BilgisayarlarEkipman

Grafik hızlandırıcı NVidia GeForce GT 640: özellikler, yorumlar ve fırsatlar

, конечно, выдающимися назвать нельзя, но его наличия в составе компьютера на момент начала продаж было вполне достаточно для запуска большинства игрушек на тот момент. Grafik kartı orta maliyetle ve makul teknik şartname ile 2012 sürümü - bu tüm hakkında NVidia GeForce elbette olağanüstü denilen olamaz, GT 640 Özellikler adaptörü, ancak satış başlangıcından sırasında bilgisayarın kompozisyon onun varlığı en oyuncaklar çalıştırmak için yeterli oldu o zaman. Yani bu ekran kartı ve yetenekleri onu ilerleteceklerdir budur.

Niş grafik bağdaştırıcısı

для стационарных системных блоков условно подразделяются на две большие группы: NVidia grafik, geleneksel olarak iki ana gruba ayrılır sabit sistem blok Kaliforniya şirketinin hızlandırıcı:

  • Maksimum hız, yüksek güç tüketimi ve yüksek maliyetli Premium düzey çözümleri. Gerçekten de, yarışma dışı bu açıdan Teknik özellikler,. Bu grubun ekran kartı tanımı kısaltma GTX var.

  • Bu tür ürünlerin bu öncü üreticisinden ekran kartlarının ikinci grup GT belirlenmiş. Bu durumda, önemli ölçüde teknik şartname aşağıdaki video alt sistemi performansı - mütevazı, ama fiyat - daha erişilebilir. Bu cihazların bu gruba olup aittir NVidia GeForce GT Bu ürünün 640. Özellikleri kez daha teyit edilir.

adaptör ayarları

(2012) İyi seçenekler vardı NVidia GeForce GT bu bilgisayar bileşenleri 640. Özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • GK107. Kod adı çip - GK107. Mimarlık - "Kepler".
  • Üretim teknolojisi - 28 nm. 1,3 milyar adet - transistör sayısı.
  • CUDA – 900 МГц. Çekirdek ve CUDA çekirdeklerin çalışma frekansı - 900 MHz.
  • CUDA – 384. Numara CUDA blokları - 384.
  • TMU на каждый конвейер — 32. TMU taşıyıcı başına miktar - 32.
  • ROP – 16. modüller ROP sayısı - 16.
  • DirectX и OpenGL. Sistem yazılımı seviyesinde, DirectX ve OpenGL teknolojisini destekler. 4.3. Onların versiyonları sırasıyla 11.0 ve 4.3 idi.
  • DVI ( максимальный формат изображения - 2560 x 1600) и 1 аналоговый — VGA (2048 х 1536) . bağlantı noktalarının sayısı - 3. 2 dijital DVI (maksimum resim boyutu - 2560 x 1600) ve 1 analog - VGA (2048 x 1536).

RAM grafik hızlandırıcı

2012 yılında, başkalarına RAM tek tip bir kademeli değişiklik yoktu. вытеснялся из рынка GDDR5. Daha net olmak gerekirse - GDDR3 GDDR5 piyasanın dışına sıktı. Bunun bir sonucu olarak, bu model RAM ve diğerleri birinci tip gibi bir grafik hızlandırıcı ile donatılabilir. NVidia GeForce GT 640 — 2Gb. 2Gb - bu durumda, en az bellek miktarı, 1 GB ve NVidia GeForce GT 640 için RAM maksimum miktardır. Özellikler video tamponu denetleyicisi 1800 MHz işletme frekanslarında bellek yongaları üzerinde duruldu olduğunu göstermektedir. GDDR3. Bunun bir sonucu olarak, en iyi şekilde, örneğin hızlandırıcılar GDDR3 kullanılmıştır. GDDR5 получить дополнительный прирост быстродействия было практически невозможно. Ama GDDR5 kullanılması ek hız artışı neredeyse imkansızdı olsun. Bu GPU bellek veri yolu 64 bit oldu.

Isı hızlandırıcı modu

49 'de W, en benzer kartlar bu parametrenin bir değerde, soğutma sistemi pasif olabileceğini göstermektedir ısı paketi NVidia GeForce GT 640 kart aynı özellikler oldu. Ama burada bu California merkezli şirket güvenli oynamaya karar ve varsayılan hızlandıran maddeler sistemler aktif soğutucu (yani, soğutucu) ile donatılacaktır. ayrıca gürültü seviyesi toplam PC desibel ekleyerek - Bir yandan, bu yaklaşım pratikte herhangi bir durum önlemek ısınmadan ekran kartları için izin ve diğer. 0 С. А вот минимальная мощность системы электроснабжения системного блока ограничивалась 300 Вт. verilen hızlandırıcı için izin verilen en yüksek sıcaklık, 95 0 ° C idi ama sistemin minimum güç besleme sistemi birimi 300 watt ile sınırlıydı.

rakipler

Bu incelemenin kahraman başlıca rakipleri CPU grafik kartları entegre edilmiştir. Teknik parametreler onlar neredeyse aynı, hem de performans bulunmaktadır. Bunların bile maksimum sayısı özdeş NVidia GeForce GT 640-2 GB. grafik işlemcilerin özellikleri de aynıdır ne çok şey var. Yerleşik hızlandırıcıları en önemli avantajı - aslen PC oluşan edilmiş ve ayrı ayrı satın almaya gerek olmamasıdır. Ama böyle bir ayrık grafik ayrıca ek bir miktar satın almanız gerekir. Bu nedenle, onun edinimi sadece durumunda haklı sistem birimi onarım nedeniyle kısa sürede mevcut grafik kartının bir arızaya ve mümkün olan en düşük maliyetle.

Maliyet. yorumlar

Bir bilgisayar aksesuarın yeni durumda satın almak artık mümkün değildir: o uzun piyasadan çekilmiştir ve stokları etti - başarıyla satılmaktadır. devlet desteklenen böyle bir hızlandırıcı 3.000 ila 3.500 ruble bir fiyata çeşitli online pazarı satın alınabilir. GT 640 в особом исполнении с улучшенной системой охлаждения. Bilgisayar bileşenlerinin çoğunluğu sahiplerinin Yorumlar performansı aynı düzeyde çağdaş entegre grafik alt sistemi ve NVidia GeForce GT 640 ASUS olduklarını, önce işaret GT yayınladı (bu marka altında ürünlerin özellikleri her zaman rekabetten farklı özel bir şey vardır) geliştirilmiş bir soğutma sistemi ile özel bir versiyonu 640. GT 640-2GD3. Bu model GT 640-2GD3. Sonuç olarak, bu adaptörler hızlandırılabilir ve modern entegre grafik ile ilgili olarak hız bu özel kazanç elde. GT 640 и имеют схожую производительность . Daha önce belirtilmiş olduğu gibi kalanı için olduğu gibi, gömülü grafik teknik parametreler GT 640 dub ve benzeri performansa sahip.

sonuçlar

onun açıklaması zamanda hızlandırıcı layık orta sınıf gerçekten ilgili olduğunu NVidia GeForce GT 640 Özellikleri alındıysa ve bu zamanda en varolan oyuncak çalışmasını sağlar. Şimdi hızlandırıcı kademeli olarak giriş seviyesi ürünlerin segmentinde gömüldü ve şimdi entegre video alt sistemi yüzleşmek zorundadır. onlar PC orijinal dahildir ve onlar için ekstra ödemeye gerek yoktur: İkinci bir önemli avantaja sahiptir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.