FormasyonÖykü

Birinci Dünya Savaşı: kiminle savaştı? savaşan güçlerin amaçları. Kim Rus mücadele?

Birinci Dünya Savaşı: kiminle savaştı? Şimdi bu konu birçok sakinlerini karıştırmak muhtemeldir. 1939 yılına kadar dünyada denir Ama Büyük Savaş, 20 milyondan fazla kişinin ölümüne ve sonsuza kadar tarihin akışını değiştirmiştir. kanlı imparatorluğun 4 yıl çökmüş için, onlar ittifaklar yapmak, insanları kayboldu. Nedenle, en azından ortak gelişimi için hakkında bilmek gerekir.

Savaşın patlak nedenleri

19. yüzyıla gelindiğinde, Avrupa'daki kriz tüm önemli güçlere açıktı. Birçok tarihçi ve analistler için farklı popülist nedenlerini alıntı Birinci Dünya Savaşı. Daha önce savaşmış kiminle Birisi, bazı insanlar böyle devam birbirlerine kardeş ve vardı - tüm bu çoğu ülke için çok az veya hiç değeri vardı. I. Dünya Savaşı içinde savaşan güçlerin amaçları farklı, ama temel nedeni nüfuzlarını yaymak ve yeni pazarlar kazanmak için büyük sermayenin isteğiydi.

Her şeyden önce o saldırgan kim o oldu ve aslında savaşa gitti olarak dikkate Almanya'nın isteği alın gerekmektedir. Ama sadece varsaymak gerekmez Alman İmparatorluğu savaşa istedi ve ülkenin geri kalanı saldırı planları hazırlanmış ve sadece kendilerini savundu değildir.

Amacı Almanya

20. yüzyılın başlarında, Almanya hızla büyümeye devam etmiştir. İmparatorluk iyi ordu, silah, modern tipleri, güçlü ekonomisi vardı. o tek bayrak altında Alman toprakları birleştirmek oldu asıl sorun, yalnızca 19. yüzyılda oldu. Almanların ve dünya sahnesinde önemli bir oyuncu soyundu. Ama büyük bir güç olarak Almanya'nın oluşumunun zaman aktif kolonizasyonu sırasında kesildi. İngiltere, Fransa, Rusya ve diğer ülkelerde birçok koloniler vardı. Bunlar ucuz emek, gıda ve belirli malların bolluğu açmasına izin bu ülkelerin sermaye için iyi bir pazar açtı. Almanya'da, öyle değildi. Emtia aşırı durgunluk yol açmıştır. Nüfus artışı ve yerleşim sınırlı alanlarda bir gıda açığı oluşturdu. Sonra Alman liderlik ikincil bir sesle, uzak Commonwealth üyesi olma fikrinden taşınmaya karar verdi. Bir yerde 19. yüzyıl siyasi doktrinleri sonuna doğru dünyanın önde gelen güçler olarak Alman İmparatorluğu'nun yapımına yönelikti. Ve bunun tek yolu - savaş.

Yıl 1914. Birinci Dünya Savaşı: savaştı?

Diğer ülkeler de benzer şekilde düşündük. kapitalistler genişleme tüm büyük ülkelerin hükümetlerini bastırıyor. Rusya her şeyden önce özellikle Balkanlarda, mümkün olduğunca çok sayıda Slav topraklarına olarak bayrağı altında birleştirmek istediği, yerel halkın böyle himayesi sadık fazla olduğunu.

Türkiye'nin oynadığı önemli rolü. Dünyanın önde gelen oyuncuları yakından Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılışını izlerken ve bu dev bir parça ısırmaya anı bekledim edilir. kriz ve beklenti Avrupa'da hissedildi. bundan sonra Birinci Dünya Savaşı ardından şimdi ne Yugoslavya ise, kanlı savaşlar bir dizi oldu. Birisi kimi de bazen Güney Slav ülkeleri kendilerinin halk hatırlamıyorum, Balkanlar'da savaştı. Kapitalistler asker yarar bağlı olarak müttefikler değişen, ileri sürdü. Yerel bir çatışma daha iddialı büyük olasılıkla bir şey, Balkanlardaki ne olacak açıktı. Öyle de oldu. Haziran ayı sonunda, Gavrilo Princip Arşidük Ferdinand vurdu. Avusturya-Macaristan İmparatorluğu savaş ilan için bir bahane olarak bu olayı kullandı.

tarafların beklentileri

Birinci Dünya Savaşı savaşanların, ülke söz konusu ihtilaf neden olacaktır düşünmüyor. Eğer detaylı olarak tarafların planlarını incelerseniz, bir nedeni hızlı başlangıçlı kazanacak açıkça bellidir. Savaşmaya birkaç ay fazla verildi. Bu hemen hemen tüm güçler savaşa katılan zaman Tarihte böyle emsaller olmasaydı gerçeği de dahil olmak üzere kaynaklanıyordu.

Birinci Dünya Savaşı: kime karşı savaştı?

1914 iki ittifaka arifesinde sonucuna vardı ve Üçlü İtilaf bulundu. Birinci grup Rusya, İngiltere, Fransa içerir. İkincisinde - Almanya, Avusturya-Macaristan, İtalya. Daha küçük ülkeler bu birliklerin birinde, etrafında birleşmişlerdir Birinci Dünya Savaşı. Kim Rus mücadele? Bulgaristan, Türkiye, Almanya, Avusturya-Macaristan, Arnavutluk. Yanı sıra diğer ülkelerin silahlı kuvvetlerinin bir sayı olarak.

Doğu ve Batı - Balkan krizden sonra, operasyonların iki ana tiyatro Avrupa kurulmuştur. Mücadele de Kafkasya'da ve Orta Doğu ve Afrika'da çeşitli koloniler halinde gerçekleşti. Birinci Dünya Savaşı yol açtı bütün çatışmaları saymak zordur. Birisi, mücadele ettiği kiminle, belirli bir birlik ve toprak talepleri üyelik bağlıydı. Örneğin, Fransa uzun kayıp Alsace ve Lorraine yeniden istedi. Ancak Türkiye - Ermenistan kara.

Rus İmparatorluğu savaş en pahalı çarpıyordu. Ve sadece ekonomik açıdan. Rus birliklerinin cephelerde ağır kayıplar.

Bu sosyalist devlet sonucunda oluşmuş Ekim Devrimi'nin nedenleri biriydi. Batı'da gönderilen binlerce seferber ve birkaç döndü neden İnsanlar sadece anlamıyorum.
Yoğun temelde savaşın sadece ilk yıldı. Daha sonra, bir konum mücadele ile karakterize edilir. siperlerde birçok kilometre, savunma yapılarının inşa sayısız çeşitliliği kazdık.

Atmosfer pozisyonel kalıcı savaş çok iyi kitabında Remarque en açıklanan "Batı Cephesinde Yeni Bir Şey." Bu siperlerde diğer tüm kurumların maliyetlerini azaltarak, askerlerin yaşamlarını ve savaş üzerine münhasıran çalışan ülkelerin ekonomisini öğütülür edildi. 11 milyon sivil hayatını Birinci Dünya Savaşı iddia etti. diye savaşan kiminle birisi? kapitalistlere karşı kapitalistler: Bu sorunun cevabı sadece biri olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.