FormasyonOrtaöğretim ve okullar

"Fırtına" konulu Kompozisyon: oyun hala neden alakalı olduğunu?

oyun A. N. Ostrovskogo "Fırtına" o 1859 yazılmış olmasına rağmen, bugün bile onun alaka kaybetmemiştir. Çalışmasının başlığı "Haze" olarak serflik temelleri zaten harap, toplum değişimin eşiğinde olduğu zaman ürün aynı anda üretildi olduğunu belirtmekte yarar var. Ama yazar tarafından gündeme getirilen konular, sosyal olarak politik çok değildir.

oyundaki fırtınanın görüntüsü

"Fırtına" konulu Kompozisyon üründe bu sembolün kısa bir açıklama olmadan imkansızdır. bu konuda söz etmez bile bu doğal fenomen, eylem boyunca mevcuttur. onunla birlikte gelen bu endişeli, gergin atmosfer, ana karakterin hayatında olduğu - Catherine.

Fırtına kocası ana kahraman servis aldatılmış gereken misilleme habercisi ürünü olarak hizmet vermektedir. Katherine bu Tanrı'dan bir ceza olduğuna inanıyor, bu yüzden o kadar çok korkuyor ondan olduğunu.

Ama kitapta başlıklı "Sis" her görüntü kahraman için ceza kişileşmesi çok daha geniş düşünülmelidir. Daha sonra karakterlerin (ve Katerina Kabanova Wild ve Boris) arasında bir çatışma ile sonuçlanan eskimiş emir ve ilerici görüşleri, - doğanın Bu korkunç fenomen açıklanan toplumda hakim gergin durumu, çıkar çatışması sembolize eder.

"Fırtına" denemesinde da kısaca diğer kahramanların tutumunu göz önünde bulundurmalıdır: toplum, "domostroevskogo" parçasını, Katherine yanı sıra kendisine gelir. Kuligin örnekte olduğu gibi diğer insanlar, bakış bilimsel açıdan görüyorum. Fırtına o zaman Rus toplumunda meydana gelen bölünmüş sembolize eder.

Üründe Catherine görüntü

"Fırtına" denemesinde Catherine görüntü yazmak için en favori biridir. Ana karakter vicdana hiçbir taviz, ama yine ne istediğini elde etmek mümkün olmayacaktır güçlü karakteri, genç bir kadın olarak yazar tarafından gösterilmiştir çünkü.

Katerina diğer insanlardan çok farklıdır, bu kimin o yüzü vardır, hala yaşayan, zalim karakteri Kabanova o Goeth tanımıyor. Başka şartlar yetiştirilen, o ne isterse olmadığını fark eder. Katerina herkes dua haricinde destek ve teselli bulmak mümkün değil.

yolu o oyunun sonunda yaptı - o günlerde, genç bir kadın domostroevskogo düzeni direnmek zor olurdu, çünkü doğal bir adım oldu. Katherine hayat değişecek umut olmadan, aldatma ve korku içinde yaşamak istemiyordu. Bu yüzden en aşırı önlemler almaya karar verdi, ancak bu adımın Catherine güçlü bir karakter yeterince cesaret, sahip olmak gereklidir.

aksiyon kahramanı Değerlendirilmesi

Hangi sorunlar üzerine bir makalede ele alınabilir "Fırtına" Ostrovsky'nin? Catherine görüntü - ifşa edilmelidir en çok merak sorunu. Genç bir kadının eylemlerinin net bir değerlendirme vermek zordur. o özgürlüğü bulma topluma bir meydan okuma, zorbalığından özgürlük vardır - Birisi onun umutsuz hareket olduğunu düşünüyor. Tabii ki, Catherine üzgünüm, ama başka bir şekilde o yapamadı. Bu nedenle, Dob ve onu karşılaştırıldığında için "Karanlıkta ışık ışını."

Ancak bazı eylemlerin bu değerlendirme ile aynı fikirde değilim. Onların görüşüne göre, bu hareket bir şey değişmez, çünkü bir süre sonra her şey normale dönecektir. Bu toplumda yatıyor sorun, çözüm değil - Bu o kimsenin eylemi Katherine çünkü kanıtlamıştır yaptı. Bu karşılaştırma ve Catherine beam karşı çıkarak, görüş Pisarev olduğunu.

görüşler farklı olmasına rağmen, Catherine görüntü çok iyi, o kayıtsız kimseyi bırakmaz yazar tarafından kurulmuş olduğunu kesin olarak söyleyebiliriz. Ostrovsky kendisi onun karakterini pişman aksi halde ortaya çıktı o kadar iyi onun oyun yazmak olmazdı. Ve şimdi, bu iş çağdaş dünyada alakalı önemli toplumsal sorunları yaratmaya devam etmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.