IlişkilerBoşanma

Bir boşanma gibi

Boşanma davası dahil Aile ilişkileri, Aile Kanunu ile yönetilmektedir. Nasıl boşanma, bu kişi için ihtiyacı olsun? belirli koşullara bağlı olarak, uygulama yetkilileri veya kayıt kuruluşuna veya mahkemeye yazabilir.

Gibi bir boşanma kayıt yoluyla

Karşılıklı rıza ve 18 yaşından küçük hiçbir çocuk varsa gerçekleştirilir. Bu amaçla, bu ortak dilekçe veya bireysel 2 dosya gereklidir yazılı olarak ifade edilir. Bu durumda, prosedür komplikasyon olmadan, hızlı gerçekleşecek.

boşanma, ne tür belgeler kayıt kuruluşuna sağlamak olmalıdır? Uygulamanın yanında, bir evlilik cüzdanı ve pasaportun gerekecektir.

İkincisi aciz ilanı halinde diğer eşin rızası kayıt sitesi yetkililer tarafından boşanma olabilir olmadan, en fazla 3 yıllık bir hapis cezasını veya eksik ilan edilir. Diğer tüm durumlarda, boşanma sadece mahkeme kararı ile gerçekleştirilir. organları aracılığıyla kayıt sitesi boşanma başvurunun ardından bir ay içinde gerçekleştirilir. prosedürlerin hızlanma izin verilmez. Bu süre sonunda, bilgilerin medeni durumu eylemlerinin kayıt defterine girdi. Sonra bir sertifika boşanma eski eşleri için.

mahkemeler yoluyla boşanma gibi

Gerekirse O, bir eşin rızası yokluğunda, ortak küçük çocukların bulunduğu ortamda gerçekleştiği ortak malların bölünmesiyle vb Mahkemede sitesinde kayıt daha belgeleri sağlamanız gerekmektedir.

Bu durumda boşanma gelince, ne belgeler bunun için gereklidir? iddiası, pasaport ve tablosuna ek olarak evlilik sertifikaları hala gereklidir: Bir doğum belgesi çocukların birlikte, sanığın ikamet devlet görevi ödeme alındığını onaylayan ev kaydın bir kopyasını. profesyonel yardım ve boşanmak için, size gerekli belgeleri toplamak yardımcı olacaktır avukatların hizmetlerini talep edebilirsiniz. Ama tabii ki, bu ödemek zorunda kalacak.

Duruşmada, her iki tarafın katılımı gerektirir. Bir eşin iyi bir neden için gelmedi halinde, toplantı ertelenebilir. Toplantı katılımcılarının zamanı önceden bildirilir. Yargılama öncesi hazırlıktan sonra atanan toplantının tarihi değil, şikayetin dosyalama sonra 30 gün önce. Duruşmada tüm durumları ve olguları inceledi ve tespit edilmesi halinde evliliğini kurtarmak edemez aile çözünmüş olacağını.

Bu uygulama, bir taraftan, sadece alınırsa, o zaman eş uzlaşma (1 ila 3 ay), belirli bir süre verilebilir. Bu karar mahkeme tarafından alınan ve fakat sadece mahkemenin takdirine, her durumda geçerli değildir. yargıç farkeden yeniden toplantıya tayin ve durum değişmedi eğer, evlilik çözülür.

eşler minör çocuk sahibi, ancak boşanma karşılıklı isteği ile gerçekleştirilmektedir bir durumda, boşanma nedenleri araştırılmaktadır değildir. Eşler çocuk kalacak kiminle ilgili bilgilerin yanı sıra bakım için para ödenmesi için prosedürü içeren, mahkemeye anlaşma sunma hakkına sahiptir. Bu anlaşma çocuğun haklarını ihlal edilecek veya belge yoktur halinde, mahkeme çocuk malların bölünmesiyle yapmak için eşlerden birinin talebi üzerine, nafaka ödemek zorunda kalacak kim ve hangi miktarlarda, yaşayacak kim olduğunu bulmak zorundadır.

Evlilik mahkemenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren sona ermiş sayılacaktır. kararın özü, mahkeme katibi evlilik gerçekleşti bir beden gönderir. Şimdiye kadar, çift boşanma belgesi vermeyecektir, onlar tekrar evlenmek mümkün olmayacaktır.

evlilik ölü ya da eksik sanıldığı kişiyle iptal edilmişse, karşılıklı açıklamada tarafından restore edilebilir.

boşanma sırasında taraflar da mülkün bir bölümü ihtiyaç olup olmadığına karar vermeniz gerekir. Bir yandan, daha sonra tüm süreci diğer taraftan uzun sürer - mülk üzerindeki tüm anlaşmazlıkları çözmek mümkün olacak. Gerekirse, boşandıktan sonra ayrı bir işlemde bir bölüm yapabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.