Spor ve SağlıkAtletizm

Çorap ayakta yükselişi: cerrahi teknik ve temel hatalar

ayakta dururken ayak üzerinde artış biridir vücut geliştirme temel egzersizler. Bu bacak kaslarının gelişimine yöneliktir. Ana yük buzağı düşer. Ayrıca uzatmak olacaktır yükselişi Aşil tendonu ve ayak bileği eklemleri hareketli hale getirmek amacıyla.

genel bilgiler

Bu alıştırma için, simülatör kullanmak arzu edilir. Özellikle, yani ilk aşamada, en. K. Doğru pozisyonda gövde ile eşleştirir. Ayrıca, simülatör mümkün böylece az yaralanma riskini azaltmak, daha ağırlık çalışmayı kolaylaştırır. Tekniği aynı zamanda özel ekipman üzerinde daha iyi dışarı çıkarmak.

ayak parmaklarının üzerinde duran, oturan yükselişi soleus ve gastroknemius oluşan kaval, özellikle triseps teşvik etmektedir. egzersiz sonucunda bacakların arka yüzeyi niteliksel çalıştı ve güzel bir şekil kazanır. Üstyapı egzersiz sonunda bu egzersiz yapmanızı öneririz.

stabilize kaslar çalışır da dahil. Statik yükün çoğu geri basın olsun.

ev pozisyon

simülatörde çorap kaldırma gerçekleştirmek için, doğru başlangıç konumunu yapmak gerekir.

Sen platforma kalkmak gerekiyor ve omuzlar destek dayanmalıdır. Genellikle yumuşak malzemeden imal edilmiştir. ayak genişliği veya biraz daha küçük bir omuz üzerinde olmalıdır. Ayaklar destek üzerinde sıkıca olmak ve kapalı slayt olmamalıdır. Sadece çorap içinde t ağırlığını taşımak gerekli değildir. Belirleyin. Travmatik, her ne kadar hareket maksimum aralığı için. Ancak, topuk yukarı serbestçe hareket ve aşağı ve platformun seviyesinin altında düşmek gerekir.

denge için, silaha sarılmaya arzu edilir. ağırlık kaldırmak için, tamamen düzeltmek ve bu pozisyonda konut düzeltmek gerekir. Ancak, biraz diz çökmek için arzu edilir ve yükseltileceği zaman onları hareket etmeyin.

ekipman

Egzersiz iki aşamada ayrılabilir. çorap üzerinde gerçekleştirilen ilk sicilini yükselir. Başlangıçta, gerek germek için baldır kaslarını. Sonra ancak hızla yükselmeye başlamak gerekir. Aslında, üst nokta 1-2 saniye terk etmelidir ulaşmak için. Yükselişte triceps üzerindeki yükü artacak durdurmak için gereklidir.

İkinci aşamada, topuk platformun seviyesinin altına düşer. Ancak, biz. Belirleyin., T çok derin vermemeleri gerektiğini kas ya da tendon germek Can. Yavaş yavaş aşağı gitmek gerekir. Aslında, en düşük noktaya ulaşmak, 2 saniyeden daha fazla sürer.

İkinci düzenleme, - ilave kesikler kullanmaktır. parmak ucunda duran Kaldırma maksimum uygulamalı olarak yürütülmektedir ama sarsıntılı hareketi üst noktaya ulaşmak için sonuna eklenir. Sonuç olarak, ek azaltma yük verimlilik artışı oldu. Sadece eğitimli sporcular için performans önerilir.

temel hatalar

Egzersiz son derece basit ve anlaşılır olmakla birlikte, bazı eksiklikler yine de oluşur. Onlar kaçınılmalıdır.

  1. En yaygın hata - bacak kaslarının çoklu daralma. Ne zaman başında bir kez dana gerginlik ayakta çorap da yükselmesini sağlamıştır. Daha sarsıntılı hareketler sonuç vermezse ve sadece kasları "tıkayabilir" ve egzersizin etkinliğini azaltmak için hizmet edebilir.
  2. Diz sabit değildir. Sonuç olarak, atlet yükü kaldırmaya kendini yardımcı bunları çalışmaya başlar. shin üzerindeki yük azalır. Sonuç poluprisedaniya-polupodemy olduğunu.
  3. ağırlık omuzlar ve sallanırız. Bu durumda, tamamen iş farklı kasları değil, kaval.

Hiçbir şey orada bu tatbikata karmaşık. Eğer tekniğini kazanmalı maksimum kilo almadan önce Ancak, tüm elemanların yani. A. Sadece doğru yürütme yaralanmalardan koruyabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.