BilgisayarlarEkipman

Monitör LG Flatron W2252TQ. Modele genel bakış

Şık bir tasarım, 22 inç ekran , geniş bir görüntü formatı, DFC ve RTC teknolojisinin bir bileşimi LG Flatron W2252TQ monitör. Koreli üreticiler bilgisayar teknolojisi pazarında iyi kurulmuş durumda. Ürünleri dünyaya yayıldı. Tabii ki, bu kullanıcıların eline geçer. Ne de olsa, geniş bir servis merkezi ağı, LG Flatron monitörlerinin ekonomik bir onarımını sağlar ve "elektronik arkadaşları" için sakin bir his verir. Bununla birlikte, her modelin avantaj ve dezavantajları olabilir. Bu nedenle, incelenen varyantın özelliklerini daha ayrıntılı olarak anlamak yararlı olacaktır.

Monitör tasarımı

Kasa siyah plastikten yapılmış. Alt kısmın konturu gümüş bir parça ile vurgulanır. Orijinal tasarım kararı, bu detay düz bir yay biçiminde tasarlanmıştır. Görünüşe göre monitör sahibine mutlu bir şekilde gülümsüyor. Aynı renk çözümünde, monitör standı da yapılır. Kasa üzerinde, gerektiğinde duvara sabitlenen özel konektörler bulunur.

Ana Özellikler

LG Flatron W2252TQ monitör aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  • Çözünürlük 1680 x 1050;
  • Piksel boyutu 0,282 x 0,282 mm;
  • 700: 1 bölgedeki statik kontrast;
  • Cevap süresi yaklaşık 2 ms;
  • Görüş açısı 170 °;
  • Maksimum parlaklık 300 cd / m2'dir.

RTC Teknolojisi

Piksel tepki süresinin telafi edilmesi amaçlanmıştır. Görev, ekrandaki yarı tonların değişim hızını arttırmaktır. Bunu yapmak için, monitör hücreleri bir renk değiştirme için gerekenin altında veya daha büyük bir voltajla beslenirler. Bu durumda, reaksiyon oranının hesaplanması Gri-Gri metoduna göre gerçekleşir. Matrisin gri tonları arasındaki geçiş süresinin ölçülmesinden oluşur. Geliştiriciler, Siyah-Beyaz-Siyah'ın klasik resepsiyonundan uzaklaştı (siyah rengin beyaza geçiş hızının ölçülmesi ). GTG yöntemi, görüntü değişikliklerinin dinamiklerini daha doğru gösterdiği için daha umut vericidir.

DFC teknolojisi

Özü, ekrandaki görüntüyü değiştirirken görüntünün parlaklığını kontrol etmektir. Bu, dinamik sahnelerde yüksek kaliteli bir görüntünün sürdürülmesini mümkün kılar. Bu durumda, monitör LG Flatron W2252TQ, tonların derinliğini ve siyahın doygunluğunu korur. Burada dinamik kontrast değeri 10 000: 1'e erişiyor. Monitördeki video kalitesi , TV ekranındaki görüntü netliği ile oldukça benzer. Neredeyse tüm LG monitörlerinin DFC teknolojisi kullandıklarına dikkat edilmelidir.

Ek Özellikler

LG Flatron W2252TQ monitörünün sahip olduğu birkaç ilginç özellik var.

  1. Ez Zooming. Bu değer, yalnızca 1 tuş kullanıldığında ekran çözünürlüğünün hızlı bir şekilde değiştirilmesini sağlar.
  2. 4: 3 Genişlikte, 4: 3 resmin genleşmeden veya ortalanmadan geniş bir biçime uyarlanması. Bu işlev görüntü bozulmasını önler.
  3. Farklı modlar arasında geçiş yapma özelliği, en uygun monitör ayarlarını kullanmanıza yardımcı olur . Mevcut ayarlar: "Normal", "İnternet", "Sinema", "Gösterme" ve "Kullanıcı".
  4. Ve her açıdan güzel bir bonus! Monitör açıldığında herhangi bir melodiyi sese koyma özelliği.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.