BilgisayarlarEkipman

MSI N1996: Soket 754 ve AMD işlemcilere dayalı bir bilgisayar montajı için mükemmel anakart

"Soket 754" dayalı bir kişisel bilgisayar montajı için Süper anakart - hepsi MSI N1996 bu. Bu karar genişleme yuvalarının hemen hemen tüm olası seçenekleri dahil, ve o kadar modası geçmiş bileşenleri ve onların yeni sürümlerini kullanmak için sistem ünitesinin kompozisyonda izin verilir. Bu sayede her durumda yapılandırma PC mümkün olan maksimum toplamak mümkündü.

Niş anakart. onun düzeni

MSI N1996 ilk ve orta seviyenin sistem birimlerinin montaj üzerine yoğunlaştı. Aynı niş azından kendini CPU soketi "Soket 754" odaklı oldu. Ayrıca, bu durumda, sınırlayıcı faktör işlemci soketi ve platformu için tasarlanmış işlemciler listesi veya anakart değildir. Bu, yalnızca bir tek çekirdekli Athlon 64. Septron ve aynı zamanda yüksek performanslı çözümler segmenti "Soket 939" düzenlenen dahil. ikisi arasındaki temel fark kontrol RAM, (çift çekirdekli dahil) CPU'nun daha verimli model ve yarı iletken fiş ile desteklenen yüksek bir saat frekansı geliştirmektir. "Güney köprüsü" - bu modelin aynı kurul sadece tek yonga dayanmaktadır. İkinci bileşen, CPU içine entegre edilmiştir. kartının sağ kenarı entegre I / O portları bir dizi oldu. karşılıklı yan RAM yuvası bırakılmıştır üzerinde, elektrik konektörleri ve bağlantı noktaları IDE sürücüleri ve SATA bağlanmak için kullanılır. Kesin CPU soketi arasında orta plakanın üst kısmına yerleştirilmiştir. altındaki alt kısmında bulunan "Güney Köprüsü". Dış kontrollerinin yüklenmesi Başka hücre aşağıda gruplandırılmıştır. MSI N1996 çekilen konnektörleri sağ alt köşesinde kontroller ve ekran çerçevesini bağlamak için.

Yonga seti, işlemci soketi ve CPU tipleri

yonga seti nForce 4 dayalı MSI N1996 anakart NVidia tarafından desteklenmektedir. "Güney köprüsü", genişleme yuvaları ek kontrolörleri ile etkileşim sorumludur - Bu çip sadece tek bir çip üzerinde dayanıyordu. Kuzey Köprüsü (bu daha önce belirtilmiştir) CPU çipine aktarıldı. "Soket 754" - Bir işlemci soketi MSI N1996 arkasında olduğunu. Bu ürünün özellikleri de cihazın 64 işlemcilerin "Soket 754" için tüm modelleri Septron ve Athlon destekler olduğuna işaret edilmektedir. Ne yazık ki, bu platform için çift çekirdekli işlemci serbest bırakıldı ve bunun sonucu olarak, bunlar bulunmazsa bu listesinde yer almaktadır.

I / O portları. Genişletme yuvaları ve yükleme RAM şeritler

anakart MSI N1996, bu I / O portları ile donatılmıştır:

  • 2 x PS / 2 klavye ve tuş takımı.

  • çevre aygıtları (veya MFP veya tarayıcı ya da yazıcıyı) bağlamak için 4 x USB 2.0.

  • bilgisayar ağına bir bilgisayar bağlantı 45-1 RJ x.

  • Bir hoparlör sistemi oluşturmak için ses portlarının ayarlayın.

  • 1 x COM çeşitli çevresel aygıtların bu standart bağlamak için kullanılır.

  • 1 x LPT eski yazıcılar modifikasyonları anahtarlama gerçekleştirmek için.

RAM Slot - 400MHz kadar çalışma frekansı ile 2. Desteklenen DDR standardı. RAM, bu durumda, kontrol birimi, bir tek kanal ve bu nedenle düşük kapasite şeritlerinin iki kat kullanımı çok az bir anlamı yoktur (256 iki şeritler veya 512 1 birimi arasında, örneğin herhangi bir fark, - performansı aynı olacaktır). aşağıdaki gibi bu durumda genişleme yuvası listesi:

  • 1 x 16X PCI-Express veya 1 x AGP 4X - ayrı bir grafik hızlandırıcı için.

  • Harici kontrol için 3 x PCI.

Yorumlar sahipleri. Olası sorunları. ürünün değeri

İçinde herhangi bir önemli eksikliklerin zamanda gözlenmiştir. Hiç konumlandırma ve değeri ışığında en iyisi bu noktada Soket 754. yönelik ürünleri ve 10 yıl önce bu kararın sahiplerinin değerlendirme biriydi. Şimdi bu anakart dökümleri her türlü forumlarında bir mesaj bulmak çok nadir değildir. Ama biz 10 yıldır anlamak gerekir - bu bilgisayar teknolojisine bir zaman çok önemli bir dönem. "Soket 754" ve bulaştığı tüm bu hem ahlaki ve fiziksel eskimiş olmuştu. Nedenle, bu durumda yapılacak yükseltme ve PC'nizin hızını artırmak için daha doğru olacaktır. Şimdi anakart MSI N1996 işlevselliği onarım ve geri yüklemek için yeteneği ile ayarsız 150-200 ruble karşılığında satın alınabilir. İyi durumda 500 ruble için satın alınabilir. acil ihtiyaç platformda ve daha yeni ve verimli işlemci soketine yükseltmek için hiçbir ek para olduğu aynı zamanda tabanlı bir PC geri zaman bu kartı yalnızca durumda mantıklı satın alın.

Sonuçlar. aciliyeti

MSI N1996, 2003- 2006 döneminde bir topikal ürün olmuştur. Gelecekte, tahta "Soket 754" yerine teknik şartname ve performans "AM2" açısından daha ilerici geldi. "AMD" in soket tipi beri sayısız değişiklikler yapılmıştır. Bu nedenle, bu incelemede dikkate tahta, hem ahlaki ve fiziksel modası geçmiş. bu temelde Bilgisayarlar modernizasyon acil ihtiyacı var. Onun kapasitesi sadece en basit ve en az gerektiren işlemler için yeterli olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.