Haberler ve ToplumDoğa

Çukur nedir: tanım, tür

Yaş, köken, büyüklük ve şekil bakımından farklı olan tüm düzensiz kara ve okyanuslara bir rahatlama denir. Başlıca formları sırt, oyuk, dağ, eyer ve oyuktur.

tanım

Bir delik nedir? Bu arazide uzatılmış bir depresyon. En alçak noktalarında bulunan çizgilere "talwegs" denir. Çukurun yan tarafları kaş içinde son bulan stingrayler oluşturur. Tabanı kademeli olarak düşer.

Dünyanın yüzeyindeki bu düşüş esas olarak erozyona bağlı olarak ortaya çıkar ve ortalama üç ila on beş metre derinliğe sahiptir. Uzunluğu bir buçuk kilometreye kadar ulaşabilir.

Bir delik nedir? Zemin üzerindeki etkinin sonucunda ortaya çıkan bu alçak alan, çözülmüş ve şiddetli su akışı. Aynı zamanda, minerallerin en küçük partiküllerinin yeryüzü akışları tarafından yürütülmesi için bir sonuç var. Düzensizlik step ve orman bozkır zonlarının karakteristik özelliğidir. Bulanıklık devam ederse, bir süre sonra bir kiriş haline dönüşür.

Bir delik nedir? Bu, alt kısmı yassı, bataklıklı ve yamaçlar çimlendirilmiş veya çalılar ve ağaçlarla kaplı bir tür "çukur" türüdür.

tür

Boşluk türleri arasında aşağıdaki coğrafi nesneler ayırt edilir:

  1. Irk Çıplak ve dik kenarlı, dar bir boşluktur.
  2. Gorge. Yaylalarda bir kayalık olarak kabul edilir.
  3. Vadi. Yamaçları sığ olan eğimli geniş bir depresyon görevi görür.
  4. Işın. Yerkürenin büyük, pürüzlü bir yüzeyi olup, yamaçları çeşitli bitki örtüsünü kaplayan kayalıktan daha büyüktür.

Arazinin planında boşluk, rahatlamanın düşürülmesi yönünde tasvir edilen içbükey kontürlerin yardımı ile gösterilir. Ayrıca çeşitleri delikler, kanyonlar ve benzerleridir.

dilbilgisi

Bir delik nedir? Doğru kullanmak için hatırlanması gereken bir kelimedir, çünkü sözlük bir kelimedir. İlk hecedeki "o" harfi herhangi bir yazım kuralında doğrulanmaz.

"Çukur" kelimesi bir isimdi. Kadınsı cinsiyete ilişkin ilk caydırıcılık, cansız bir cisimdir. Ona göre şu eşanlamlıları seçebilirsiniz: içi boş, kütük, kepek, gully, nehir, yaruga, ana hatlarıyla belirtilmiştir.

Böylece, "içi boş" kelimesinin anlamı son derece açık hale gelir. Bu, yeryüzü yüzeyinde uzunlamasına bir çöküntü olup, tabanı giderek azalmaktadır. Üç karakteristik çizgisi var - iki kenar ve talveg. Bu kabartma biçimi , orman bozkırları ve bozkır zonlarında bulunur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.