Spor ve SağlıkFutbol

Kaç oyuncu futbol takımı ve ne işlevler yerine getirdikleri

futbol rekabetin temel kuralları ve nüansları kontrol Yönetmelikler, ilk kez 1948 yılında pratikte test edildi.

onun hükümleri uyarınca, oyun sırasında bir futbol takımında oyuncu sayısı on bir aşmamalıdır. Bu sayı kaleci içerir. Buna ek olarak, gerekirse yaralı ya da yorgun yerini alabilir oyuncular var. Bu oyuncular yedek denir. sahadaki sporcuların en az sayıda bulunmaktadır. Onlar yedi daha az kalırsa hakem maçı durdurur.

bankta Değiştirme

Peki, kaç futbol takımı oyuncuları, anladık. düzenlenen yarışmanın kurallarına tabi yedek sayısı. ulusal şampiyonluklar yarışmasında, resmi uluslararası maçlar, hem de Avrupa kupası en çok üç oyuncu değişikliği yapabilir. dost maçlarda ise sayıları altıya artırılabilir.

Diğer tüm durumlarda, bir futbol takımı oyuncuları gidebilir ne kadar sorusu maç öncesi hakemle düzenlenmiş anlaşmanın yerini alacak. alanında, onlar oyunun başlamasından önce yargıcına teslim özel listede yer alan sadece bu oyunculara bırakmak hakkına sahiptir.

değiştirilmesi için prosedür

Futbol takımına oyuncular aşağıdaki sıraya göre değiştirilmelidir:

 • başlangıçta yerine hakeme bildirmek için gereklidir;
 • Yedek alan belli bir oyuncu tamamen (hakimden sinyali) dışında bırakın sonra çalışır;
 • değiştirme hattının orta kısmında yer alır;
 • yerine oyuncu değiştirilmesinin ardından tamamen bitirilmesi düşünülmektedir;
 • futbolcu, artık maçında yer alır alanını terk eder ve otomatik olarak birinci takıma yatırılır yerine serbest bırakıldı.

futbolda Savunma pozisyonları

 1. ceza alanı içinde elinde topu almak için özel bir hakkı sahip oyuncu, - Kaleci. Bir efsanevi kişilik, çünkü düşman alarak sınır kapısını savunur. Bu takımın neredeyse yarısını temsil eder.
 2. Temizleyici - onların kapılarına yakın tüm diğer oyuncular ve savunmada onların kusurlarını temizler bir stoper, konumu. Modern futbolda bu rolü kullanılan hemen hemen hiçbir zaman.
 3. Merkez savunucusu - doğrudan ileri düşmana karşıdır savunma ayağı. Genellikle antrenörler planın iki üye ile devrelerdir. Bu oyuncular yalnızca standart hükümlerine yapılan saldırının devam ederler.
 4. sağ ve sol savunucuları savunmada ve saldırıda yan etrafında çalışan. Sen mükemmel hız ve dayanıklılık olması gerekir. Onlar (ana taşıyıcılar komuta) görüşlü olarak kullanılabilir.
 5. Defansif orta saha - Bir temizleyici gibi, ama kapıda hareket etmez ve kanatlar arasında merkezi hattı ve orta saha ve grevcilerin arkasında temizler. Temel işlevi - topun bir seçimi ve bir saldırı.

Futbol takımına birçok oyuncu koruma odaklı nasıl seçimi baş antrenör düşer.

futbolda mevkiler

 1. sağ ve sol yarısı (kanatçılar). Birçok ekipleri Ancak, görev böğür savunma oyuncusu ve kanat oyuncusu uzlaştırmak için bir eğilim vardır, pozisyon kanatçılar kullanın.
 2. Oyun kurucu - Orta sahanın ortasında, saldırgan ekibin şefliğini. hemen her saldırı düşman kapıları içinden geçiyor, çünkü mükemmel bir top sürme yeteneklerini ve oyunun anlayışa sahip olmalı.
 3. İleri - saldırılarını uçlu bir oyuncu. Temel işlevi - topları gol daha - iyi.
 4. forvet arkasında oynayan öne çizilen, daha sonra ana forvet yakın (kendi hedefi doğrultusunda) bulunmaktadır. Genellikle mükemmel tekniği ve inme geldi.

Kaç futbol takımında ve onlar hareket hangi belirli pozisyonları üzerindeki oyuncuların dikkate rakip takım oyunlarının özelliklerini alarak taktik kurulum koç bağlıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.