Gıda ve içecekYemek tarifleri

Armut Wildings: açıklaması ve reçel için tarifler

Her ev kadını kış için birçok hazırlık yapmak yaz aylarında çalışır. Farklı gıdalar ve tarifleri deniyor, mutlu ve sevdiklerini şaşırtmak için.

genellikle armut Wildings kullanılır boşlukları hazırlamak için. Kendileri tarafından, meyveler yenmez, ama reçel herhangi bir gurme lezzetinden memnun edebilir. Nasıl pişirilir? Kim söyleyecektir.

ilk tarifi

Çok güzel kokulu çıkıyor reçel armut Wildings. onun hazırlanmasında yaklaşık bir saat geçirdi. bir litrelik kavanoz için tasarlanmış bileşenlerin sayısı.

hazırlamak için gereksinimler:

 • yabani armut kilogram;
 • şeker 1 kg;
 • bir küçük limon;
 • suyun 200 mililitre.

hazırlık teknolojisi

Sadece olgun meyve gerekli böyle bir reçel, hazırlamak. Hepimizin yabani meyvelerin çeşitli pişirme işlemine başlamadan önce çok daha hızlı sonra bozulmaya olduğunu bildiği için, tekrar iyice gözden geçirilmelidir. Bir aşağı çiğnenmiş bit ve koyulaşması rastlarsanız tatlı görünümünü bozan, çünkü onlar, çalışmaz.

Seçilen armut su ile durulanmış ve bir kağıt havlu üzerinde kurutulmalıdır zaman.

o kendini bu incelik tedavi etmek daha kolaydı sonra kuyrukları kaldıramazsınız - biraz kısaltılmış.

meyveler birçok yerde delinmiş edilmelidir. Bu pişirme sırasında şurup daha ampul emilir sağlamaktır.

yapılan bütün bu manipülasyonları olması, yaklaşık yedi dakika kaynar suda meyve tutmak gerekir. Sonra soğuk suyla bir teknede onlara birkaç dakikada bir hareket.

şurup, ayrı bir kap içinde yapılır. Bu amaçla, su ve şeker bir kaynama noktasına getirilmiş. Sonra son kristaller erir kadar beklemek gerekir.

Sıcak şurup, perelazhivayutsya olarak armut hazırlanmıştır. Bunlar daha sonra 24 saat boyunca bırakıldı.

Bu süre geçtikten sonra, bu meyve şurubu, levha ile birlikte gönderilen bir kaynama sıcaklığına getirilir. Sonra kısık ateşte bir 5 dakika haşlanmış.

Ardından, plaka gelecek reçeller kaldırılır. Bir kez daha 12 saat boyunca demlenmeye gönderildi. Bu işlem üç kez yapılır ve her çünkü meyve cilt çok sağlam olduğunun edilmelidir.

tatlı son kez kaynatın olacak zaman, limon suyu sıkıp onunla kaba eklemek zorunda.

Bitmiş reçel armut Wildings öncesi prosterilizovanye bankalara, sıcakken kapatılmalıdır.

Bir gün hakkında sıcak bir şey, sarın, baş aşağı soğur.

Bu muhafaza mükemmel oda sıcaklığında korudu.

Çeşitli bileşenlerin hazırlanması sırasında daha yoğun bir tat tatlı vermek için bu tarifte, örneğin tarçın, şarap, limon kabuğu, karanfil gibi ilave edilebilir.

Çok tatlı reçel

Herkes armut Wildings kendisi çok sulu olmadığını bilir. Bu nedenle, sadece reçel için uygundur. Damakta, biraz ekşi ama hoş olur.

tatlı döndü kışın armut Wildings reçel için gerekir:

 • meyve kilogramı;
 • şeker 1500 gram;
 • suyun 500 mililitre.

Bütün ve hasarsız meyve iyice yıkanır ve küçük dilimler halinde kesin. Onlar kaynar su içine yerleştirilmiş ve yeter ki yumuşak hale gelene kadar orada vardır. Daha sonra armut sudan çıkarılır. Onları biraz soğumaya bırakın. Aynı sıvı itibaren, şeker ekleyerek şurubu pişirin.

Zaten bitmiş şuruplu, ancak kaynayan şeklinde, soğutulmuş armut ekleyip 15 dakika kaynatın.

Sonra 24 saat boyunca demlenmeye bırakın. Yani prodelyvat üç katına edilecek.

Sıcak reçel, hazırlanan kavanoz içine dökülür kapalı ve serin gönderilir.

elma ile

Wildings (armut) sıkışmayı pişirmek için başka bir yolu olabilir. tarifi oldukça basittir. hazırlamak için gereksinimler:

 • vahşi grushi- kilogram;
 • Elmalar - 1 kg;
 • şeker - Aynı miktar.

pişirme sıkışması

Meyve özenle seçilmiş ve akış su altında durulanır. Bir kez küçük dilimler halinde kesilmiş ve dökün şeker, derin bir kapta toplayın. Sonra birkaç saat bırakın ve meyve suyu çıktı almak için beklemek zorunda.

Bundan sonra, sıcak bir yüzey üzerinde olması kaynatın ve 24 saat için ayrılan gönderebilirsiniz. Yani üç kez yapın.

Hazır reçel steril kavanozlarına dökülür. Sonra sarar ve serin kadar bu formda kalır.

Başka nasıl, nerede ana madde armut Wildings reçel hazırlanıyor? kış için Tarifler değiştirilebilir. Her ne kadar ilk bakışta hepsi çok benzer, ama aslında herkesin kendi içinde benzersizdir.

armut Jam

maddeler:

 • yabani armut kilogram;
 • şeker 1000-1200 gram (jam ne olması gerektiğine bağlıdır - ekşi ya da tatlı);
 • su 250-375 mililitre.

Armut iyi ve kuru durulayın. Dikkatle ponytails ile bunları kaldırmak ve yarıda kesti. Bir meyve kendisi ve içinden deliğin içinde - sonuçta aşağıdaki gibi görünmelidir.

emaye kap, bu reçel pişirilecek nerede, yani hazırlanmış meyve eklenmiş ve suyla doldurdu. Sıvı onları tamamen örtmesi gerekmektedir.

Bir kez soba ve kaynama taktı. armut biraz daha yumuşak hale gelene kadar, hemen ateş kısılır ve böylece tutun. Yaklaşık 10-15 dakika sürer.

Sonra bir oluklu kaşıkla temiz ve kuru tencerede sebze kaldırın.

hafif pişmiş armut soğumasını kadar, şurup pişirmek için. Ayrı olarak, su ve şekeri karıştırın. İkincisi tamamen eriyene kadar ateş tutun.

Şurup hazır olduğunda, armut içine geçirilir. Sonra hepsi yaklaşık 25 dakika ocakta kaynatın devam ediyor. Kapasite çekilen ve serin kadar kalır. Sonra pişirme işlemi tekrar tekrar edilmesi gerekir, ancak 12 saat olmalıdır zaten serin.

bir süre sonra gerekli reçel kontrol etmek. armut yumuşaksa, reçel, bundan sonra da kapatılabilir, hazırdır. meyve hala sert ise, 25 dakika boyunca tekrar kaynatın. Sonra küçük bir serin reçel vermelidir. Daha sonra kavanoz, ürünü döndürün.

Pişmiş armut kış tat zamanki çok farklı değildir Wildings. Bu nedenle, soğuk havalarda size faydalı bir meyve kendinizi tedavi edebilirsiniz.

armut bir kaynatma ile Jam

meyvelerden reçel için başka tarifi düşünün. hazırlanması için gerekli:

 • armut Wildings - kilogram;
 • şeker - 1,5 kg;
 • armut kaynatma - 500 mi (bu pişirme sürecinde).

Seçilmiş meyveler akan su altında iyice yıkayın. Daha sonra kabuğu kaldırmak ve çekirdek çıkarın. küçük küpler halinde doğrayın ve bir tencereye koyun. armut yumuşayıncaya kadar kadar soğuk su ve aşçı ile Üst kapak.

Pişmiş meyve bir süzgeçten atmak ve bir kaynatma armut olarak su kullanımı.

suyu ve şeker şurubu hazırlanması 500 ml. deride aşağı geldiğinde, pişmiş armut eklemeniz gerekir.

Meyveler iyice 15 dakika kaynatın. Sonra soğumasını bekleyin.

Yani 24 saat başına iki veya üç kez üst üste, provarivaya reçel üç gün yapmanız gerekir. Bu işlem sırasında sıkışma oda sıcaklığında soğutulacak ve dikkatli bir şekilde bir kapakla kapatıldı.

Geçen süre sonra o ürünün steril kavanozlara yakın olabilir gibi kaynatın ve onların ev tedavi etmek.

"Şeker" jam

maddeler:

 • Armut - (saflaştırılmış formda) 2 kg;
 • şeker - 2,5 kg;
 • su - 1 litre.

Armut yıkayın. Özel aracı kaldırmak, çekirdek kaldırmak için. Böyle olmazsa, sadece bu nedenle yarıda bıçağı çıkararak, dilimleri kesebilir.

Meyve bir tencere içine katlanmış ve meyve tamamen altında gizlidir şekilde su ile kapak gerekmektedir. Sonra yumuşak armut kadar kaynatın gereklidir.

Su daha sonra bir kap içine boşaltılır. Başka bir kapta koymak Meyveler.

bir tas su ve büyük bir kupa alın, akışkanın son litre dökün. Sonra, ona şeker ekleyin ve iyice karıştırın. şurup pişirmek için sıcak yüzeye gönder. Kristaller erimesi ve köpük görünene kadar sürekli karıştırın gerekir.

Sıcak şurup olarak pişmiş armut vardiya ve ürün üç saat boyunca soğumaya bırakılmalıdır sonra yaklaşık 10 dakika boyunca pişirmeye hazır olmak. Yine bu saatten sonra 10 dakika boyunca kaynatın.

steril kavanoz, ilk onların şurubu doldurmak için sadece o sıcak armut koymak gerekir ve.

Şimdi kapaklarını kapatmak mümkündür.

şarap ile

açıkça deneme Aşıklar aşağıdaki tarifi tercih ederim.

Pişirme gerekecektir:

 • armut Wildings - 1 kg;
 • şeker - 1 kg;
 • Beyaz şarap - 200 mi;
 • bir limon (suyu).

hazırlık

armut ile iyice durulayın ve birçok yerde onları bir çatalla yendi. Kaynar suyun içine atın ve yaklaşık yedi dakika boyunca tutun. Soğuk su içinde gerekli meyve soğutma, ve daha sonra kuru pota kaydırır.

şurup demlendi kap, şarap döküldü ve şeker ekleyin. Sonra hepsi karışık olması ve plakaya göndermelidir. Şurup bir raddeye gelince, armut üzerine dökün ve emprenye etmek için 24 saat boyunca bırakın.

Aralarında kadar bölünmüş dozlar halinde 12-24 saat aralıklarla bir reçel demlenmiş.

reçel son kez haşlanmış zaman, limon suyu ilave edilir.

Sonuç

armut Wildings kullanılan Şimdi neden biliyorum. Tarifler biz bu makalede ele aldık meyvenin farklı seçenekler reçel. Biz evde kış için böyle bir hazırlık pişirmek zorunda umuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.