BilgisayarlarEkipman

Intel Xeon E5 işlemcisi - 2660: İnceleme, Teknik

E5 işlemci çözümü - "Intel" şirketi tarafından 2660 giriş seviyesi ve orta sınıf sunucular oluşturmak için mükemmeldir. Bu çip 2012 yılında yayımlanan ve ona dayalı bu gün kararlarla alakalı olmaya devam edildi. Bu CPU bu modeldir ve bu malzeme ayrılacaktır.

Niş işlemci çözeltiler

aşağıdaki gibi işlemcilerin "Intel" Şirket esas Sunucular ayrılır:

 • sadece tek bir çip üzerinde esaslı bütçe giriş seviyesi çözümü. Tipik olarak, böyle bir yarı-iletken çip 8, 10 ya da 12 çekirdeği içermektedir. Tescilli HT teknolojisi desteği 2 kez mantıksal akışları artırmasına olanak tanır.
 • orta düzeyde sunucularini 8 ila 12 çekirdeklerin çekirdeklerinin benzer sayıda 2 yönlü aygıtları dayanmaktadır.
 • Prim sunucuları, sırayla, dört veya daha fazla fiş içerebilir.

Intel E5 teknik şartnameye haberi - 2660, tek bir çip veya çift yapılandırmada çalışabilir. Bunun bir sonucu olarak, en kısa sürede başlangıç veya orta katman sunucuları bunun temelinde toplanabilir şekilde.

Paket içeriği

Sonraki yayın seçeneğine için tipik olan Xeon E5 - 2660:

 • esnek taşıma paketinde işlem birimi.
 • İşlemci modeli logolu sticker.
 • Cooler.
 • Uygunluk belgesi.
 • Garanti Belgesi.
 • Termal Macun.
 • Karton kutu.
 • Kullanım Kılavuzu.

listede önce Verilen kendi amacı için kullanmak başlamak için silikon çözümleri satın aldıktan sonra yapmak için yeterlidir. sunucu sisteminin geri kalan bileşenleri sistem kartı veya bilgisayar bazı ile temin edilmektedir. Ayrıca varyant TRAIL teslim çok nadiren böyle bir çip karşılayabilir. Bu durumda, daha önce dışlanan thermopaste ve soğutucunun Yukarıdaki liste.

İlk yayın seçeneğine küçük ve orta ölçekli inşaatçılar sunucu sistemleri ve ikinci en çok ilgilendiren - bir geniş için. Nedeniyle ikinci durumda soğutma sistemini satın alınan ekipmanların büyük hacimli toptan fiyatlarla satın alındı. Sonuç olarak, dağıtım seçeneği KUTUSU TRAIL ve soğutma sistemi ayrı olarak satın alınır daha pahalı idi.

CPU soketi mimari çip frekansı

E5-2660 işlemci LGA2011 soketine monte edilmek üzere tasarlanmıştır. Intel Sandy Bridge-EP - Bu silikon ürününün temelini mimarisi için kod adı. bileşim 16 akışlarının İLİŞKİN fırsatta HyperTrading teknolojisi ile bir işlemci çözümleri 8 64 bitlik gerçek çekirdekleri içerir. Bu çip nedeniyle TurboBust teknolojisi yazılım karmaşıklığı ve yarı iletken alt-tabaka sıcaklığına bağlı olarak kendi saat frekansı değiştirebilme özelliğe sahiptir. Bu durumda frekans asgari nominal değer 2.2 GHz olduğunu. Maksimum nominal frekansı - 3,0 GHz.

Teknoloji, TDP ve sıcaklık değerleri

Model E5-2660 işlemci 32 nm tekniği toleranslarla imal. Yarı iletken ana boyutları 52,5 mm x 45.0 mm 'dir. çip paketinin ısı 95W olduğunu. Nominal modunda yaklaşık 73 0 ° C gerçekçi bir üretici tarafından belirlenen en yüksek sıcaklık, bu parametre 55 0 C. 1.35 V 0.6 V aralığı içinde olabilir işlemciye voltaj tatbik aşmayan

Önbellek ve RAM

İşlemci Intel Xeon E5-2660 her 3 seviye üzerinde önbellek boyutunu önemli ölçüde arttırmıştır. Sonuç olarak, bu üretkenliği ve performansını artırır ve bu faktör bu işlem birimi sunucu görevleri ile kusursuz baş olanak vermesidir. En zor ilk seviye önbelleği organize etmek. Bu durumda, 64 kb'lik 8 parçadan oluşur ve toplam 512 kb olduğu. Her segment fiziksel belirli bir bilgisayar öz kaynağı olarak atanır ve yalnızca direkt olarak sadece onunla iletişim kurabilir. Ayrıca, her bir bu tür bir parça 32 kb'lik 2 bölüme ayrılmıştır olduğu hususu not edilmelidir. Bir süre ikinci, yalnızca veri saklayabilir - talimatları.

İkinci seviye önbellek da 256 kb'lik 8 bölümden oluşmaktadır. Onun genel boyutu - 2 MB. ilk seviye durumunda olduğu gibi, bu tür her bir küme, belirli bir çekirdeğe bağlı olduğu ve yalnızca veri ve talimatlar depolayabilir. hızlı bellek üçüncü düzey işlem işlemcisi tüm bileşenleri için ortak olan ve toplam boyutu 20 MB. Bu çip DDR3 RAM standart ile etkileşime girebilir. İzin verilen saat frekans cips - 800, 1066, 1333 ve hatta 1600MHz. geliştiriciler kontrol CPU sokulur ve bir 4 kanallı modunda çalışabilir. 384 GB eşit adreslenebilir bellek sayısı. Bellek bant genişliği 51.2 GB / s düzeyinde üretici tarafından beyan etti. Sunucu sistemin değerlerinin başarılı çalışması için fazlasıyla yeterli.

Fiyat ve kullanıcıların görüşlerini

Başlangıçta, E5-2660 için fiyat TRAIL varyantın teslimat ve KUTU için $ 1333 için 1329 dolar işareti üzerine üretici tarafından yüklenmiştir. 2012 yılında çip satış başlangıcından beri, bilgisayar teknolojisinin standartları ve defalarca dönüşümlü nesil işlemci cihazları ve bilgisayar platformları tarafından uzun zaman oldu. Sonuç olarak, şu anda çip zaten fiili değildir ve yeni sunucunun montajında LGA2011 soket kullanmak daha iyidir - v3 ve ilgili CPU modeli. Bu işlemci, sunucu bazlı işlem platformu LGA2011 onarmak için gerekli olan zaman durumda sadece kullanılabilir. Bugüne kadar internet üzerinde satın alınabilir ve bunun maliyeti 50-70 dolar düştü. Bu modifikasyon doğasında tek dezavantajı, işlemci - Bu yüksek fiyattır. Ama bu durumda artıları, çok daha:

 • Yüksek performans.
 • Mükemmel enerji verimliliği.
 • 2 çip yapılandırmaya Ölçeklenebilir sunucu.

sonuçlar

verimlilik ve performansın yeterli seviyeleri E5-2660 sahiptir. Ama şimdi cips yepyeni nesil tarafından değiştirildi. Modası geçmiş sunucuların onarım için sadece satın almak mümkündür. Diğer durumlarda, böyle bir çip satın haklı değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.