Haber ve ToplumDoğa

Örümcek kara dul - bir yırtıcı böcek Dünya

İnsan korkuların fazla sayıda çünkü nesnelerin kendi korku, böceklerin dünyası ile ilişkilidir ve en zor Arachnophobia hesaba yere yakın zaman. Örümcekler, bu küçük ama vahşi yırtıcı hayvanlar, bize yakın yaşayan bizim yırtıcı örümcek her türlü, olarak kabul edilir evler, banyo ve kiler, bunlardan 38.000 vardır. Örümcek kara dul - örümcek krallığının son değil.

Bu türün asıl adı - Karakurt ve böylece kötüleyen "nickname" örümceğin tek kadın aldı. Neden bu türün "zayıf" üyeleri adı var olan Kara dul? Bu örümcek "siyah" bayanlar tür kendi talipler yemeğe çıkar Karakurt tanınıyor. Hemen çiftleşme sonrası dişi Kara dul onların talihsiz koca öğle yemeği dahildir. böyle bir "sevgi" den sonra hayatta kalmak için bir çaba, erkek kara dullar yenilebilir hediyeler getiriyor, ancak bu bile bu önlemler her zaman onları kurtarmak yoktur. Tipik olarak, erkek Kara Dul yaklaşık yarısı onların eşleri için yiyecek olarak hizmet vermektedir.

Karakurt dişiler erkeklerin sadece kötü alışkanlıkları, aynı zamanda görünümünden farklı. Onlar çok daha büyüktür "erkekler". Siyah dul örümceği Jens bir kat polutorasantimetrovy çapı pyatisantimetrovym uzunluğu, parlak siyah-kırmızı bir renk ve zehirli çene sahiptir. Siyah bir arka ortasında kırmızı bir yerinde mümkün karakurt öğrenin. Tehlikeli durumlar dişi beklemeyi tercih, bir delik ya da yuvaya toplanmıştı. Karakurt yalnızca çok korkmuş ya da kızgın saldırır. Bu türün erkekleri onların "eş" çok daha küçüktür. gövdenin çapı 4-7 milimetreye eşittir ve ayaklarının en az iki santimetredir. Zehir fakir erkek de kalıtsal değildir. O korumak için hiçbir şey olduğu için, kara dul örümceği erkekler sadece sekiz bacak çizer ve hareketsiz yatmaktadır. Tehlike geçtiğinde, bazı pislik içinde hızla kaybolur.

Karakurt Hazar steplerinde ve Rusya ile Ukrayna güney bölgelerinde yaşar. kahverengi (veya gri), kırmızı ve kuzey: Bu örümcekler formu üç türü vardır. Kural olarak, karakurt'ait Burrows veya dar boşluklar yerleşmek. örümcekler geri kalanı, rastgele ve büyük ölçüde gergin bir web dokuma bu tür gibi. yerlerde canlı nerede karakurt'ait örümcek kara dul iyi itibar değil. "Bayanlar" zehiri büyük dozlarda felci kışkırtmak ve bir adamı öldürebilir bir nörotoksin içerir. n için bir zehir yeterli miktarda AUC, neyse, ancak lokma sağlayacaktır tatsız olmamıştır. Bir kara dul ısırmış bir kişi, eklem zarar vermeye başlar, vomits, vücut üzerinde hareket eden soğuk terler ve kalbinde bir ağrı var. ısırık mavi ve şişmiş. bakım sağlanmazsa, daha sonra kurtarma 3-4 gün sonra sadece gelecek. öldürücü sonuç eylem örümcek zehiri alerjisi takviyeli yalnızca mümkündür.

Ancak, tüm bu kadar kötü değil. En Ölümler lokma karakurt çok nadir. Siyah dul örümceği, bu makalede görebileceğiniz bir fotoğraf, uzak olmayan her yerden bulunur. parlak renkli, zehirli dişi yararı üzerinde kolayca öğrenin - Bu örümcek fark oldukça büyük böcekler, üstelik bu sadece mümkün değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.