MaliPara

CAD - Kanada para birimi

Kanada - Temmuz 1867 yılında kuruldu oldukça genç devlet. Buna rağmen, Kuzey Amerika ülkenin para birimi dünyanın en istikrarlı ve popüler biridir.

Paranın Tarihçesi

Kanada'nın parasal birim oldukça ilginç bir geçmişi vardır. Başlangıçta, kullanımda bu topraklar işgalci İspanyollar para oldu - Gerçek.

Zaten 1841 yılında ABD dolarına eşdeğer olduğunu dolaşım Kanadalı sterlin, içine müzeye edilmiştir. 16 yıl sonra değiştirildi Kanadalı dolar.

1854 yılında hükümet tarafından geçirilen tasarı, yedeklere bağlayıcı banknot sağladı. Yasaya göre, para birimi serbestçe altın alış verişinde. ekonomik alanda krizden sonra, değerli metale 1933 peg hükümet tarafından iptal edildi.

XX yüzyılın başlarında 50-ler kadar, ulusal para biriminin Kanadalı oranı yakından ABD doları ile ilişkisi olduğu biliniyordu, bu yüzden değeri hemen hemen eşitti. Ama 1951 yılından bu yana, bu ücretsiz bir kurs kurdu. Bu, tekrar ABD para birimi karşısında Kanadalı dolar kravat karar verildi, bundan sonra 11 yıl süreyle devam etti.

serbest oranı en son geçiş çözeltisi artık bu güne kadar değiştirilir, bundan sonra XX yüzyılın 70-ler, meydana gelmiştir.

Kanadalı para biriminin Uluslararası adı

Kanada Ulusal para uluslararası işaret bulunmaktadır: 1C $ veya CAD. likidite ve talep ABD doları ve euro ile karşılaştırılamaz rağmen Döviz, popülerlik açısından dünyada 7. sırada yer aldı.

Kanada - enerji ve hammadde ve ulusal para biriminin oranının büyük tedarikçilerinden biri uluslararası pazarda bu kaynakların değerine bağlıdır. ABD de dahil olmak üzere çok sayıda ülke, kendi tutmak altın ve döviz rezervlerini CAD. Kanada'nın para birimi dünyanın en istikrarlı biridir. Bu ülkenin ekonomik gelişme ve finans alanında olumlu durum sebebiyle mi.

Şu anda sirkülasyon banknot 5, 10, 20, 50 ve 100 Kanada Doları gidin.

Pazarlık çip cent vermektedir. 1,5,10,25, 50 ve 1 ve 2 dolarlık: Madeni paralar mezhepleri gelir.

CAD - Borsada Forex işlem sırasında özellikle popüler para birimi. Günlük işlem milyarlarca onlarca Kanada doları miktarı kadar.

ulusal para biriminin istikrarı ve onun serbest bırakılması için Kanada'nın Bankası karşılamaktadır.

Banknotlar - görünüş

Bir yandan banknotların üzerinde ülkenin kültürüne ilişkin Kanada ve diğer görüntülerin güzel manzaralar gösterir. Farklı dönemlerden tanınmış isimlerin de - Diğer tarafta. varlığını boyunca, banknot tasarımı bazı değişiklikler yapılmıştır. Paranın rengi, hem de onların boyutunu değiştirme. Değişmeyen sadece özel işaretler ve kimlik unsurları vardı.

Oldukça şaşırtıcı bir şekilde 20 dolarlık banknot Koroleva Elizaveta II gösterildi. Sonuçta o devletin başıdır. Kraliçe 6 Şubat 1952'de tahta ve İngiltere, Kanada ve diğer bölgelerin hükümdar hükümdar oldu. hükümdar yetkilerinin toplu, onun yokluğu sırasında Vali General David Johnston aittir.

Kanada doları

2007 yılında, maliyeti üzerinde Kanada'nın para birimi hafifçe ABD doları aştı, oran 1,0052 oldu. Bugüne kadar, kurs:

  • 1CAD 0,70 Euro'dur.
  • 1 CAD 0,75 USD.
  • 1 CAD 43,45 Ruble'dir.

Kanada doları - ziyade istikrarlı bir para birimi. En dünyada korunan biri olarak kabul edilir. Üzerinde en az bir etkisi vardır Çin'e para ve Japonya.

CAD - güvenle tasarruflarını saklamak için para birimi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.