Ev ve AileÇocuklar

Memo genç yaya: Her Çocuğun Bilmesi Gerekenler?

herhangi bir mahalde sakinleri trafik kuralları bilmek ve onlara uymak gerekir. Oldukça canlı bir hareket var olduğundan bu, büyük şehirlerde yaşayanlar özellikle doğrudur. Yol Merit - özne hiçbir matematik veya yazım daha az önemlidir. Memo genç yaya çocuk sürücülerin ve yayaların dünyada gezinin yardımcı olacaktır. Onun kuralları yol ve hoş olmayan olaylar üzerine tehlikelerden korumak.

not ana hatları

Yolda davranış kuralları oldukça basittir, ancak bunlar açıkça ve koşulsuz saygı bilmemiz gerekir. Ardından kişi güvenli olacak ve ihmal sonucu veya saçma bir kaza olarak acı olmaz.

Notun ana kurallar:

  • Yayalar yolda yürüyemez, onlar kaldırımda sadece hareket etmeliyiz. Karayolu taşıma için tasarlanmıştır.
  • Hiçbir kaldırım varsa, sen yolun kenarı boyunca taşımanız gerekir. Yolun sol tarafına tutmalı çarpışmayı önlemek için. Bir kişinin taşınmasını karşılamaya gittiğinde, hep onu görmek ve ihtiyaç duyulduğunda geri adım yeteneği vardır.
  • Memo genç yaya yol çapraz önce, bir adam kendi güvenliğini dikkat çekmek için sol ve sağ bakmakla yükümlü olduğu çocukları öğretir. taşıma hızla hareket veya yakınında ise, kaçırmak gereklidir.
  • otobüs durağında, yani sadece belirlenen alanlarda otobüs bekleyen veya bir minibüs olmalıdır durur. Eğer böyle değilse, yolun veya kaldırımın kenarında durmak gerekir.
  • Hiçbir durumda yol boyunca çalışamaz. bir yaya aniden görünüm, sürücü zamanında kendi yolunu bulamıyor ve bir kaza olacak. Nedenle karayolu adımı taşımak daha iyidir.
  • Dur bir otobüs ya da diğer araç ise, diğer araçlar görmek için arkasında almak zorunda. Eğer yol çapraz önce, hemen yakınında Yaya geçidi bulunduğu olduğundan emin olmak gerekir.
  • Carriageway çocukların 14 yaşını ulaşmak sonra bisiklete binmek ve dıştan takma motorlu olabilir - 16 yaş.
  • Memo genç yayalar ve yolcular söylüyor hemen yola tükendi edemez toplu taşıma çıktığınızda. Her şeyden önce, hiç araba olmadığından emin olun. En yakın olmalıdır Yolu geçin yaya geçidi.
  • durumda mavi yanıp sönen ışık ve özel bir ses sinyali ile yaklaşan araç, yayaların onları atlaması gereken yerde ve yol boyunca aday olmamaya. Sen Taşıma konumuna ve karayolunda serbest bırakmak için yol vermelidir.

Nerede bir yaya olabilir?

Yaya yürüyüş bir kişi olarak kabul edilir. Karayolu üzerinde yaklaşık yürümek ve araçlara doğru gitmek yasaktır. O yolun kenarında değilse, kaldırımda taşımak veya gerekir. Ve sonra bir yaya araba fark edebilmek ve sürücüler bunu görecek.

Nerede yol çapraz?

Memo genç yaya karşıdan karşıya geçerken için, özel olarak belirlenmiş yerler vardır belirtiyor. Onlar "zebra" denir yolda, yol işaretleri ve işaretleriyle belirtildiği. hiçbiri mevcut değilse, kaldırımlar veya yol kenarlarının hatlarının kavşaklarda yol geçebilir.

tam güvenlik içinde gensoru yoksa hiçbir durumda yol çapraz olamaz. Sağdaki - Daha sonra yolun kenarında durup soldaki durumu değerlendirmek ve olmalıdır. Makinelerin yoksa, sen doğru açıyla yol geçebilir. Karayolu kolaylıkla görülebilir o yerlerde bunu yapmak için daha iyidir.

Neden trafik gerekiyor?

Çocuklar için Genç yaya hatırlatma nasıl trafik ışıkları kullanmak çocuklar öğretmek. kırmızı ışık, yapamazsınız yol çapraz zaman, araca atlamak gerekiyor. Sarı ışık hazırlayıp yeşil gerektiği anlamına gelir - yokuş geçebilir. Her durumda riske değer ve yakın makineler olmasa bile, bir kırmızı ışıkta yolda hareket etmez.

Ama ışık yeşile döndü bile, kaldırımda keskin tükendi olamaz. Öncelikle karayolu serbest olduğundan emin olmak gerekir.

genelinde kaçma!

Ebeveynler makineleri çok tehlikeli çocuğa açıklamak zorundadırlar. Sürücü hemen Aracı durdurun, nedenle son anda yol çapraz gerekli değildir. yaya ve sürücü uzaktan birbirini görecek olursa durum daha güvenli olacaktır.

tehlikeyi tahmin - Memo genç yaya ana kural kanıtıdır. Bu arsa oldukça zararsız gibi görünse bile, her zaman çok dikkatli olmak gerekir. Bazen araba en beklenmedik yerde görünen ve her zaman zamanında tepki olamaz sürücü, o bir adam gördü.

Bir çocuk oluşabilecek karayolu trafiğine ilişkin tüm sorular, cevapları, genç yaya bir hatırlatma verir. "Yol birçok tehlikeler ile dolu olduğunu unutmayın!" - yani ebeveynler çocuklara öğretmek için gerekenler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.