MaliPara

BGN: euro ve ruble karşısında oranı. Bulgar Levası: nereden alınır?

Bulgaristan'da, ulusal para birimi BGN olarak belirlenmiş Bulgar lev vardır. Bir Bulgar lev küçük 100 stotinki, ayrılacak olabilir paralar Bulgaristan. Parasal dolaşıma olarak bir, iki, beş, on, yirmi ve elli stotinki mezhepleri bir, iki, beş, on, yirmi, elli ve yüz Bulgar Leva mezhepleri ve bozuk para faturaları görülebilir.

Yani Bulgar banknotların üzerinde temsil edilmektedir?

bir Bulgar Levi mezhepleri banknotların cephe Bulgar Aziz Ioana Rylskogo imajını göstermektedir. banknotun arka tarafı gösterir Rila Monastery.

Bir yandan iki Bulgar leva keşiş ve tarihçi Paisija Hilendraskogo portresi ait banknot mezhepler tarihinde, diğer yandan - Bulgaristan arması.

beş Bulgar levanın Banknot adlandırmalar ön tarafında gösterilen bir portre Ivana Mileva, ve resimlerinin fragmanları ile dekore - arka tarafında.

On leva nominal değerindeki bir mezhebin Dış yan astronom Petra Berona imajını göstermektedir. Bu tasarının olumsuz onun bilimsel çalışmaları ve teleskop göstermek için sunulmuştur.

Görüntü devrimci Stefan Stambolov yirmi leva mezhepleri banknotların cephesine uygulanan. Bulgar Ulusal Meclisi binası ve köprülerin parçaların görüntüsü - Bu tasarının arkasında.

mezhep BGN portre şair Pencho Slaveikov tarafından temsil resmin ön yüzünde bulunur mezhep elli olduğunu. Banknotun arka yüzünde sunulan onun ayetleri fragmanları.

Aleko Konstantinov halk figürü kendi cephesinde, özellikle, yüz leva banknot mezhepler üzerinde tasvir. Banknotun arka tarafı kitabını göstermektedir.

tarihe dönersek, biz Bulgar ulusal para birimi 1999 yılında tedavüle tanıtıldı olduğunu öğrenebilir.

taklit etmek BGN imkansız

Bulgar ulusal para banknot iyi, özellikle, bir filigran var, sahteciliğe karşı korunması ülkenin armayı veya National Bank of kısaltmasını sunulmaktadır. Koruyucu şerit de, tüm uzunluğu boyunca, banknotun kenarı boyunca tatbik edilir mikrotext ile mevcut bulunmaktadır. ek bir koruma elemanının bir polimer şeridi varlığıdır.

Bulgaristan'da para talebi

Bulgar para döviz piyasasında istikrarı açısından lider pozisyonlarda biridir. Daha önce, Bulgar Levası Fransız Frangı için saptanmış oldu ve daha sonra euro karşısında yapıldı. Euro Bulgar Levası 1 olarak alıntılanmıştır: 1,95583. Bulgaristan Merkez Bankası tarafından üretilen banknotların ve madeni paraların Sayı.

Bulgaristan'da ithalat ve diğer ülkelerin para birimlerinin ihracat, ancak 1.500 'den fazla dolarlık ithalatı için hiçbir kota mutlaka beyan edilmesi gerekir vardır. Bulgar lev - - ulusal para birimi aynıdır ithalat ve ihracat yasaklandı.

hammadde ihracatı lehine bütçesinin ikmal ana kaynağıdır. ortalama yıllık enflasyon oranı yaklaşık% 12.2 olduğunu. Onlar dünya çapında talep her zaman, böylece serbestçe çevrilebilir BGN.

rublenin Bulgar Levası alıntı olarak mı?

24.61 ve 1 de bir satın alma: 10.08.14 tarihinde, özellikle bugünün ortalama verilerle kesmek için Bulgar Levası, oran 1 alıntı 25.75 de - satış.

son verilere göre, Rus ruble alarak, döviz büroları bulacak kadar zordur. Herhangi bir bulunursa eğer, Rus rublesi değişimi çok karlı.

Çoğu turist alışverişi veya belirli hizmetler ve alışveriş için onlara ödeme kolay Euro veya ABD Doları, yanınızda. nakit ile birlikte böyle Cirrus veya Maestro, JCB veya Visa, MasterCard ya da ödeme sistemleri bilinen kredi kartları kullanılabilmektedir American Express. Bulgaristan'da plastik kartların kullanımı Batı Avrupa'da hem böyle geniş bir kapsamı kazanılmış değil, ama onlar büyük otel, araç kiralama firmaları, büyük kentlerde bazı restoranlar ve dükkanlar kabul edilmektedir.

Bu satın alma BGN için kullanılabilir?

Bulgar Levası nereden hakkında merak makul. Bulgaristan'ın ulusal para birimini satın almak için yerel bankalarda her zaman mümkündür. Hatta hafta sonları, bu kurumların çoğu iş için açıktır.

Birçok turist ve profesyonel uzmanlar, bazı döviz bürolarında daha karlı bankalara Bulgar Levi satın göre. Böyle eşanjörleri önemli komisyon aldığını mümkündür.

Hoş bir sürpriz Bulgaristan'da yabancı turist hakkına sahip olduğunu gerçektir KDV iadeleri, satın alma aynı mağazada 1000'in leva tutarında yapıldığı takdirde, "vergiden muaf" sistemine uygun olarak,% 20'ye eşit. yürütmek için iade havaalanı dönüş yolculuğu vasıtasıyla Bulgaristan eteklerinde mümkün olacaktır.

Nasıl değil değişimi aldatmaca takılmaları?

Genellikle değişim noktaları yakınında duran, dolandırıcılığı üzerine daha karlı Bulgar para düşüşünü satın amacıyla Birçok turist, yanlış bilgi sağlayabilir çalışanlarının 'olarak sınıflandırılmaktadır.

yani karşılığında, para kaybetmek yok turistlere yardımcı olabilir üç kural vardır:

  1. Değişim noktası hakkında dikkatlice bilgi kartını incelemek için tavsiye edilir. Dikkatle inandırıcı kursu belirtmek gizli bir saniyenin varlığı, kontrol etmek için her tarafta ona etrafına bak.
  2. değişim prosedürü için, örneğin, satın alınabilir BGN kağıt miktarını, işaret etmek çalışanın değiştirici sormalısınız önce 100 $ ABD.
  3. Bu reklam yanlış aşırı değerlenmiş döviz dolandırıcılık açık bir işaretidir olduğunu hatırlamakta yarar var.

Bu durumdan kaçınmak için, resmi döviz kuru daima bir otel daha iyidir yanında ofislerin natsinalnogo bankada Bulgar levs satın değer. Sen herhangi bir gecikme olmadan satın alma ve her bir yerel banka için ameliyathaneye Bulgar Levası satan mevcut hızı ve diğer sorunlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Aynı zamanda bu tür kurumların personeli her zaman Bulgar döviz için mevcut elverişli koşulların varlığı hakkında müşteriyi danışacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.