TeknolojininElektronik

Makineyi Turing: bilgisayar bilimi ve kriptografi kökenleri de

Turing makinası bilgi teknolojisi çağının öncüsü büyük bir buluş hale gelir ve modern bilgisayar sistemlerinin mimarisi beklenen etmiştir. Akil İngiliz matematikçi Alan Turing ve zihinsel ünlü Alman Profesör formüle matematiğin temel sorunlardan birini ele almak soyut bir mekanizma oluşturmak için yönetilen az yirmi dört yıl içinde analitik David Hilbert Paris'te 1900 yılında düzenlenen Uluslararası Matematik Kongresi'nde.

Makineyi Turing sadece belirli bir bilgi işlem görevine net bir tepki haline değil, aynı zamanda etmediyse teorik temelleri algoritmalar ve bilimsel yazılım üssü. Bilgi teknolojileri - Buna ek olarak, çeşitli soyut mekanizmaları ve elektronik cihazlar tarafından yürütülen algoritmaların yapımını tasarlayarak karmaşık matematiksel problemleri çözme ilkesi, entelektüel aktivite, yeni bir kürenin doğum temelini oluşturdu.

Turing makinesi sabit sonlu kümesinin bir sembolü içeren her hangi hücreler ayrılır, bir sonsuz kayış ile sağlanır. tüm sembollerin toplama makinesinin alfabe denir. Alfabenin Bu tür belirtilerinden biri öne çıkıyor ve "boşluk" olarak adlandırılır. Turing makinası özel bir okuma ve yazma kafası bandı boyunca hareket ile hücrelerin içeriğini değiştirir. Her hücrenin içeriğinin kafasından bilgi alma, cihazın kendisi, iç durumunda, hücre ve bu nerede ameliyat sonrası baş taşımak için yazılmış bir karakter bağlı olarak karar verir. Ki burada bir maksimum değere sıfırdan belirli bir değeri ile karakterize edilen, makinenin iç durumu (bellek), aynı zamanda bir değişim gösterir.

Bir Turing makinesi son derece basit düzenlenmiştir, ancak net bir algoritma üzerine inşa hemen her programı gerçekleştirmesine izin verir. Çeşitli hesaplama işlemlerinin yürütülmesi için makine için evrensel talimatlar kümesi olan belirli kurallar, kaydedilen özel tablo vardır. Çeşitli ülke ve semboller, belirli bir kombinasyonu için bir prosedür sabit Bu tablo, ardından düzenek hesaplama işlemi, her bir durum içinde gerçekleştirilebilir gerektiğini belirler. Aslında, evrensel Turing makinesi, modern bilgisayarların ilk prototipidir.

Hünerli buluş Alan Turing Alman gizli kodları kırmak için İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz kriptoanalitik bürosu tarafından başarıyla kullanılmaktadır. Genellikle Doenitz Akbabalar İmparatorluk Şansölyeliğine içine düşmeden önce Churchill'in masasında yatıyordu gizli mesajlar denizaltı deşifre. Alman Cryptography aksine, tamamen sezgisel bir yaklaşım uygulayan ve bir sanat olarak, Alan Turing bir tekniktir kıyas götürmeyecek kadar etkiliydi gizli kodları, deşifre büyük zorluklara algoritmik çözümler dahil Kriptolamaya ilgilidir.

Belirlenimsiz Turing Makinesi hedefe amaca hareketi planlanan sezgisel eylemler yaparak, mümkün düşman şifrelere sadece parlak bir Kriptograflar değil, aynı zamanda sıradan çalışanların Ofisi kesmek için yapılmıştır. büyük ölçüde bir Turing makinesi verilerle Elde Britanya Savaşı sonucunu etkiledi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.