FormasyonSSS eğitim ve okul

Çevresel hareket sıklıkta kavisli hareketi olur

Kendi başına, daire orjinal Enigmas kaynağı, aynı zamanda yaratıcı çözüm olmuştur. Bu rakam sonsuzluğun en sık kullanılan sembol olarak kullanılmaktadır. Genellikle kare daire karşı. Gönderen etrafında ayrılmaz tekerlek ve dairesel hareketin imajına bağlı. Bu süreçte, insanlığın büyük beyinler, sadece felsefi hissiyatını kendine sabit getiri mekaniğinin yasalarını hayatında somutlaşan ve testere.

işareti teker güneş ilişkili şartlara yılında Hıristiyanlık öncesi kez. Bazı düşünürler sonsuz hat disk uygulamasının görülen ve dairenin hareket noktası, daimi bir süreçtir. Astroloji Çember Zodyak'ın bir işareti bir çizgi oluşturacak gördü. Ouroboros - yılan bir kez değil, kendi kuyruğunu ısıran dairenin hareketini gösteren sembolü olsun? Matematik ve bu geometrik anlamda gizlenen figür ve fizikte bulunan sanatçılar, dairesel hareket okuyan, mekaniğin onun geleneksel yasalarının teorik açıklama için güçlü bir platform oluşturmuştur. Neredeyse tam olarak eğrisel hareket en yaygın olanıdır. bir daire içinde gövdesinin hareketi, bu çok yönlü işlemin özel bir ideal durumdur.

kavisli bir göz önüne hareket yolu farklı yarıçaplarda çevrelerinden yayların bir dizi olarak mevcut olabilir. Bu duruma göre, dairesel hareket, kavisli hareket gibi hızlandırılır. hız vektörü yönünde sürekli bir değişim varken hareket daima, kuvvetlerin etkisi altında gerçekleşir. kavisli hareket ana vektörün gövdesinin hız ve üzerine etki eden kesişen düz çizgiler boyunca yönlendirilen bir güç eğiliminde olmasıdır. aksine doğrusal hareketi aynı yönde kuvvet ve hız vektörleri.

biz bile düşünürsek üniform hareketi dairesel olarak vücudun, onun temel özelliklerini ve karakteristiklerini ayırt etmek mümkündür. İlk olarak, sabit hız modülü olan bir kavisli hareket örneğidir. İkincisi, biz yön sürekli değişime neden olmaktadır bir ivme ile ilgileniyor unutmamalıyız. hızlanma Bu tür "merkezcil" denir. Bu hızlanma gövdesi bir hız sabiti modülü bir daire içinde hareket eder ve klasik tanımına göre, bu hızlanma merkezine doğru dairenin yarıçapı boyunca yönlendirilir.

hız vektörü gelince, burada biz yola teğet yönelik büyüklüğü ile ilgileniyor. hız vektörü ile ivme vektörü açısı arasında bir daire boyunca hareket durumunda doksan derecedir. zaman mesafenin oranı temsil eden standart bir değer kullanılarak, bir daire içinde hareket eden bir gövde hızını ölçer. Böyle bir yaklaşım mesafesi - bu yay uzunluğu benzemez. Aynı zamanda, açı şekilli bir kaymaya kullanılabilir. Bu, vücut zaman opredolonny süre boyunca kayacak açıya derecesinin ölçüsü olabilir ve bu radyan ya da yarıçapa yay uzunluğu ile ilişkili olarak ifade edilebilir.

süreklilik göz önüne alındığında açısal hız ile dairesel hareket vücudun, süreci karakterize eden hesap çeşitli değişkenlere içine almak gereklidir. Bu yakın frekansı olan sıklığı ve süresi değerleri her zaman dönemine ters orantılı olmasıdır. Birim zaman aralığı başına devir sayısının - bu süre gövdesi tam bir dönüş ve bir frekans yerine ettiği zaman çağrıldığında.

Büyük pratik öneme sahip bir daire içinde vücut hareketlerinin çalışma. farklı makineler ve mekanizmaları tasarımı doğru bir hesaplaması mümkün değildir. Ve mekaniğin yasalarına sadece sayesinde, modern makina ve mekanizma boldur farklı şaftlar, jantlar, volan ve diğer bileşenlerin oldukça doğru bir hesaplama yapılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.