahiptir. Biz ilk on liderleri bakarsak, 4 sistem IBM buraya ait olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.