Haber ve ToplumPolitika

Brezilya Cumhurbaşkanı: fotoğrafı, biyografi. Brezilya ilk başkanı

Brezilya şu anki başkanı kuruluşundan beri üst üste 36 olan bir başkanlık cumhuriyet ve 1891 yılında yazının giriş.

krallık ortaya çıkması

1889 yılına kadar Brezilya bir krallık olduğunu ilginçtir. monarşi Portekiz kolonisi oluşabilecek? 1806 yılında Birinci Joao VI resmen Rio de Janeiro Güney Amerikalı kenti başkenti yaptı. O birbiri ardına, Napolyon yüzden, muhteşem bir Avrupa ülkesini kurtuldu. Ama sonra, aslında, Brezilya hala koloni olduğunu ve sadece tarafından şans metropolünü koştu. 1821 yılında kral Portekiz'e döndü ve oğlu Pedro Ben Brezilya valiyi bıraktı.

monarşinin sonu ve ilk başkanı

Portekiz Kralı yokluğunda genel olarak monarşinin yıkılmasını istedi muhalefet mutlakıyetçileri, yoğunlaştı. Pedro gücünü korumak için Brezilya'da Cumhurbaşkanı yaratılması önce var Brezilya bağımsız krallık, ilan etti.

Dedoru Manuel da Fonseca - Brezilya ilk başkanı. Rio Grande ili öncülüğünde 1886 yılında askeri aristokrasi Deodoro da Fonseca bir aileden geliyor do Sul ve kölelik karşıtı lideri hareketinin (kölelik kaldırılması ratuyuschego) oldu. 1889 yılında askeri darbe açtı ve monarşi düştü ve Deodoro da Fonseca geçici hükümetin başkanı oldu. 26 Şubat 1891 o cumhuriyetin baş ilan edildi. Ama Brezilya'da ilk cumhurbaşkanı ülkenin bir program geliştirilmesini yoktu ve iktidarda kalmayı olamazdı. Aynı 1891 yılında 23 Kasım, Kongre kendisini görevden alma. sonraki yılın Ağustos ayında Manuel Deodoro da Fonseca öldü.

cumhuriyetin inşası Aşamaları

Bu büyük gelişme sırasında Güney Amerika'daki ülke monarşinin devrilmesinden sonra 5 döneme ayrılır. Bunlardan ilk Eski Cumhuriyeti'dir. 1930-1945 ve İkinci Cumhuriyet'in yıllar - - 1946-1964 gg bunun varlığı 1930 yılında 1889 yılında başlayan ve sona eren sırasında bu Vargas Era izlemektedir. 1964 yılında başlayan askeri diktatörlük, 1985 yılında sona eriyor. Şu anda, ya da The New Republic, 1985 yılında askeri diktatörlüğünün yerine ve bu güne kadar devam eder.

yeni zamanlar

toplum demokratikleşme dönemi son askeri başkan bitiminden sonra başladı. Brezilya Tancredo Nevis ilk sivil cumhurbaşkanı (1910-1985) Seçim Komisyonu tarafından seçilen, ancak o bile yemin edemeden öldü.

Kurulun sonraki başkan Zhoze Nevisa onun çok, onun liderliğinde en önemlisi, on oyunları (hatta komünist) yasallaşabileceğini başlayan ve gelişmiş olduğunu belirtti ve Ekim 1988 şimdi davranan ülkenin yeni anayasası olan, 5 kabul . Ona göre, Brezilya Başkanı evrensel halk oylamasıyla seçilecek başlandı. 1997 yılında anayasa ikinci dönem için aday olacak görevdeki başkan izin verecek şekilde değiştirilmiştir.

Güzel ve güçlü

Brezilya sondan bir önceki başkan (fotoğraf ekli), Luiz Inacio Lula da Silva, 2003 2011 yılları arasında iktidarda kaldı.

Ve Ocak 2011'den 1 den ülke güzellik Dilma Vana Rousseff (Rousseff) başkanlık etti. En parlak kadınların Biyografi çok ilginç.

2005 yılında, o bu göreve ilk kez kadın oluyor, da Silva yönetimini açtı. 2003- 2005 yılları arasında ki önce. o Enerji Bakanı oldu. Bu Fernando Enrike Kardozu (1995-2003) ikinci başkanlık dönemi sonundan beri ekonominin çok zor bir parçasıydı, ülkenin enerji krizi özellikle güney bölgelerinde, ortaya çıkmıştır.

1 Ocak 2011 tarihinde, Bayan Rousseff - Brezilya Başkanı. yazı için kadın, ilk kez seçildi. 2011-2012 gg. dergisine göre Forbes Dilma Rousseff dünyada adil seks arasında üçüncü en etkili olarak kabul edilmiştir.

Yarım Avrupa kadın

Brezilya şu anki başkanı (fotoğraf bu makalede görülebilir) Bulgar siyasi mülteci ailesinde 1947 yılında doğdu. Bulgaristan Komünist Partisi aktif bir üyesi Peter Rusev ülkeyi terk etmek 1929 yılında zorunda kaldı. Fransa'da, o Rousseff için adını değiştirdi.

ziyaret etti ve Arjantin, Dilma baba sonsuza, bir süre sonra, o yerel kız Janet Dilma Coimbra Silva evli Brezilya, yerleşince. Brezilya şimdiki Cumhurbaşkanı ailede üç çocuk büyüdü. Yani, Dilma bir ağabeyi ve bir kız kardeşi Igor Jean Lucia vardır. Bütün çocuklar müzik dersleri (piyano) ve yabancı dil çalışmaya dahil iyi bir başlangıç klasik eğitim aldı.

baba genler

O 1977 yılında mezun Dilma Vana, Rio Grande Federal Üniversitesi "ekonomi" bölümünden derece ile do Sul, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir ama Portekizli yerli, Fransız. kimin biyografi genç yaşta gelen devrimci faaliyetleri ile ilişkili bulunmuştur Brezilya şimdiki başkanı, 1964 yılında askeri darbeden sonra siyasete angaje edilmiştir. Arka arkaya yaptığı yasal yollardan seçilmiş 24 inci sonucunda ülkenin cumhurbaşkanı Juan Gelard devrik ve yurtdışında kaçtı.

Gençlik yıllarında, Dilma Rousseff Ulusal Kurtuluş Komutanlığı denilen Sosyalist Parti, radikal bir gruba ait. Amacı askeri diktatörlüğüne karşı silahlı mücadele oldu. çatışmalara kızın katılımı 1970 den 1972 için iki yıl hala kabul etmedi ama. Hapiste düzenledi.

yasal politikası

Birçok Latin Amerika ülkesinde o korkunç yıllarda kanlı askeri diktatörler tarafından yönetildi. İmkansız olduğunu ve zindanlarında böyle sevimli ve güzel bir kadın işkence ve dayak olduğunu hayal etmek korkunç. Cezaevinden Bayan Rousseff hastalandı. Gelecekte, bu cesur kadın sadece meşru siyasi faaliyette bulunduğunu. Zaman Dilma Rousseff Oldukça önemli dönem Demokrat İşçi Partisi oldu. Ama 1990'lardan bu yana, o Luiz Inacio Lula Da Silva ile yakın çalıştı İşçi Partisi, taşındı.

Ve 2010 yılında, ülkenin başkanlık için aday gösterildi. Tamamen devletin sonra başını destekler. oyların yaklaşık% 47 ile, 3 Ekim 2010, o yapılan seçimlerin ilk turunda, olarak, Zhoze Serra, Sosyal Demokrat Parti temsilcisi yürüdü. İkinci tur% 56 oyla yazarak, Dilma Rousseff Güney Amerika'nın en gelişmiş ülkelerde ilk kadın başkanı oldu.

Parlak kişilik ve güçlü bir kadın

Brezilya Cumhurbaşkanı'nın ismi, ülkemizde birçok bilinmektedir. Sonuçta, Rusya ile bu ülke medyasında çok konuşmak BRICS'e, bir parçasıdır.

gizlilik ile ilgili olarak, bir şey Dilma Rousseff iki kez evlendi. İkinci evliliğinden doğan Brezilya, başkanı tek kızı, geçenlerde Torununu verdi.

2009 yılında, güçlü bir kadın kötü bir hastalık yenmeyi başaran - lenf düğümlerinin kanseri. onun ABD NSA telekulak telefonları ile bu hikaye yanı sıra skandal, her şeyi hatırlar. İspanya ve Bulgaristan - Brezilya şimdiki başkanı Dilma Rousseff iki kıdemli yabancı ödülü var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.