FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Coğrafi konumu, nüfus ve Almanya'nın alanı. durumu hakkında ilginç gerçekler

Almanya - Orta Avrupa'da modern ve ekonomik olarak gelişmiş devlet. dikkat çekici bu ülke nedir? Almanya'nın alan nedir? Ve Almanlar ilgileniyorsunuz? Bu sorulara verilen yanıtlar makalemizde bulabilirsiniz.

Alman toprakları: alanı ve coğrafi konum

bira, futbol ve ukalalıklarının ülke tepelik Orta Avrupa ova içinde, Avrupa'nın merkezinde yer almaktadır. Dokuz diğer ülkeler ile komşu olan ve kuzeyde o Baltık ve Kuzey Denizi'nde serin sularına tarafından yıkanır.

Almanya'nın nüfusu ve alan hesaplanmış rakamlar nedir? ülke bu iki göstergeler açısından Avrupa'da liderler arasında olduğunu hemen değerinde bir söz.

Almanya'nın toplam alanı 357.000 kilometre karedir. Hemen hemen tüm toprakları yaşamı ve (dağlık bölgeler hariç halkın ekonomik faaliyetlere elverişli olan Bavyera Alpleri güneydoğuda). İklim nem içeriği doğu ve güney-doğu peşin ile azalır, ılıman.

Alman devlet sınırlarının toplam uzunluğu - 3785 km. Danimarka ile - Avusturya, ve en kısa olan - en uzun sınır.

Toplum ve ekonomi: genel özellikleri

Batı (FRG) ve doğu (GDR): Dünya Savaşında kaybeden Nazi Almanya'sı iki parçaya bölündü. Bu pozisyonda, Almanlar, 40 yıl yaşamış 9 Kasım 1989 yılına kadar zaman ünlü Berlin Duvarının yıkılışı. İlginçtir ki, batı Almanya'nın alan alanının doğu kesiminde daha neredeyse üç kat daha fazla idi.

Bugün, Almanya yaklaşık 85 milyon kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl, nüfusbilimciler hafif olsa da, düzeltmek, ama hepsi aynı nüfus artışı - yaklaşık% 0.1. Almanya kentleşme açısından dünyada ilk yerlerden biridir. sakinleri sadece% 7'si kırsal bölgelerde yaşamaktadır. Ülkenin en büyük şehirler - Hamburg, Münih, Berlin, Köln ve Farnkfurt am Main.

Modern Almanya - ekonomik GSYİH açısından önde gelen beş ülkeden biri gelişmiş ve güçlü devlet. makine yapım, kimyasal, elektrik ve kömür: milli ekonominin temeli dört sektörlere dayanmaktadır. Almanya araç ihracatındaki dünyada lider konumunu korumaktadır.

Almanya'da yaklaşık 5 Şaşırtıcı Gerçekler

büyük ölçüde en etkileyici ve bir kural olarak Turistler ve Avrupa ülkesi misafirler aşağıdaki etkiler:

 1. Ülkenin son derece temiz ve iyi yapılmaktadır. Almanya tipik kentsel alanda - çöp, sigara biter ya da tükürme olmadan temizleme alanı parlaklık etmektir. çok temiz ve Alman şehirlerinin sokaklarında temizlenir - Bu ülkede, hatta evde ayakkabılarını çıkarmak değil.
 2. Almanca ve İngilizce yakından Almanya'da iç içedir. "Denglisch": Filoloji özel terim bile yoktur. Das inanılmaz ist! - Böyle ifadeler Almanların konuşulan dilde çok popülerdir.
 3. Almanya'da Pazar - gerçekten kutsal bir gün. dinlenme ve rahatlama açısından "Kutsal". Bu gün, Alman butikler, alışveriş merkezleri ve hatta restoranlar büyük bir kısmı çalışmıyor.
 4. Alman okullarda çok sıradışı (Rus halkı için) değerlendirme sistemidir: En yüksek puanı - Bir "birim" ve en kötü puan - bir "6".
 5. Büyük tarafından ve Almanya'da işe edemez ve devletten sosyal yardım yaşamaktadır. Ancak Almanlar işe utanıyorum. Ve işin yerlerini değiştirmek sevmiyorum.

Almanların zihniyet hakkında biraz

disiplinli, dakik, Çalışkan ... Bu Almanlar hakkında konuşmak sıklığıdır. Bizim hikaye bitirmek Yani ilginç ve etkileyici, size modern Alman anlayışı yaklaşık 10 ilginç gerçekleri sunuyoruz:

 • Almanlar bu ülkede yaya geçitleri güvenli gözlerinle yürüyebilir söylemek, yasa ve yönetmeliklere karşı çok hassastır kapalı;
 • Almanya'da, hatta zengin ve yetişkinler genellikle kiralanan evlerde veya apartmanlarda yaşayan;
 • Alman mizah ABD veya, diyelim ki, bir Rus çok farklıdır;
 • Almanlar ses "s" okunur inanılmaz zordur;
 • Almanya akşam yemeği çok çoğunlukla geleneksel sandviç (jambon, peynir veya sebze) ile ikame edilir; Akşam yemeği burada denir - Abendbrot ( «akşam ekmek");
 • Gariptir ki, ancak ülkenin en popüler sokak gıda - döner kebap;
 • Almanlar - çok spor en kolay burada ulus koşu, yüzme ve bisiklet, aktif futbol, bowling ve hentbol oynamaya;
 • Alman kadınlar için ilk doğum ortalama yaş: 29-32 yıl;
 • Almanya'da yüksek topuklu bir Alman kadınla buluşmak çok zor;
 • Almanlar neredeyse her zamanki çorba hazırlamak değil, ama ekmek büyük bir zevkle yenir (ve tüm olası formları ve şekillerdeki).

Sonuç

357 021 - Bu çeyrekte Almanya'nın alandır. km. ülkenin Avrupa orta kesiminde yer alan ve denize geniş bir çıkışa sahiptir. Bugün oldukça güçlü ve devlet gelişmiştir. Almanya - AB'de önemli oyunculardan biri, bu "Big Seven» (G7) bir parçasıdır ve vatandaşların yaşam çok yüksek bir standart sunuyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.