Ev ve AileÇocuklar

Çocuklarda sinüzit: semptomlar ve tedavi. Çocuk doktoru ile danışma

Semptomları ve tedavisi bugün konuşmamızın konusu olan çocuklarda görülen jenantrit , ilk birkaç haftada pratikte asemptomatik olan bu sinsice hastalıklardan biridir, ancak gelecekte ciddi komplikasyonlara neden olabilirler. En olumsuz durumlarda, menenjit, serebral ödem, göz kapağı ve ocellus lifi, üst çene periostiti, göz yuvalarının osteoperostiti vb. Olabilir. Sinüzitin başlangıcı ve gelişimi, çeşitli mikroorganizmalara (mantar ve bakteriler), alerjilere, adenoidlerin çoğalmasına ve Burun septumu deformasyonu.

semptomataloji

Çocuklarda sinüzit görülme nedenlerinden, hastalığın belirtileri ve tedavisi neredeyse bağımsızdır. Çocuğun bir uzmana gösterilmesi gerektiğini ebeveynlere gösteren işaretler, çoğu durumda yakınsama. Bunlar:

  • Burnundan pürülan veya sulanan eşlik eden uzun süren burun akıntısı;
  • Ağızda kuruluk hissi;
  • Sabahları öksürük (gece mukusun nazofarenkse damladığı gerçeğinden kaynaklanır);
  • İnflamatuvar burun sinüsündeki ağrısız hisler (elmacık kemikleri, yanakları, gözleri ve hatta dişleri verebilir);
  • Koku bozulması;
  • Hızlı yorgunluk, yoksunluk;
  • Gözlerin yırtılması ve kızarıklığı, bazı durumlarda konjunktivit;
  • baş ağrısı.

Dolayısıyla, kendisinin, şu anda düşünmekte olduğumuz semptom ve tedavide sinüzit olduğunu gösterir. Bu nedenle, bu işaretleri çocuğunuzdan fark ettikten sonra, onu doğru tanı koyacak ve nasıl ilerleyeceğinizi söyleyecek Laura'nın resepsiyonuna çağırın.

Pediatrik genetiktit tedavisi

Uygun bir tedavi metodu seçerken, doktor birçok faktörü dikkate alır. Bunların arasında - hastalığın temel nedeni ve süresi, inflamasyonun gelişme aşaması, çocuğun genel durumu, eşlik eden hastalık ve bozuklukların varlığı.

Tedavinin önkoşulu, yatak istirahatına uymaktır. İleri vakalarda hastaneye kaldırma gerekebilir. Her şeyin suçu bir enfeksiyon ise, bir dizi antibiyotik reçete edilir. Aynı zamanda en etkili olan preparatlar "Cefazolin", "Penisilin", "Biseptol" ve ayrıca "Ampisilin" olarak kabul edilir. Bunlara ek olarak, vazokonstriktörler önermektedir (ilaçlar "Galazolin", "Doktor Taish Nazolin", "Nazivin", "Nazol", "Farmazolin" vb.). Hangi belirtilerin jenalantit eşlik ettiğine bağlı olarak, bu hastalığın çocuklarında tedavi, anti-inflamatuar, analjezik ve antipiretik ilaçların kullanılmasını gerektirebilir.

İyileşme sürecini hızlandırmak için, birçok doktor farklı bir taktik seçip radikal prosedürler (klasik bir ponksiyon, burun yoluna ya da bazı yollarla burun pasajlarının lavajını düşündüren "guguk" içine iğne ilaçları eklenmesi) reçete eder).

İyileşme aşamasında fizik tedavi (akupresure, elektroforez, lazer ve refleks terapi vb.) Yanı sıra çeşitli fitopreparasyonların kullanımı gösterilmiştir.

Bir çocuğun sinüzit tedavisinde birkaç insanın tavsiyesi var. Örneğin, ılık ahududu, frenk üzümü, konserve ve deniz kerevit kompostolarını küçük porsiyonlarda içmek son derece yararlıdır. Bazıları sarımsak sapının dumasını solumaya çocuklara tavsiyelerde bulunur, çünkü bu çok iyi yardımcı olur ve burnu uzun süre keser. Deniz otunu ve köpek gülü yağı, meyve suyu veya pancar veya havuçun kaynatılması için yararlıdır. Nefes almayı ve iltihaplanmayı azaltmak için, küçük bir bal tarağı çiğneyebilirsiniz. Ve sarımsak, soğan, yaban turpu ve aloe genellikle bu soruna karşı mücadelede vazgeçilmez bir yardımcıdır.

Artık çocuklarda sinüzit ile ilgili temel bilgileri, hastalığın semptomlarını ve tedavisini biliyorsunuz ve sorunu zamanında fark edeceksiniz ve en erken aşamada onunla baş edebileceksiniz. Sağlıklı olun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.